Ekonomika
Īpašums

Āgenskalna tirgū būs arī lasītava2

Foto: Ilze Pētersone un SIA “Kalnciema iela” publicitātes attēli

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 20. augustā, atbalstīja SIA “Kalnciema iela” sagatavoto projektēšanas darba uzdevumu Āgenskalna tirgus teritorijas atjaunošanai, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domes pārstāvji.

Pēc “Kalnciema ielas” vadītāja Kārļa Damberga teiktā, avārijas stāvokļa novēršanas būvdarbus plānots sākt 2019. gada pavasarī, jo šobrīd norit intensīvs būvprojekta izstrādes darbs.

Izstrādātais plāns paredz novērst Āgenskalna tirgus ēkas administratīvās daļas un tirdzniecības daļas avārijas stāvokli, kā arī izstrādāt risinājumus šo zonu rekonstrukcijai.

Tirgus ēkas pirmo stāvu paredzēts saglabāt kā tirdzniecības vietu un ierīkot tajā vismaz 65 patstāvīgas tirdzniecības vietas dažādām produktu grupām, kā arī vietējo zemnieku, ražotāju tirdzniecības vietas.

Saistītie raksti

Otrais stāvs kalpos kā administratīvais korpuss ar iespēju veikt komercdarbību vai izīrēt telpas. Tāpat tur paredzēts ierīkot lasītavu, ko varēs izmantot arī kā konferenču telpu apmācībām vai meistarklasēm.

Tiek plānota arī ēkas fasādes atjaunošana un inženiertīklu rekonstrukcija.

Tiesības turpmākos 30 gadus nomāt Āgenskalna tirgu un tam piegulošo teritoriju šogad maijā ieguva Kalnciema kvartālā saimniekojošais uzņēmums SIA “Kalnciema iela”.

LA.lv