×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Afrodītes iedvesma

afrodite_059_vs

Skaistumkopšana ir neizsmeļams darbalauks. Par to savā praksē pārliecinājusies lielvārdiete Sarmīte Kauliņa, kura nesen pievērsusies arī ekokosmētikas ražošanai.

 

Uzņēmējas un trīs bērnu mammas izskats pilnbrieda gados ir pārliecinošs atspulgs piekoptajam dzīvesveidam un metodēm, kā sevi uzturēt lieliskā formā. Kurš gan nezina, ka to nodrošina regulāra fiziskā slodze, sabalansēts, veselīgs uzturs, svaigs gaiss un gaišs skats uz notiekošo… Un tad jau dzīve pati nes, piebilst bijusī medmāsa un vecmāte. Laukos augušajai Sarmītei šo pārliecību stiprinājusi pašas izvēlētā medicīniskā izglītība, uz kuras pamata viņa profesionāli pievērsusies skaistumkopšanas jomai.

 

Jauns sākums

Kad pirms 14 gadiem piedzima pastarītis Edijs, viņa kopšanas atvaļinājumā Sarmīte atskārta: kaut kas ir jāmaina!

– Lai gan darbs slimnīcā man patika, gribējās pamācīties ko citu, kas man dotu lielāku patstāvību. Sāku ar kosmetoloģijas kursiem, kas ir vienkāršākais standarts vai pamats šajā nozarē. Sekoja citi: aromaterapija, ajūrvēda, masāža un mezoterapija, ko pielieto dažādu estētisko problēmu novēršanai, ādas struktūras, elastības un tonusa uzlabošanai. Apguvu procedūras un pielietojamos līdzekļus, iepazinu augus, to ekstraktus un eļļas. Mācījos gatavot krēmus un maskas, mājās jaucu un pati izmēģināju. Sāku meklēt veidus, kā specifiski tikt galā ar pumpām un citām nejaucībām. Atradu ļoti gudru, pieredzējušu speciālistu Londonā, kurš gatavo dabiskos līdzekļus dažādu ādas problēmu dziedniecībai līdz pat ekzēmām un psoriāzei. Visus procesus var atvieglot, bet kompleksi: veģetārs uzturs, daudz šķidruma, speciālas procedūras utt. Pie viņa ļoti daudz iemācījos, sevišķi receptūru radīšanā.

Ieguvusi daždažādus sertifikātus, plaša profila speciāliste pirms 12 gadiem Lielvārdes pašvaldības domes ēkā atvēra skaistumkopšanas salonu “Šarms”. Procedūras ar pašas gatavotajiem līdzekļiem ieguva popularitāti apkaimes sabiedrībā. Kosmētiķe smej: cik grūti strādāt mazpilsētā, kur tavs darbs uzreiz kļūst vispārzināms! Bija pat jāalgo vēl otra kolēģe, lai paātrinātu rindu – uz seansiem līdz krīzei bijis jāpierakstās divus mēnešus iepriekš! No sevis palutināšanas pirmās atteicās skolotājas…

– Man parādījās brīvs laiks, sāku gatavot kosmētiskos līdzekļus. Tiem pievērsties palīdzēja… krīze.

 

Afrodītes piedzimšana
Afrodite_064_VS

Līdzīgi kā Sandro Botičelli gleznotā, no jūras putām izkāpusī Venēra, dabisko skaistumu iemieso arī viņas sengrieķu līdziniece Afrodīte. Tāpēc dabisko skaistumkopšanas līdzekļu radītājai nebija šaubu, kādu vārdu dot saviem starta izstrādājumiem. Lielvārdē dzimušās Afrodītes produkcijas līnijai plašāku rezonansi pavērusi regulāra līdzdalība izstādēs “Ražots Latvijā”, “Ražots Baltijā”, “Baltic Beauty” un tamlīdzīgās skatēs Rīgā. Uzņēmēju priecē, ka šogad sarosījušies arī daugavpilieši, kuri pirmoreiz organizē “Daugavpils Beauty” pasākumu jau nākamās nedēļas nogalē.

Jau trešo gadu tirgū esošajiem Afrodītes līdzekļiem šogad pievienojusies SPA produkcija un citi jaunumi, kopumā 30 dažādību. Nemaz nerunājot par aptuveni 100 skaistumkopšanas līdzekļiem, kuri top izmantošanai procedūrās un individuāliem pasūtījumiem.

Darboties virspusēji nav Sarmītes dabā, viņa tiecas sasniegt labu rezultātu iespējami dabiskā veidā. Pati lasa kosu, kliņģerītes, kumelītes un citus Latvijas augus. Ar tiem nepietiek, lai gatavotu līdzekļus dažādām vajadzībām plašā spektrā. Efektīvas iedarbības tālzemju augu izejvielas jāiepērk no ražotājiem.

