×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Āfrikas cūku mēri konstatē arī Sēlpilī un Smārdē (6)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori konstatējuši 19 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt pirmoreiz slimība konstatēta Salas novada Sēlpils pagastā un Engures novada Smārdes pagastā, aģentūra LETA uzzināja PVD.

Sēlpilī atrasta viena, bet Smārdē – četras beigtas mežacūkas.

Tāpat šonedēļ pa vienai vai divām beigtām mežacūkām konstatēts Salacgrīvas, Launkalnes, variņu, Ramatas, Bērzaunes, Lauberes, Suntažu, Jaunpiebalgas, Kaunatas, Ilzeskalna, Audriņu, Raunas, Bērziņu, Birzgales un Slampes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 723 dzīvniekiem 63 novadu 193 pagastos, kā arī divās pilsētās – Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris konstatēts divās saimniecībās Vārkavas un Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50 un 142 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. A kāpēc tās meža cūkas neizšaut, ja nevar izšaut, tad viltīgāk – izindēt?

  2. Dūklav, komentārs tev Atbildēt

    Kamēr pastāvās tā sauktā džentlmeniskā vienošanās starp Valsts meža dienestu, PVD un medniekiem par to pašu mežacūku nepiebarošanas ievērošanu, kas šajā pilnībā nekontrolētajā nodarbē pasludināta par “vissvēto govi” un neaizskaramo šī biznesa tradīciju, un tā vietā nebūs stingri sodi par mežacūku barošanu un primāri medību iecirkņu kontrole, tikmēr mēris ies arvien plašumā. Mēris un visai sabiedrībai nodarītie zaudējumi ir pierādījums, ka mednieku sapratni par noteikumiem nevar atstāt pašu mednieku ziņā.

  3. Mednieki mežacūku skaitu 20 gadus mākslīgi kāpinājuši – maksimāli apšāva vilkus & lūšus, bet cūkas šāva tikai pusi no limita un nobaroja visu cauru gadu. Nešaubīgi ĀCM izplatības riskus veicinājuši tieši mednieki!

  4. Kad beidzot sāksies nopietna medību iecirkņu kontrole Zemgalē un Kurzemē un barotavu likvidācija cūku mēra epidēmijas apstākļos valstī?

  5. Foto redzamās cūkas visas ir dzīvas, sveikas un veselas.
    Kad būs foto no notikuma vietas? Un atrasta beigta mežacūka vienmēr ir slima ar ĀCM ?

  6. Pufelis kautkáds?kam tas izdevìgi?tak jau kaES?

Draugiem Facebook Twitter Google+