×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Viks: Krievijas mērķi palikuši nemainīgi (17)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Dažkārt medijos var uziet viedokli, ka veidot attiecības ar Krieviju ir grūti, jo minētās valsts uzvedība neesot prognozējama. Īstenībā ir gluži pretēji – Krievijas rīcību nepavisam nav sarežģīti paredzēt, jo tās stratēģiskais mērķis nav mainījies cauri gadsimtiem, proti, izplatīt savu ietekmi visur un visiem iespējamiem līdzekļiem.

Tas, kas mani patiešām pārsteidza svaigāko notikumu sakarā, bija atklāsme par Rietumu naivumu, kas acīmredzot balstās uz pieņēmumu, ka ar Kremli iespējams sadarboties uz civilizētā pasaulē pieņemto principu bāzes. Biju iedomājies, ka aizvadītajā gadsimtā iegūtā bēdīgā pieredze būs atvērusi acis rietumvalstu vadītājiem, bet rādās, ka ilgāku laiku nav lasīts teksts, kas ierakstīts ASV valsts ģerbonī: brīvības cena ir modrība. Varbūt teksts iespiests pārāk sīkiem burtiem?

Samazināt izdevumus aizsardzībai, padarīt praktiski visu Rietumeiropu atkarīgu no Krievijas energoresursiem – ziniet, tas jau vairs nesmaržo tikai pēc modrības zaudēšanas vai nespējas saimniekot ilgtermiņā. Vai atbilstošāks apzīmējums tam visam nebūtu – kaitniecība? Zinot Maskavas spējas iefiltrēties Rietumu varas un augsto tehnoloģiju gaiteņos, kā arī paturot prātā Krievijā tik izplatīto rasistisko panslāvisma ideju par slāvu mesiānisko lomu pasaules “glābšanā”, vajadzēja septiņreiz padomāt pirms simtu miljardu dolāru injicēšanas Krievu impērijas mašinērijā.

Nu Maskavas maskas ir nokritušas. Ja tā dēvētās komunisma celtniecības laikā Kremlis savu ekspansiju pasaulē attaisnoja ar “vistaisnīgākās” iekārtas izplatīšanas izkārtni, tad mēģināt piesegt agresiju šodien ar it kā cīņu pret “sapuvušajiem” Rietumiem neizklausās nopietni, bet liekulīgi jau nu katrā ziņā, ņemot vērā kaut vai to, cik liels procents Krievijas varas ešelona jaunās paaudzes iegūst izglītību tieši “sapuvušo” Rietumu augstskolās.

Patiesību par šodienas Krieviju var izsacīt līdzībā, proti, agonija turpinās. Tā iesākās Čečenijā, tad Gruzijā. Krima ir agonijas otrā fāze, bet ar agonijām ir tā, ka, jo prāvāki agonizējošā parametri, jo vairāk jāuzmanās tuvumā esošajiem. Jo agonizējošais mētāsies, svaidīsies un konvulsīvās kustības var kaut kādā mērā traumēt vistuvāk atrodošos.

Ko tad Kremļa saimnieks cer apmānīt ar retoriku par “sapuvušajiem” Rietumiem? Tautiešus? Pasaules sabiedrību? Sevi? Vai nu tā ir, ka pats nezina, no kuras puses pūš reāli draudi Krievijas eksistēšanai? Ar viņa rīcībā esošajiem informācijas avotiem…

Rakstniekam Modrim Zeberiņam grāmatā “Zelta lielceļi” ir šāds teksts: “Pasaule ilgus gadsimtus par krieviem neapjēdza, proti, ka krievu varenību allaž cēlusi izcila viltība un neticama izlikšanās ārzemnieku priekšā.”

Nenovēlu Amerikai ļaunu un pat ne to, ko tagad paudīšu, taču, atceroties kādu sarunu ar tēvu par Amerikas un Krievijas attiecībām, nāk prātā viņa vārdi, ka Amerika tikai tad sapratīs, ar ko tai darīšana, kad pa Amerikas zemi būs pabraukājuši krievu tanki. Par tuvredzību un vieglu, ātru naudu vienmēr nākas samaksāt. Diemžēl.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Ak, vai sirds sāp lasot! Vienā dienā, vienā izdevumā — brālis pret brāli: Imka vs Viks.
  Žanra klasika jaunākajā latvju vēsturē… 🙁

 2. Kā tad brālis Imants skatās uz tavām atklāsmēm. Viņš ,kopš zināma laika fano par Putinu un Krieviju.

 3. sen zināms pantiņš: Atbildēt

  Tur, kur tagad Amerika,
  kādreiz paliks vieta plika –
  krievu bari turpu trauks
  un par “rōģinu” to sauks!…

 4. Tagad laiks ķīniešiem aizstāvēt savus tautiešus Tālajos austrumos! Krieviem nebūs tik daudz patronu,nerunājot par dzīvo spēku-ķīnas armijā ir miljoniem cilvēku un tiem visiem ir tiesības aiztāvēt savējos!

  • īnieši to arī dara. Pirms vairākiem gadiem pieprasīja atdot 2 salas pie Habarovskas. Krievija atdeva. Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu! Latvijai vajadzētu vienoties ar Ķīnu par rūpniecības, lauksaimniecības uzņēmumu izveidi Latgalē – pierobežā ar Krieviju.

