×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Āgenskalna tirgū atklās teātra festivālu “Patriarha rudens”

Foto - LETAFoto - LETA

Āgenskalna tirgū 1.oktobrī sāksies III Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) jauno režisoru teātra festivāls “Patriarha rudens”, aģentūru BNS informēja festivāla vadītāja Monta Kononova.

Atklāšanas vieta ‒ Āgenskalna tirgus ‒ ir netālu no Eduarda Smiļģa Teātra muzeja. Tirgus paviljonā vienkopus pulcēsies visi festivāla dalībnieki, Latvijas Kultūras akadēmijas rektors, absolventi, studenti, mācībspēki, kultūras un mākslas nozares pārstāvji, lai klātienē vērotu Dramatiskā teātra aktiermākslas studentu sagatavotu muzikāli teatrālu priekšnesumu festivāla mākslinieciskā koordinatora Jura Joneļa vadībā.

Būs arī tradicionālais gājiens uz  Smiļģa muzeju, kura noslēgumā svinīgi tiks pacelts “Patriarha rudens” karogs, un jau par tradīciju kļuvušā svētku rudens zupas ēšana, pastāstīja Kononova.

Šogad festivālā ar kopumā septiņiem darbiem piedalās seši Latvijas Kultūras akadēmijā studējošie topošie teātra režisori ‒ Jānis Znotiņš ar izrādi jauniešiem “Īkstīte Reloaded”, Inga Tropa ar izrādi “Deviņi” un izrādi “Ūdens”, Paula Prozoroviča ar izrādi “Nepareizas dzīves skola”, Viesturs Roziņš ar izrādi “Jūras roze”, Dmitrijs Petrenko ar izrādi “Tonio”, Georgijs Surkovs ar lugas lasījumu “Ilūzijas”.

Izrādes vērtēs ekspertu komisija, kuras sastāvā ir Baiba Broka, Regīna Razuma, Māra Ķimele, Andis Strods, Undīne Adamaite un Normunds Naumanis, kas kopā ar LKA mācībspēkiem, studentiem un citiem interesentiem festivāla noslēguma dienā, 7.oktobrī, plkst.12 satiksies arī apaļā galda diskusijā, lai kopīgi pārrunātu un izvērtētu redzēto darbu māksliniecisko sniegumu, dotu studentiem noderīgus ieteikumus nākotnē, runātu par teātra izglītības perspektīvām kopumā, kā arī kopīgi apspriestu tās problēmas un dilemmas, ar kurām Teātra nodaļas absolventiem būs jāsaskaras, jau nākamgad pēc studijām ienākot Latvijas darba tirgū.

Festivāls piedāvās skatītājiem arī daudzveidīgu programmu, norādīja rīkotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+