Mobilā versija
+15.3°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 22. augusts, 2017
9. augusts, 2017
Drukāt

“After Midnight” Londonā izrādīts pārpildītā zālē (2)

Jāņa Romanovska fotoJāņa Romanovska foto

Sestdien 5. augustā, Londonas “Camden Fringe” festivālā starptautisko pirmizrādi piedzīvoja latviešu mūziķu un mākslinieku džeza teātra izrāde “After Midnight”, pulcējot simtiem skatītāju un pārpildot zāli, vēsta rīkotāji.

“Ne koncerta organizators “Aira Laiviņa Artists”, ne koncerta norises vieta “Sliced Events” Londonas Īru centrā nebija prognozējuši tik lielu londoniešu atsaucību. Skatītāju skaits būtiski pārniedza plānoto, veidojot skatītāju rindu ielas garumā apkārt koncerta norises vietai; lai visi interesenti redzētu “After Midnight”, daļai skatītāju šovu nācās noskatīties stāvot kājās,” stāsta projektu vadītāja Alma Ozoliņa.

“After Midnight” jau guvusi atzinību Latvijā, tāpēc likumsakarīga ir dalība starptautiskā festivālā, nododot džeza teātra izrādi vērtēšanai skatītājiem ārpus Latvijas robežām. After Midnight iekļautās dziesmas un melodijas Lielbritānjiā ir klasika, tomēr “The Open Door” kritiķe Keitlina Blekmena raksta: “Riski, ko mākslinieki uzņemas prezentējot tik mīlētas dziesmas tik netipiskā veidā, atmaksājas ar uzviju.”

Arī mākslinieki pēc koncerta atzīst, ka angļu klausītāji gan uztver izrādi, gan dod atgriezenisko saiti citādi, viegli uztverot gan sižetu, gan mākslinieciskajās izpausmēs noārdītās robežas. “After Midnight” iestrādātais humors labi nostrādājis arī angļu smalkajā humora vidē, zālē daudz izskanēja smiekli un sajūsmas izsaucieni.

Sajūtot skatītāju, mākslinieki izrādes laikā atļāvušies vairāk eksperimentēt, pārsteidzot arī cits citu. Tā, piemēram, skatītāji izrādē Andreju Osokinu redzēja ne tikai pie klavierēm, bet arī bungām. Keitlina Blekmena izrādi nodēvējusi par “gluži kā Deivida Linča radītu skaistiem un ekscentriskiem trikiem piepildītu truša alu”, novērtējot šovu ar augstajām četrām zvaigznēm.

Mākslinieki neiztika arī bez radošiem piedzīvojumiem ārpus šova. Ierodoties Londonā, Sv.Pankra stacijā tie uzdūrās sera Eltona Džona pianīnam, ko 2016. gada februārī mākslinieks, stacijas apmeklētājus pārsteidzot ar uzstāšanos, uzdāvināja stacijai. Tagad Sv.Pankra stacijā spēlējuši ne tikai sers Eltons Džons, Eds Šīrans un Džons Ledžends, bet arī Andrejs Osokins.

Rudenī “After Midnight” atgriezīsies Latvijas koncertzālēs, bet nākamā dalība starptautiskos projektos tiek plānota jau ziemā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Mācīsimies angļu valodu kopā Atbildēt

  Pieteikties (APPLY) gandrīz jebkuram festivālam vai konkursam visā pasaulē var jebkurš. Piemēram, arī pasaulslavenajam Šopēna konkursam Varšavā pieteikties var jebkurš. Svarīgāk ir – vai tevi akceptēs (TO BE ACCEPTED) un uzaicinās (TO BE INVITED) piedalīties, un – kāda rezonanse (RESONANCE) būs tavam koncertam/ izrādei/ gleznu izstādei utt.

  Lai talantīgajai Osokina sekotājai ražīga vasara (SUMMER) un daudz ACCEPTED vēstuļu pastkastītē! 😉

 2. nu gan te laiž pīlītes Atbildēt

  citāti no mājas lapas:
  The Camden Fringe is a performing arts festival, established in 2006, which takes place in Camden during August. Anyone and everyone is welcome to apply. ….. Tātad jebkurš, kas uzskata, ka var, var uzstāties.

  The Camden Fringe aims to give anyone the chance to perform and showcase their talents, from very experienced performers and companies, to ambitious newcomers. Principā brīvā skatuve, kurā bez atlases var uzstāties jebkurš… Un tas ir tas lielais panākums un SASNIEGUMS???? NJĀ – MAN BŪTU KAUNS OSOKINA VIETĀ! viņš nu gan liekas bija dzīvē kko sasniedzis vairāk, nekā šādu klaunādi un melus LV presē tagad.

Jaunajā sezonā vairākos teātros būtiskas izmaiņas štatāJauna teātra sezona vienmēr raisa interesi – kādi autori ieraudzīs skatuves gaismu, kuriem režisoriem tiks uzticēti iestudējumi un par ko teātris tajā runās.
Draugiem Facebook Twitter Google+