Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
11. marts, 2016
Drukāt

Āfrikas cūku mēri pirmo reizi konstatē pilsētā – Pļaviņās (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori marta otrajā nedēļā konstatējuši 23 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā, turklāt viens no tiem pirmo reizi konstatēts pilsētā – Pļaviņās, informēja PVD pārstāvji.

Iepriekš Pļaviņu novadā šogad bija atrastas divas mežacūkas, abas Vietalvas pagastā.

Minētajā laikā pirmoreiz ĀCM konstatēts arī Vecpiebalgas novada Kaives pagastā, kur atrastas piecas slimas mežacūkas.

Līdz ar to šogad konstatētas 280 ar ĀCM slimas mežacūkas 43 novadu 110 pagastos un vienā pilsētā.

Kā ziņots, pērn kopumā atrastas 1048 ĀCM inficētas mežacūkas. Mājas cūku populācijā kaite kopš tās uzliesmošanas 2014.gada jūnijā skārusi 213 mājas cūkas Rēzeknes, Mazsalacas, Ainažu, Staiceles, Ambeļu un Vecsalienas novadā. Novietnēs iznīcinātas 670 cūkas, bet pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas skartajos apgabalos pastiprinātas biodrošības dēļ tika izkautas apmēram 14 000 cūku, attiecīgi to īpašniekiem izmaksātas kompensācijas 2,322 miljonu eiro apmērā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jālikvidē viss ganāmpulks. Latvijā iepriekš kaite nekad nebija reģistrēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ak,ģeogrāfija! Atbildēt

  Kur Vietalva,kur Pļaviņas?! Ja jau cūkas atrastas Vietalvā, tad tās noteikti nav atrastas pilsētā,jo Vietalvai vēl tas gods nav piešķirts! Nav raksta,lai nebūtu jebkādas paviršības-kļūdu,neprecizitāšu.Lasi un brīnies!

 2. Jāsoda mednieku klubi par mežacūku savairošanu.

 3. Bet vai tad Rīgā tās cūkas ir veselas vai kāds tās transportē uz citurieni ,šoreiz uz PĻAVIŅU

  • Ak,ģeogrāfija! Atbildēt

   Latvijā ir pilsēta ,ko sauc PĻAVIŅAS.Tāpēc,ja jau kaut ko ved,tad uz Pļaviņām,nevis uz kaut kādu pļaviņu.
   Derētu pārlasīt Latvijas ģeogrāfijas grāmatu.

 4. 🙂 Cūciņi

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+