 5. ”Rakstniekam Modrim Zeberiņam grāmatā “Zelta lielceļi” ir šāds teksts: “Pasaule ilgus gadsimtus par krieviem neapjēdza, proti, ka krievu varenību allaž cēlusi izcila viltība un neticama izlikšanās ārzemnieku priekšā.”” – ja to saka īsāk Bizantijas politika, kuru Latvija sajēdz retais un arī tikai vēsturnieks. Eiropais tas garām un Amēriku tas sāks interesēt tikai ar citātu-” ka Amerika tikai tad sapratīs, ar ko tai darīšana, kad pa Amerikas zemi būs pabraukājuši krievu tanki.”. Var teikt skaidrāk – Krievijai līgumi sākas tikai tur, kur tankiem beidzas degviela…

 6. Jā, modrību Rietumi tiešām bija pazaudējuši, bet nu laikam ir atvērušās acis. Nelaime jau tā, ka Rietumi savas vērtības aizstāv ar demokrātiskām metodēm, kā tas pieņemts starp demokrātiskām valstīm. Brīdinājumi, sankcijas,starptautisko organizāciju iesaiste, utt. Bet Krievija savas intereses aizstāv ar spēka metodēm, kā jau tas pieņemts pie autoritāriem režīmiem. Pie tam Putins, kā jau mācīts drošībnieks, izmanto metodes no spiegu un diversantu arsenāla, kā diversantu iefiltrēšana, militāristi un tehnika bez pazīšanās zīmēm, mītiņu un grautiņu rīkošana, cilvēku nolaupīšana, u.c. Un tas nostrādā,ja pūlis ir iepriekš apstrādāts ar propagandas metodēm. Bet domājot globālās kategorijās, Krievija uzvedas kā politiskais huligāns, kas ielauzies kaimiņa mājā. Un nekas vairāk. Jo no tīri militārā viedokļa Krievija nav nekāds pretinieks ne ASV, ne NATO, ne pēc militārā budžeta, ne bruņojuma, ne pēc karavīru skaita, tomēr ar savām izdarībām taisa lielu troksni pasaulē.

 7. Jaunākajam vajadzētu pamācīties no vecākā.Ar tādiem naivi romantiskiem uzskatiem,kā jaunākajam vajadzētu mazāk rakstīt par politiskām tēmām.Labāk nemaz.Bet Viks ir malacis.

 8. PALDIES PAR RAKSTU!!! LAIKAM jau tā ir, ka cilvēks TIKAI tad saprot līdz galam nodarito, ja tas noticis ar viņu pašu… Rietumi jau visus gadus pēc kara bijuši neadekvāti un dumji, jo no viņu teritorijām okupējošā valsts jau SEN aizgājusi… Viņi – ANGLIJA UN ASV – JALTĀ 1943.gadā ar nolūku Baltijas valstis atdeva iznīcibai un to sparīgi ar BAUDU turpina vēl joprojām!?? Eiropa NEKAD NAV GRIBĒJUSI SAPRAT UN NEKAD NESAPRATĪS mūs, baltiešus, KAMĒR pašiem tas nebūs jāizbauda uz savas ādas!!! Prezidents Putina kungs varētu tiem okstiņiem parādīt, KUR ZIEMO BEBRI…

  • NĒ! NĒ!
   Diagnoze:
   Šamo kaiti sauc par amnēziju jebšu nespēju adekvāti orientēties telpā un laikā. Pacients ir aizmirsis Rietumu attieksmi visus okupācijas gadus Baltijas jautājumā, atbalstu 1991.gadā, palīdzību gan ekonomiski, gan politiski, gan ar zināšanām, lai varētu atgūt nokavēto 50 gados, kā arī pielaidīgo Latvijas uzņemšanu Es un NATO burtiski aiz matiem, kamēr te daudzi muldēja pa ķešu. Slimniekam velti stāstīt par valsts pievienošanos eurozonai, bezcers, ņedopolzjot…
   Ārstēšana
   Labi apmaksāta vizīte, lai nemirst badu, jo darbu strādāt neprot, tik muti bŗūķēt, a tur slāviski jāprot, Pleskavas apgabalā apm. 5 km taipus robežas.
   Tautas līdzekļi
   Pēriens! Nosūtīt kaktiņā nokaunēties

 9. Да уж, это шедерв. Просто удивительно каких не совсем адекватных людей родит латвийская земля. Всё таки прав Лембергс, когда два больших пацана выясняют свои отношения, детишкам из средней группы лучше помолчать и отойти в сторонку, а то ненароком заденут.

  • Iemācies “Grafists” rakstīt un paust viedokli latviešu valodā, jo tādus kā tu – “малообразованный” var viegli apstrādāt un tādi kā tu skrien visiem bļāvējiem pakaļ ka suņi.

  • Не лицемерьте! это все истина. И мы все это всегда знали, включая Вас.

 10. Viks vienmer ir vienkars bet imkam jau marazms sacies vienkarsi

 11. Viks un Imka ir īstie brāļi?

Draugiem Facebook Twitter Google+