×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Aglonas svētkus šogad apmeklējuši apmēram 120 tūkstoši cilvēku

Foto - LETAFoto - LETA

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus Aglonā šogad apmeklējuši apmēram 120 tūkstoši cilvēku, aģentūrai BNS pastāstīja Aglonas svētku informācijas centra vadītāja Rūta Giluče. Neskatoties uz auksto laiku, Aglonas svētki arī šogad pulcējuši līdzīgu skaitu ticīgo kā citus gadus.

“Laikapstākļi bija tādi, kā bija, mums Aglonā bija ļoti auksti, bet baznīca gan pagrabstāvā, gan augšstāvā bija stāvgrūdām pilna,” teica Giluče.

Pēc organizatoru aprēķiniem, uz svētku galveno misi 15.augustā bija ieradušies aptuveni 45 tūkstoši cilvēku, bet visas dienas garumā mises Aglonas bazilikā apmeklēja apmēram 50 tūkstoši ticīgo.

Savukārt 14.augusta misēs un Krusta ceļā piedalījušies vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku.

Svētku programma iesākās jau 11.augustā ar Slimniekiem veltītu dienu, bet 12. augusts bija Ģimeņu diena. Savukārt 13. augustā svētceļnieki pulcējās uz vakara Svēto Misi un svētceļnieku vigīliju.

Ar kājām ceļu uz Aglonu šogad mēroja līdz 4500 cilvēku, no kuriem vecākajiem bija 82 gadi, bet jaunākajiem, kas vēl gulēja ratiņos, – tikai divi mēneši.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā ik gadu augustā pulcē desmitiem tūkstošu ticīgo gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Ik gadu uz svētku norises vietu svētceļojumos ar kājām dodas ticīgo grupas no visas Latvijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+