×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Aģitē izsvītrot latviešus


saraksts6

Rīgā dažas dienas pirms vēlēšanām izplatītas anonīmas aģitācijas lapiņas, kurās aicināts no apvienotā partiju “Saskaņas centrs” (“SC”) un “Gods kalpot Rīgai” (“GKR”) saraksta svītrot virkni kandidātu, pārsvarā ar latviskiem uzvārdiem, sākot ar “Gods kalpot Rīgai” līderi Andri Ameriku. 


 

No saraksta vēlētāji vēl aicināti svītrot Eiženiju Aldermani, Andri Bērziņu, Oļegu Burovu, Baibu Rozentāli, Vitu Jermoloviču, Ainaru Baštiku, Jāni Šmitu, Andreju Požarnovu, Juri Zaķi, Sarmīti Pīku, Ivo Kiršblatu, Jāni Dziedātāju, Ainu Krūkli, Ausmu Cimdiņu, Raimondu Timmu, Dinu Sirsniņu un Agri Ameriku. Skrejlapā krievu valodā pausts viedoklis, ka vēlēšanās jābalso par pirmo krievu tautības Rīgas mēru Nilu Ušakovu (“SC”), bet “SC” sasaistīšanās ar vicemēra Andra Amerika partiju esot tikai taktika, lai palīdzētu Ušakovam iegūt absolūto vairākumu domē. Kā teikts anonīmajā skrejlapā, šis gājiens esot prasījis arī pāris “upurus” – kopējā sarakstā esot iekļauts daudz “nacionālistu, korumpantu un cilvēku, kas iestājas pret krievu valodu”.

“Latvijas Avīzes” lasītājs Z. Lācītis no Rīgas ir sašutis: “Teksts līdzinās neonacistu izteikumiem. Nacionālos politiķus un citus nevēlamos izsvītrot (kas jau ir arī darīts šajā lapelē), iztīrīt domi un Rīgu tikai atbrīvotājiem! Tālāk nav kur iet! Vai arī tagad policija neko neiesāks un nenoskaidros šo tekstu autorus.”

Andris Ameriks (“GKR”) teic, ka šī aģitācijas lapa nonākusi partijas biedru rokās otrdien, kad arī attiecīgs ziņojums iesniegts Drošības policijai, jo “šī lapiņa ir tik klaji šovinistiska, ka normāli domājošam cilvēkam jau kļūst atbaidoša”, uzskata A. Ameriks.

Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa gan trešdien apgalvoja, ka sekretariātā nav vēl reģistrēts iesniegums ar lūgumu izskatīt šo lietu. “Iespējams, tas vēl ir pastkastē,” komentējot A. Amerika teikto par iesniegumu, teic K.Apse-Krūmiņa. “Latvijas Avīze” Drošības policijai nosūtīja ieskenētu lapu, un šobrīd notiek šo materiālu izskatīšana.

Tā kā aģitācijas lapās nav norādīts ne aicinājuma autors, ne izplatītājs, ne iespiedēji, un saskatāmas tiešas pazīmes etnisko nesaskaņu provokācijai, “maigi izsakoties, šis gadījums izskatās pēc priekšvēlēšanu aģitācijas netīrajām metodēm, ar kurām viennozīmīgi pārkāpta likumdošana, tāpēc ir krimināli sodāma”, komentē politologs un politisko reklāmu pētnieks Ojārs Skudra. “Es kategoriski izslēdzu, ka “Saskaņas centrs” drukātu šādas lapas. Ne Ušakova, ne Amerika vēlētāji nekādā gadījumā neatbalstītu šādu padumju, aprobežotu aģitāciju.

Sauklis līdzpilsoņiem ir vienkārši absurds un domāts politiski aprobežotajiem – bez latviešu vēlētāju atbalsta “SC” neuzvarēt vienatnē; tas mudina domāt par Lindermanu, Nepilsoņu kongresu un visiem tiem, kas ir neapmierināti ar Ušakova brāļošanos ar “GKR”.

Nepilsoņu kongresā valda relatīvi ekstrēmistisks noskaņojums. Tik dumju priekšlikumu uz etnisko konfrontāciju visdrīzāk varētu izteikt kāds no nepilsoņu kongresa visplašākajā nozīmē,” spriež O. Skudra.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+