Latvijā
Rīga

Āgenskalna tirgus atsāks āra tirdzniecību0

Foto – Karīna Miezāja

Āgenskalna tirgus atsāks pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecības organizēšanu plašai auditorijai no šī gada 3. augusta katru dienu, izņemot pirmdienas, portālu LA.lv informēja tirgus pārstāve Una Meiberga.

Meiberga norāda, ka Āgenskalna tirgus, pirmkārt, ir vieta, kur nopirkt svaigu vietējo pārtiku. Tā būs arī vieta, kur satikties un labi pavadīt laiku. Tirgus placis no jauna pulcēs zemniekus, amatniekus, restorānus izbraukumā, apmeklētājus no tuvienes un tālienes.

“Āgenskalna tirgus ir iespēja Latvijas zemniekiem, mājražotājiem, amatniekiem, kafejnīcām, restorāniem, kā arī citiem tirgotājiem kļūt pieejamiem plašai publikai. Savukārt pircējiem tā ir iespēja izvēlēties gan vietējās, gan importētās preces un izvērtēt to atšķirība,” uzsver tirgus pārstāve.

3.–5. augustam Āgenskalna tirgū notiks plaša atklāšanas programma:

Piektdien, 03.08., no plkst. 8.30 – līdz 21.00 jaunie Āgenskalna tirgus apsaimniekotāji aicina iepazīties un piepildīt grozus ar vietējiem tirgus labumiem, kā arī uzzināt visu par Āgenskalna tirgus nākotni, satikt savus kaimiņus, domubiedrus un ilgtspējīgu ideju aktīvistus un organizācijas. 

Sestdiena, 04.08., tiks veltīta ēdienam un veselīgam dzīvesveidam – visu vecumu apmeklētāji aicināti izvingroties, vērot ēdienu gatavošanas paraugdemonstrējumus un nogaršot Rīgas restorānu uz vietas gatavotus ēdienus, baudīt svaigi spiestas sulas un smūtijus no tirgū iegādātiem augļiem un dārzeņiem, kā arī vairāk uzzināt par vietējiem produktiem no Latvijas zemniekiem un mājražotājiem. 

Savukārt svētdien, 05.08., no plkst. 8.30 līdz 18.00 tirgū notiks ģimenes diena, kur lieli un mazi aicināti piedalīties vairākās bezmaksas darbnīcās un meistarklasēs.

Āra teritorijā tirdzniecība sāksies no 7. augusta. Tirgus būs atvērts katru dienu, izņemot pirmdienu, no plkst.7.30 līdz 19.00. 

Jau vēstīts, ka tiesības turpmākos 30 gadus nomāt Āgenskalna tirgu un tam piegulošo teritoriju ieguvis Kalnciema kvartālā saimniekojošais uzņēmums SIA “Kalnciema iela”.

Plašāku sabiedrības uzmanību Āgenskalna tirgus piesaistīja pērnā gada izskaņā, kad kļuva zināms, ka tirgus sliktā tehniskā stāvokļa dēļ no gada sākuma to plānots slēgt. Neraugoties uz iedzīvotāju iebildumiem, kopš šī gada 1.janvāra tirgus vairs nav pieejams apmeklētājiem.

Februāra sākumā tirgu savā īpašumā pilnībā pārņēma Rīgas domes Īpašuma departaments. Pirms tam Āgenskalna tirgu nomāja AS “Rīgas Centrāltirgus” (RCT), bet vēl pirms tam tur saimniekoja apakšnomnieks SIA “Rovex”, kuru RCT arī vaino pie tirgus ēkas nolaišanas līdz tik sliktam stāvoklim.

LA.lv