Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
18. decembris, 2013
Drukāt

Aglonas novadā par 360 000 latu uzcelta jauna liellopu ferma

Foto - LETAFoto - LETA

Ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu Aglonas novada Šķeltovas pagastā, zemnieku saimniecībā “Ziemeļi K”, par 360 000 latu uzcelta jauna liellopu ferma.

Kā informēja Aglonas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ločmele, modernā ferma ir paredzēta 150 liellopiem un ļaus uzlabot saimniecības ekonomiskās darbības rādītājus un konkurētspēju.

Projekta realizācija tika sākta 2012.gada rudenī. Gada laikā uzbūvēta moderna ferma ar mūsdienīgām inženierkomunikācijām. Fermā uzstādītas jaunākās ES standartiem atbilstošas slaukšanas iekārtas, ierīkotas telpas piena dzesēšanai, darba un atpūtas telpas darbiniekiem, kā arī iegādāta barības sadales iekārta. Blakus fermai uzcelta slēgtā kūts mēslu krātuve. Saimnieki ir padomājuši arī par gotiņu labsajūtu, uzstādot rotējošu govju birsti, kas sāk darboties, saskaroties ar dzīvnieku. Tādējādi uzlabota arī dzīvnieku kopšana.

Jau šo piektdien zemnieku saimniecības saimnieks Nikolajs Platonovs iecerējis izvietot jaunajā fermā 70 govis. “Bijām cerējuši, ka ferma būs gatava jau oktobra beigās, diemžēl būvniecības darbi iekavējās. Es katru dienu sekoju tiem līdzi, tāpēc varu būt pārliecināts, ka darbi veikti kvalitatīvi. Īstenojies mans sapnis, izveidots mūsdienīgs liellopu komplekss. Tagad atliek vien rūpēties par savu ganāmpulku, jo apstākļi ir radīti labi,” stāstījis Platonovs.

Apsekojot jauno būvi, Aglonas novada būvvaldes speciālisti secinājuši, ka būvnieks ir iesniedzis visu nepieciešamo izpilddokumentāciju un visi darbi ir veikti atbilstoši projekta prasībām.

Aptuveni puse no jaunās liellopu fermas būvniecības izmaksām ir ELFLA finansējums, otra puse – “Ziemeļu K” finansējums.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+