– Līdzās salonam ir mana laboratorija, kur visu gatavoju pati, un tas ir simtprocentīgs roku darbs. Tā strādājot, nav runas par lieliem apjomiem, toties kvalitāte ir garantēta. Uzņēmumā iesaistīta visa ģimene. Vīrs Rūdolfs ir finansists – grāmatvedis, sagādnieks un piegādātājs ekoveikaliņiem Rīgā, Jelgavā un Valmierā. Vecākais dēls, jurists Edgars, palīdz ar līgumiem, izstrādājis arī mājaslapu. Lai gan meita Ginta vēl studē psiholoģiju, produkcijas tēlam noder viņas māk­slinieciskā izjūta un mākslas skolas zināšanas, nākot ar savām noformēšanas idejām. Pusaudzis Edijs ir galvenais etiķešu līmētājs.

Uzņēmējai ir pamats lepoties ar savu darbu, kurā aizņemta visa ģimene un ielikta viņas dvēsele.

 

Stingrā kontrolē

Publiski tirgotas produkcijas ražošanā pašsaprotams ir sterilums it visā, ir sevišķi, ja strādā ar dabiskiem produktiem, kam nepieciešami atbilstoši sertifikāti. Mājās to nedrīkst darīt, un, ja kāds zupas katlā vāra sejas krēmu, neviens neliedz ar to zieķēties pašam. Sarmīte nesūkstās, ka viņas darbs, viss ražošanas process ir Veselības inspekcijas pastāvīgā uzraudzībā. Ik burciņai jābūt nevainojamai! Katru produktu mēnesi pārbauda speciālā Igaunijas laboratorijā, jo šim nolūkam akreditētas iestādes Latvijā nav. Prasības kļūst arvien stingrākas: 2013. gada 1. jūnijā spēkā stāsies vēl stingrāki GMP (Good manufacturing practise) standarta noteikumi nevainojamai ražošanas praksei visās ar medicīnu saistītās jomās. Lielvārdes uzņēmēja jau gatavojas, mācoties kursos “Kvalitātes vadība kosmētikas līdzekļu ražošanā”. Lai ražotu kvalitatīvu produktu, jābūt attiecīgām zināšanām, tāpēc arī kosmētikas jomā medicīniskā izglītība ir nepieciešamība.

 

Pēdējā laikā tirgū piesakās jauni vietējie skaistumkopšanas līdzekļu ražotāji. Gan zāļu sievas, gan uzņēmīgas jaunkundzes apliecina uzdrīkstēšanos un apņēmību dot savu pienesumu mūždien aktuālajā jomā. Tas ir apsveicami arī tālab, ka neapstrīdams ir konkurences virzošais spēks, kur noteicoša loma ir inovācijām un jaunradei.

 

Iespējas ir milzīgas. Arī Sarmīte vislielāko prieku gūst receptūru radīšanas procesā, taču viņa uzsver: galvenais ir zināšanas un pieredze. Tikai uz šī pamata var dot vaļu iztēlei, variējot un kombinējot dažādas substances.

 

No otra gala

Afrodite_047_VSSarmīte Kauliņa savu Afrodīti pieteica nevis ar skrubjiem vai vannas sāli, bet ar vissarežģītāko produkciju – krēmiem, kas gatavoti no augu vaska, ekstraktiem un ziedūdeņiem. Turklāt viņa dod priekšroku produktiem nobriedušas, pat problemātiskas ādas kopšanai. Sak’, jauns tāpat ir svaigs, gluds un smuks, un, ja nepīpē, met līkumu grādīgajiem dzērieniem, skrien un vingro, pats paildzinās savu labskatu… Speciāliste gatavo arī pretcelulīta līdzekļus un daudz ko citu ādas tvirtuma uzturēšanai. Aizvadītā gada nogalē viņa nopietni pievērsusies arī kosmētikas vieglajam galam, šai produkcijai piešķirot liegās Orhidejas nosaukumu. Tā neizceļas ar smaržu, bet arī šo līniju pavada rožu un citi burvīgi aromāti. Jaunumu klāstā līdz ar vannošanās priekam domātiem produktiem ir trekni, barojoši sejas sviesti, serumiņi ar smiltsērkšķiem acu zonai, kā arī izstrādājumi ar dzērveņu ekstraktu.

– Ir sajūta, ka jāsāk attīstīties. Nesen izveidots jauns uzņēmums SIA “Afrodīte SR”. Varu savas zināšanas dot citiem un turpināt algot kosmētiķi. No pašvaldības īrētās telpas kļuvušas par šaurām ražošanai – jāmeklē citas. Esam uzņemti Cēsu biznesa inkubatorā “Magnus” ar ļoti atsaucīgu vadītāju Agri Lapiņu un filiāli Lielvārdē. Pateicoties inkubatora atbalstam, jau izstrādāta programma produkcijas dizaina pilnveidei un citām ar mārketingu saistītām lietām.

Sarmīte Kauliņa vairs nespēj iedomāties sevi strādājam algotu darbu cita uzņēmumā. Lai gan tagad atbildība ir daudz lielāka, tā atbrīvo garu jaunradei un dod spēku īstenot iecerēto.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+