Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Agnese Rutkēviča uzaicināta piedalīties Berlīnes teātra festivāla forumā

Foto: Kristaps KalnsFoto: Kristaps Kalns

Šogad no 1. līdz 17. maijam notiks 52. ikgadējais Berlīnes teātra festivāls (Berliner Festspiele Theatertreffen), kura laikā notiekošajā starptautiskajā forumā uzaicināta piedalīties arī dzejniece un dramaturģe Agnese Rutkēviča.

Foruma laikā Agnese Rutkēviča kopā ar vēl 37 stipendiju ieguvušajiem māksliniekiem no 20 pasaules valstīm piedalīsies vācu teātru režisoru un profesionāļu meistarklasēs, kā arī varēs noskatīties pagājušās sezonas labākās teātra izrādes.

Berlīnes teātra festivāls ir viens no nozīmīgākajiem teātra festivāliem Vācijā. Festivāla pagājušā gada programmā tika iekļauta arī Alvja Hermaņa Vācijā iestudētā luga “Stāsts par Kasparu Hauzeru”.

Pērn Agneses Rutkēvičas luga “Dukši” Gata Šmita režijā tika iekļauta Vācijas festivāla “NewPlaysfromEurope 2014” (“Jaunās lugas no Eiropas 2014”) programmā, kas katru otro gadu notiek jūnijā Vīsbādenē un Maincā. Izrāde ieguva galveno festivāla balvu.

Savukārt maija beigās Agnese Rutkēviča piedalīsies lasījumos Augsburgā Brehta mājā (Brechthaus) – vācu dzejnieka un dramaturga Bertolda Brehta pēdējā dzīvesvietā, kur vairākas reizes gadā notiek literārie lasījumi un dažādas izstādes par vēsturi un politiku.

Pievienot komentāru

Tautastērpu medniece. Ilze Strēle uz Latvijas simtgadi cer apkopot simt tautastērpu stāstus (1)Bauskas Kultūras centrā 1. aprīlī plkst. 12 atklās pirmo izstādi ciklā "Mans tautastērps", ar kuru aizsāksies Latvijas valsts simtgadei veltīts izstāžu cikls.
Draugiem Facebook Twitter Google+