×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Aglonas svētku rīkošanai nākamgad piešķirs vairāk naudas (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība šodien atbalstīja 125 925 eiro piešķiršanu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku rīkošanai un nodrošināšanai Aglonā nākamgad.

Salīdzinot ar 2014.gadā piešķirtajiem finanšu līdzekļiem 116 462 eiro apmērā, 2015.gadā papildus nepieciešami 9463 eiro, tostarp 8424 eiro ir vajadzīgi Tieslietu ministrijai (TM), lai nodrošinātu video translāciju, un Aglonas novada pašvaldībai, lai nodrošinātu svētku apmeklētāju drošību, kā arī kārtību un tīrību svētku laikā un pēc svētkiem Aglonas pašvaldības objektos un teritorijā.

Kopumā TM tiks novirzīti līdzekļi 55 505 eiro apmērā svētku nodrošināšanai. Iekšlietu ministrijai tiks novirzīti līdzekļi 25 129 eiro apmērā – ceļu satiksmes organizēšanai, personu un sabiedrības drošības garantēšanai, apsardzes veikšanai būs nepieciešami 21 101 eiro, kas paredzēti atlīdzības samaksai 210 darbiniekiem par dienesta pienākumu izpildi virs noteiktā dienesta pienākumu izpildes laika un par dienesta pienākumu izpildi nakts laikā, kā arī degvielas iegādei 1009 litru apmērā 48 auto ekipāžām.

Tāpat ugunsdrošības un glābšanas profilaktisko pasākumu veikšanai būs vajadzīgi 4028 eiro. Veselības ministrijai svētku nodrošināšanai ir nepieciešami 38 850 eiro, tostarp neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai un koordinēšanai un dzeramā ūdens mikrobioloģiskajai un ķīmiskajai izmeklēšanai.

Savukārt Zemkopības ministrijai būs nepieciešami līdzekļi 538 eiro apmērā, lai veiktu dzeramā ūdens kārtējo monitoringa programmas paraugu izmeklēšanu pēc pasūtījuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai baznīca nav atdalīta no valsts?Kāpēc par maniem nodokļiem jāuztur tieši katoļi?Kā ir ar luterāņiem ,baptistiem, pareizticīgiem un citām ticībām.Aglonā dots jau milioni ,sākot no Pāvesta ierašanos .Bulis savos sprediķos sauca tautu stāties Ukrainas aizstāvjos,un iet cīnīties par svešu varu un tautu.Tā kā ar 17 gadu pietiktu,kad latviešu strelnieki sargāja Ļeņinu un karoja par viņa reliģiju.

  2. Tas ir kā caurā maisā likt. Vai tad bagātā ROMA, VATIKĀNS nevar iedot naudiņu!

  3. Latvijā baznīca ir šķirta no valsts. Tad kāpēc jāšķiež nodokļu maksātāju nauda baznīcas svētku rīkošanai??

  4. Valstij nav jājaucas reliģijā. Kārtējā valdības kļūda, šķiežot nodokļu maksātāju naudu. Ja dod naudu, tad jānosaka arī pasākuma gaita, mērķi utt.

    • Valdiibai ir gan jaatbalsta muusu katolji! Tad katolji tureesies pie savas Aglonas un Latgales un Latgale tureesies muusu Latvijaa!

Draugiem Facebook Twitter Google+