×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Agnese Rakovska: visi ceļi ved pie Paula (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā Mūzikas namā “Daile” uz vienas skatuves notikusi neparasta radoša sastapšanās – Maestro Pauls uzstājas koncertprogrammā kopā ar jauno, ekstravaganto grupas “Triānas parks” solisti Agnesi Rakovsku. Koncertuzvedumā “Neaizmirsti mani” skanēs Raimonda Paula mūzika un Agneses Rakovskas iestudētās un izpildītās Maestro dziesmas. Tuvākie koncerti gaidāmi 6. novembrī un 10. decembrī.

Koncertprogrammā izskanēs Raimonda Paula dziesmas pilnīgi jaunā interpretācijā, tomēr lielākajai daļai klausītāju tās būs atpazīstamas no Raimonda Paula piecdesmitajos un vēlākos gados radītajām un populārajām dziesmām. Piemēram, ar Vizmas Belševicas vārdiem savulaik Viktora Lapčenoka izpildītais “Čakārnītis” un daudzas citas klausītāju iemīļotas Maestro melodijas priecēs koncerta apmeklētājus.

“Doma par dziedāšanu kopā ar Raimondu Paulu, iespējams, bija zemapziņā jau labu laiku, vēl pirms sadarbojāmies “Krodziņā pie Paula”, jo kurš gan negribētu būt uz vienas skatuves ar Maestro. Apzināti gan neesmu uz to gājusi, un ir patīkama sakritība, ka kaut kādā brīdi mani pamanīja. Kādu laiku biju šo satikšanos novilcinājusi, nejutos tam gatava. Ir labi, ka to darām tieši šobrīd, jo visas sajūtas ir īstās, viss notiek tā, kā tam jānotiek, – īstajā vietā un laikā. Laikam jau visi ceļi ved pie Paula!” pasmaida Agnese Rakovska.

Skaidrākas aprises kopīgai programmai dzimušas, šovasar veidojot Jāņu vakara koncertprogrammu Rīgā. “Kaut kā mēģinājumu procesā sačupojāmies, līdz vienā brīdī attapos mašīnā braucam uz Baltezeru mēģināt mājās pie Maestro. Laikam tagad vajadzētu nokrist no jumta aiz laimes sajūtas, bet darba procesa virpulī pati līdz galam neapzinos, kādā vilcienā esmu iekāpusi!

Līdz šim manas attiecības ar Paula mūziku bija virspusējas, tāpat kā vidējais latvietis varēju dziedāt līdzi viņa populārākajām dziesmām, un Paula mūzika man bija drīzāk sinonīms Dziesmu svētkiem, tāpēc man ir liels prieks strādāt ar materiālu, kas man bija pārsteigums. Esmu iepazinusi viņa mūziku no pavisam cita aspekta. Katrā ziņā varu teikt, ka šīs nebūs dziesmas, kam tā viegli var dziedāt līdzi. Šis ir repertuārs, kurā vairāk jāieklausās, tas liek padomāt. Ir nopietna dzeja – Belševica, Avotiņa,” stāsta Agnese.

Koncerta pirmā daļa būšot nopietnākā un, atzīt dziedātāja, viņai vistuvākā. “Laikam “Dzejolis par lakstīgalas infarktu” visprecīzāk pasaka tās noskaņu,” teic Agnese. Koncerta otrajā daļā skanēs dziesmas no muzikālās izrādes “Marlēna”. Koncertprogrammā ieplānots īpašs muzikāls pārsteigums – uz skatuves kāps arī populārais latviešu estrādes dziedātājs Viktors Lapčenoks, kurš duetā kopā ar Agnesi Rakovsku izpildīs Raimonda Paula pazīstamākās dziesmas. “Trešajā daļā virzāmies uz estrādes mūziku, būs arī pilnīgi jaunas, nesen radītas dziesmas, bet būs arī tādas, kam var dziedāt līdzi. Viktors ir brīnišķīgs, leģendārs estrādes mākslinieks, un jūtos ļoti pateicīga, ka man, “zaļajam un jaunajam”, pie kuriem sevi joprojām pieskaitu, ir dota iespēja būt uz vienas skatuves ar šo mūziķi.”

Koncerta pavadošais sastāvs līdzās Raimondam Paulam pie klavierēm: Raimonds Macats – taustiņinstrumenti, Oskars Sproģis – basa ģitāra, Artis Orubs – sitaminstrumenti.

Agnese sola, ka katru dziesmu ne tikai izdzīvos, bet arī ietērps vizuālā tēlā. “Protams, šis nav “Triānas parka” koncerts, kur varu mainīt kleitas katrā dziesmā. Šeit ir nopietna dzeja, varbūt būs mazliet mazāk dauzīšanās, jā, būs arī gara kleita. Tomēr man ir svarīgi parādīt savas izjūtas arī vizuāli, jo mana interpretācija nekad neaprobežojas ar vokālu. Tāpēc dizainers Artis Štamgūts ir realizējis trīs dažādus tēlus katrai koncerta daļai. Tas ir veids, kā izpaužos, un man tas ir svarīgi.”

Varbūt noder!!

Koncerti: 6. XI un 10. XII Rīgā Mūzikas namā “Daile”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 30

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tas buus notikums un to ir veerts apmekleet,tacu biletiite man nav pa kabatai. Atceros tv raidijumu izklausaas redzeets kur Rakovska kolosali atdarinaaja Emi Vainhazes dziedaajumu.Loti talantiiga meitene.Lai izdodaas.!

Draugiem Facebook Twitter Google+