×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. augusts, 2012
Drukāt

Aglonā uz svētkiem ierodas pirmie svētceļnieki

Foto-LETAFoto-LETA

Nedēļas nogalē uz Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā ieradušies pirmie svētceļnieki, aģentūrai LETA pastāstīja Aglonas bazilikas Informācijas centra vadītāja Ruta Giluče.

Pēc viņas stāstītā, līdz šim kājām atnākuši svētceļnieki, kas gājuši mazās grupiņās – pa vienam, diviem, pieciem. Savukārt kopējais kopš vakardienas notiekošo dievkalpojumu apmeklētāju skaits sasniedz vairākus tūkstošus.

Svētceļnieki no Rīgas ieradušies jau 10.augustā, bet dažas lielās grupas solījušās atnākt šodien. Giluče atzina, ka lielākais svētceļnieku pieplūdums vēl tiek gaidīts.

Viņa prognozēja, ka svētceļnieku skaita ziņā varētu tikt sasniegts pagājušā gada līmenis. Precīzus skaitļus viņa neminēja, taču norādīja, ka noteikti būs vairāk nekā 4500, kas ir iepriekš aplēstais 2010.gada līmenis.

Svētkos ierodamies tiek gaidīti arī ārvalstu viesi. Kāda grupa nāk no Klaipēdas, bet citām pievienojušies ārzemnieki – itāļi, beļģi, franči. Kopā ar šīm grupām iet arī ārzemju mācītāji.

Kā teica Giluče, patlaban nekādi starpgadījumi nav bijuši un pirmās svētku dienas norit mierīgi. Dažiem svētceļniekiem pirmajā naktī nav bijis, kur palikt, un viņi nakšņoja baznīcā, bet turpmākās naktis pavada Aglonas Katoļu ģimnāzijā.

Giluče vērtēja, ka kopējais svētku apmeklētāju skaits līdz šim varētu būt lēšams līdz desmit tūkstošu apmērā. “Ceram, ka šodien sasniegsim 10 000,” piebilda Informācijas centra vadītāja.

Jau ziņots, ka svētki sākās vakar ar slimniekiem veltītu dienu, savukārt šodienas dievkalpojumi veltīti ģimenēm. Rīt baznīcas zvanu skaņas iezīmēs katras grupas ienākšanu Aglonā un vakarā sāksies Svētā Meinarda lielie svētki. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki noslēgsies 15.augustā.

Daļa ticīgo svētceļojumā devās jau jūlija beigās. Kā iepriekš norādīja Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrā, svētdienas vakars ir pēdējais pirms ieiešanas Aglonā, un savā ziņā svētceļniekiem visemocionālākais, jo ir mērots garš ceļš un tuvojas galamērķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+