×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Aģitācijas periods pirms Eiroparlamenta vēlēšanām sāksies 25.janvārī

prieksvelesanu_agitacija

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām sāksies 2014.gada 25.janvārī, portālu “LA.lv” informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve Inta Šaboha.

EP vēlēšanas plānotas 2014.gada 24.maijā, bet priekšvēlēšanu aģitācijas periods sāksies četrus mēnešus pirms tām. Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā līdz 25.decembrim ir pienākums iesniegt publiskošanai izcenojumus priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai televīzijā, radio, preses izdevumos un internetā, atzīmē KNAB.

Preses izdevumiem līdz 25.decembrim ir jāiesniedz KNAB aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumi, kurus tālāk KNAB nekavējoties publiskos savā mājaslapā internetā “www.knab.gov.lv”. Savukārt elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem augstāk minētie izcenojumi ir jānosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP).

Birojā norāda, ka priekšvēlēšanu aģitācija ir politiskās partijas vai deputāta kandidāta reklamēšana plašsaziņas līdzekļos vai citādā veidā, ja tā satur tiešu vai netiešu aicinājumu balsot par vai pret kādu partiju vai deputāta kandidātu.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums nosaka, ka laika posms no 120. dienas pirms vēlēšanām līdz vēlēšanu dienai ir priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Šajā laika posmā ir noteikti ierobežojumi attiecībā uz politisko partiju priekšvēlēšanu izdevumiem par reklāmas izvietošanu un labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu.

Preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā ir pienākums vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūtīt KNAB priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto, izcenojumi pēc publiskošanas nav grozāmi un ir aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus par augstāku vai zemāku cenu, nekā tas norādīts minētajos izcenojumos. Turklāt likums paredz, ka elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā ir aizliegts par samaksu izvietot aģitācijas materiālus priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, ja tie nav nosūtījuši KNAB vai NEPLP minētos izcenojumus noteiktajā termiņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+