×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Agešins: SC nav pret eiro ieviešanu; jautājums ir par laiku, kad to darīt

agesins2712

Apvienība “Saskaņas centrs” (SC) nav pret eiro ieviešanu Latvijā, taču jautājums ir par laiku, kad tas jādara, ceturtdien LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins.

“Mēs esam eiro zonā “de facto” jau sen, vienīgais jautājums ir par to, vai tik tiešām mums ir jāsteidzas un jāpērk biļete uz “Titāniku”. Es domāju, ka mums būtu mierīgā garā jāuzgaida un jāskatās, kas notiek eiro zonā. Mēs neesam eiro pesimisti, mēs esam par eiro, vienīgais  jautājums – kad mums tas  jādara,” teica Agešins.

Viņš arī norādīja par Satversmē teikto, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai. “Būtu tīri labi, ja šis jautājums tiktu atrisināts referenduma ceļā – vai Latvijas iedzīvotāju vairākums ir par eiro jau tagad,  vai nē,” teica Agešins.

Jautāts, vai SC atbalstīs eiro ieviešanas likumprojektu, Agešins sacīja, ka apvienība grib no valdības pārstāvjiem sagaidīt atbildes, ko tas dos  katram Latvijas iedzīvotājam, cik tas izmaksās un kāds ir Latvijas rīcības plāns sakarā ar eiro ieviešanu. “Kamēr mēs nesagaidīsim atbildes uz šiem truim jautājumiem, mums būs diezgan grūti savu nostāju eiro jautājumā mainīt,” sacīja SC Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs.

Latvija eiro plāno ieveist 2014.gadā. Šobrīd notiek sagatavošanās darbi, tostarp Saeimā tiek skatīts eiro ieviešanas likumprojekts, kuru parlaments plāno pieņemt janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+