Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Aglonā pārdod privātu Otrā pasaules kara muzeju; cenu lēš vairākos simtos tūkstošu eiro

Kadri no videoKadri no video

Aglonas novadā esošais privātais kara muzejs, kurā izvietota Otrā pasaules kara tematikai veltīta ekspozīcija, tiks pārdots, aģentūrai BNS atklāja muzeja īpašnieks Valdis Tumovs.

Šāds lēmums pieņemts “personīgu ģimenes apstākļu dēļ, bet ne finansiālu”, sacīja Tumovs. Īpašnieks pagaidām nevarēja nosaukt konkrētu summu, cik vēlas saņemt par savu muzeju, kā arī atzina, ka tam nav veikts novērtējums. Kopumā Tumovs lēsa, ka muzejs varētu maksāt vairākus simtus tūkstošus eiro.

“[Par cenu] jābrauc jārunā. Nav jau līdzīga analoga. Nezinu pagaidām, vai un kas varētu novērtēt,” sacīja īpašnieks.

Muzejs turpinās darboties tikmēr, kamēr atradīs pircēju, piebilda īpašnieks.

Tumova privātais kara muzejs darbību sāka 2008.gadā. Tajā aplūkojami galvenokārt Otrā pasaules kara krievu un vācu armijas ieroči, karavīru sadzīves priekšmeti, apbalvojumi, karavīru vēstules, formas, lidmašīnu atlūzas un citi priekšmeti, kurus savā kolekcijā savācis īpašnieks.

Kā visdārgākā un unikālākā ir feldpost (karalauka) vēstuļu sarakste starp oberleitenantu Augustu un viņa mīļoto Martu piecu kara gadu garumā.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (31)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+