Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Āfrikas cūku mēri atklāj meža cūkai arī Apes novada Apes pagastā (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) no 19.jūnija līdz 27.jūnijam ir apstiprināts septiņām meža cūkām Vidzemē un Latgalē, tostarp Apes novada Apes pagastā, kur iepriekš saslimšana nebija konstatēta, liecina paziņojums Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

Laika posmā no 19. līdz 27.jūnijam vīruss ir konstatēts divām meža cūkām Daugavpils novada Ambeļu pagastā, divām meža cūkām Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā, kā arī pa vienai meža cūkai Kocēnu novada Dikļu pagastā, Limbažu novada Umurgas pagastā, kā arī Apes novada Apes pagastā, kur iepriekš saslimšana nebija konstatēta.

Tādējādi ĀCM šogad Latvijā ir atklāts kopumā 291 meža cūkai 19 novadu 44 pagastos. Savukārt kopumā Latvijā kopš 2014.gada jūnija ĀCM ir konstatēts 508 meža cūkām.

Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts šogad 16.jūnijā.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu nesaprotu, kas tā par štelli, mans brālēns ir mednieks, un saka, ka meža cūku paliek vairāk un vairāk, vetspeci teica, ka nobeidzas vair;ak par 80% slimo cūku, tad jau gada laikā meža cūku vispār gandrīz nevajadzēja būt, bet šīs vairojas vēl abāk… tad kas tas ir, vai meža cūkām mēris nekaitē, vai tā mēra nemaz nav, bet kādam izdevīgi iznīdēt cūkkopības nozari Latgalē mazajās saimniecībās! žurnālisti te varētu papētīt!!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (3)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+