×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Aglonā ieradušās un jau piereģistrējušās 16 svētceļnieku grupas

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Aglonā ieradušās un jau piereģistrējušās 16 svētceļnieku grupas, aģentūrai BNS pastāstīja Aglonas bazilikas informācijas centra pārstāve Rūta Giluče.

Pirmā svētceļnieku grupa Aglonā ieradusies jau 10.augustā. Tie bija Rīgas Svētās Marijas magdalēnas draudzes locekļi. Otrā grupa ienāca 11.augustā, un tā bija no Igaunijas, Tallinas. Vēl 11.augustā Aglonā ieradās svētceļnieki no Siguldas, Kalupes, Līksnas, valmieras, Daugavpils, Rīgas.

Viņa teica, ka ceturtdien visu laiku Aglonā ierodas jaunas svētceļnieku grupas, arī pašlaik bazilikas pagalmā ienākušas jaunas grupas, kuras vēl nav piereģistrējušās Informācijas centrā. Plānots, ka ceturtdien ieradīsies visvairāk svētceļnieku. Daudz nāks arī piektdienas rītā.

Jau vēstīts, ka pirmā svētceļotāju grupa uz Aglonu izgāja 27.jūlijā no Liepājas.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki 11.-15.augustā ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā – starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā – pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no valsts budžeta.

Svētku laikā norisinās vairākas svētās Mises, procesijas, adorācijas un lūgšanas. Svētku kulminācija tradicionāli ir 14.-15.augusts, kad notiek Tautas krusta ceļš un Svētku galvenā mise. Šajās dienās Aglonā pulcējas desmitiem tūkstoši ticīgo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+