×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Āfrikas cūku mēri konstatē arī mājas cūkām Gulbenes novadā (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūku novietnē Gulbenes novada Stradu pagastā. Bīstamās slimības dēļ būs jālikvidē 142 saimniecībā esošās mājas cūkas.

Neilgā laikā šī jau ir otrā reize, kad slimību konstatē kādā no saimniecībām. Iepriekšējais saslimšanas gadījums ar Āfrikas cūku mēri mājas cūkām tika konstatēja 29.jūlijā Vārkavas novadā, kur slimības dēļ nācās likvidēt 50 mājas cūkas.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saimniecībā veic Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumus, kā arī epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kā slimība iekļuva novietnē.

Stradu pagastā saimniecībā noteikta karantīna – aizsardzības zona trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā ap skarto novietni. Šajā teritorijā tiks kontrolēts mājas un meža cūku veselības stāvoklis, kā arī transportlīdzekļu kustība. Īpaša uzmanība būs pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanai.

PVD aizsardzības un uzraudzības zonā esošajiem mājas cūku turētājiem atgādina, ka aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas. Tāpat bez PVD inspektora atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties meža cūku populācijā. Līdz šim slimība konstatēta 695 meža cūkām 62 Latvijas novados un divās pilsētās. Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties Kurzemes virzienā, tādēļ Pārtikas un veterinārais dienests atgādina – lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas ar Āfrikas cūku mēri un neizbēgamas to likvidēšanas, stingri jāievēro biodrošības pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. PVD-bukletā melns uz balta rakstīts, ka ES normatīvie akti un noteikumi aizliedz Latvijā vakcinēt cūkas pret ĀCM un KCM. Tātad, vakcīna ir un citur vakcinē, tikai pie mums laikam svešās interesēs vajag visu nolikvidēt. Kārtējo reizi ES dod miljonus, lai mēs paši ar savām rokām un ar ES iztapīgu, paklausīgu ierēdņu pavēlēm iznīcinātu pēdējo, kas vēl ir palicis. Galu galā, kāpēc klusē dabas draugi par šādu nehumānu mežacūku, es atvainojos -sprādzināšanu tik mokošā nāvē. Vai tad dabā nav jādzīvo visām sugām, kas šeit ir izsenis mitušas. Kāpēc ZM ierēdņi nestrādā valsts interesēs un necīnās par adekvātu pŗoblēmas risinājumu.

  2. Galvenais ka jau 4 ļimonus iztērēja! Sapirka jaunus auto, medniekiem maksāja par nomedītām cūkām, poličiem par dežūrām, vienam lielam cūku audzētājam kompensāciju izmaksāja.Uzvārījās visi, bet rezultāta nekāda!!!A kurš par to atbildēs?Neviens!!!

  3. ko dara Zaļo un Zemnieku Savienības kontrolētā Zemkopības ministrija, lai glābtu cūkkopības nozari un samazinātu meža cūku skaitu?

  4. Saeimaa tas nav konstateets.

Draugiem Facebook Twitter Google+