Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Āfrikas cūku mēri atklāj meža cūkai arī Apes novada Apes pagastā (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) no 19.jūnija līdz 27.jūnijam ir apstiprināts septiņām meža cūkām Vidzemē un Latgalē, tostarp Apes novada Apes pagastā, kur iepriekš saslimšana nebija konstatēta, liecina paziņojums Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

Laika posmā no 19. līdz 27.jūnijam vīruss ir konstatēts divām meža cūkām Daugavpils novada Ambeļu pagastā, divām meža cūkām Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā, kā arī pa vienai meža cūkai Kocēnu novada Dikļu pagastā, Limbažu novada Umurgas pagastā, kā arī Apes novada Apes pagastā, kur iepriekš saslimšana nebija konstatēta.

Tādējādi ĀCM šogad Latvijā ir atklāts kopumā 291 meža cūkai 19 novadu 44 pagastos. Savukārt kopumā Latvijā kopš 2014.gada jūnija ĀCM ir konstatēts 508 meža cūkām.

Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts šogad 16.jūnijā.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu nesaprotu, kas tā par štelli, mans brālēns ir mednieks, un saka, ka meža cūku paliek vairāk un vairāk, vetspeci teica, ka nobeidzas vair;ak par 80% slimo cūku, tad jau gada laikā meža cūku vispār gandrīz nevajadzēja būt, bet šīs vairojas vēl abāk… tad kas tas ir, vai meža cūkām mēris nekaitē, vai tā mēra nemaz nav, bet kādam izdevīgi iznīdēt cūkkopības nozari Latgalē mazajās saimniecībās! žurnālisti te varētu papētīt!!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+