×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2014
Drukāt

Āfrikas cūku mēri konstatē vēl vienā saimniecībā Ērģemē

Foto-LETAFoto-LETA

Saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu vienai mājas cūkai Ērģemes pagastā Valkas novadā, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe. PVD sestdien, 26.jūlijā, saskārusies arī ar darba traucēšanu.

Piemājas saimniecībā tika turētas deviņas mājas cūkas, no kurām vīruss konstatēts vienai cūkai. Mājas cūkas ir iznīcinātas, veikta dezinfekcija. Novietne atrodas tuvu pirms tam skartajai novietnei, tāpēc netiek izslēgts, ka slimība saimniecībā izplatījusies no cilvēkiem, kas veica dzīvnieku aprūpi un neievēroja biodrošības pasākumus.

PVD inspektori Ērģemes pusē sestdien ir saskārušies ar nepatīkamu gadījumu, kad ir tikušas noņemtas zīmes par karantīnas ierobežojuma teritoriju, kuras tika izvietotas ceturtdienas vakarā.

Dienests atgādina, ka tāda rīcība nav pieļaujama, ir bezatbildīga un krietni apgrūtina dienesta darbu. Par konkrēto gadījumu PVD ir telefoniski informējis Valkas novada policijas pārvaldes Kārtības policiju, un pirmdien iesniegs ziņojumu Valsts policijas reģionālajai pārvaldei, norādīja Joffe.

Kā ziņots, kopumā ĀCM Latvijā līdz šim konstatēts 30 mežacūkām un 28 mājas cūkām 14 piemājas saimniecībās, savukārt iznīcinātas 198 mājas cūkas.

ĀCM Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+