Apbrīno

Agneses Rakovskas “Vienaldzības” ar stīgu kvartetu 16


Agnese Rakovska
Agnese Rakovska
Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā bibliotēka “Ziedoņa zālē” 16. novembrī Agnese Rakovska aicina savus klausītājus piedzīvot muzikālo eksperimentu soloprogrammā “Vienaldzības”. Koncertu pavadīs stīgu kvartets “ReDo” un pianists Matīss Repsis. Tajā tiks atskaņotas Raimonda Paula kompozīcijas no albuma “Vienaldzības” aranžijās, kuras jaunā komponiste Asia Ahmetjanova īpaši sagatavojusi stīgu kvartetam.

Dziedātājas soloprogrammas nosaukums ir no dziesmas “Vienaldzības”, par ko Agnese teic: “Dziesmā izskan Vizmas Belševicas dzeja. Jau pirmajā reizē, kad vēl tikai notika mēģinājumi kopā ar Maestro, es zināju, ka šī būs dziesma, kuru vēlēšos pieturēt sev tuvāk. Dziesmas saturs manī raisīja vīzijas par meditatīvu, transam līdzīgu stāvokli, kuru centos ietērpt krāsā un formā, radot stāstu par meiteni, kas krāj vienaldzības…Tas ir stāsts par transformāciju, kurā skumjas pārtop par kaut ko skaistu – šajā gadījumā tās pārtop kristālā. Alķīmija, manuprāt, ir process, nevis iznākums, tā ir spēja manipulēt ar matēriju, melno pārvērst baltajā un otrādi.”

Koncertā izskanēs Maestro labākās dziesmas. Jau pērn izskanēja šī programma, un jau tajā brīdī Agnese sapratusi, ka viņai tā kā mazliet kaut kā pietrūka. “Priecājos, ka man izdevās sazināties ar Kristiānu Ozoliņu. Kristiāna vada šo brīnišķīgo kvartetu. Man šķiet, ka šīs aranžijas šai programmai ļoti piestāv. Man tas ir ļoti liels eksperiments, jo es nekad neesmu bijusi uz skatuves veselā programmā kopā ar stīgu instrumentiem. Pie klavierēm mums pievienosies Matīss Repsis. Tas būs liels eksperiments pašai. Un Ziedoņa zāle vispār ir tāda ļoti skaista, piemērota, manuprāt, intīmam koncertam. Novembris ir mazliet melanholisks un it kā tāds svinīgs, bet ar īpatnēju pieskaņu. Man stīgu skanējums liekas ļoti atbilstošs,” stāsta Agnese un, atceroties par sajūtām mēģinājumu sākumā, nosaka: “Patiesībā pirmajā mēģinājumā man bija tādas sajūtas, kādas nekad nebija bijušas, kad stīgu kvartets sāka atskaņot pirmās notis, man cauri izgāja tāda elektrizācija: ārprāts! Tā taču nav tā dziesma! Dziesma skan pilnīgi citādi. Es mazliet sajutos kā bērns. Es tiešām ar lielu nepacietību gaidu, kā cilvēki reaģēs, kā viņi uztvers šādu interpretāciju. Ar Raimonda Paula mūziku var spēlēties ļoti daudz. Man ir bijusi arī elektroniskā versija “Vienaldzībām”, bet tagad tās izskanēs ar stīgu kvartetu. Šī mūzika ir ļoti interpretējama.” Agnese priecājās, ka viņai Maestro vienmēr ir uzticējies un atbalstījis viņas trakās idejas. “Man vienmēr ir paveicies ar to, ka man uzticas un ļauj vienkārši spēlēties,” tā Agnese.

 

16. XI 20.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Ziedoņa zāle”, Rīgā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 15 un 20

LA.lv