×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. augusts, 2012
Drukāt

Aglonai tuvojas svētceļnieki; svētdien sapulcēsies Višķos

Foto - LETAFoto - LETA

Aglonai tuvojas svētceļnieki, kas kājām mēro ceļu, lai piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos. Pirms Aglonas sasniegšanas svētdien, 12.augustā, vairākas svētceļnieku grupas nakšņos Višķu baznīcā, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Romas katoļu baznīcas informācijas centrā.

Baznīcas pārstāvji norādīja, ka 12.augusta vakars ir brīdis, kad vēl pēdējo vakaru grupas dalībnieki svin kopā būšanu šajā ceļā.

Višķu baznīcā pulcēsies svētceļnieku grupas no Liepājas, Ventspils, Jelgavas, Rīgas, Valmieras un Gulbenes. Baznīcā notiks Svētā Mise un pēc tās tiks demonstrēts fragments no režisora Jāņa Logina priesterim Vladislavam Litauniekam veltītās filmas “Mācītājs”. Būs arī tikšanās ar Zaigu Melkerti, kas ir sarakstījusi nelielu grāmatu par šo 1941.gadā komunistiskā terora nomocīto priesteri, kas 32 gadu vecumā Daugavpils cietumā tika nežēlīgi spīdzināts un nogalināts.

13.augustā ar Aglonas zvanu skaņu plānots iezīmēt katras grupas ienākšanu – bazilikas laukumā grupas ienāks pa dažādiem ceļiem, priekšā nesdamas krustu un karogu.

Svētceļojums katru gadu sākas jūlija beigās vai augusta sākumā. Tajā pulcējas vairāki tūkstoši cilvēku no visas Latvijas, lai kājām dotos uz Aglonas baziliku. Svētās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā pulcējas tūkstošiem ticīgo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+