×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Bijuši draugi pie pilnākām bļodām (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Kā Jānīt’s nāca pār gadskārtu, tā Ainārs Šlesers pūlas vai katru gadu tautu iepriecināt ar atgriešanos, lai strādātu “Vienoti Latvijai”, un viņš, apnicis dzīvot politiskajā vecpuisī, nāk ar savu partiju, ko daži ieteikuši dēvēt par brigādi. Paraugieties vien uz cildeno dižvīru, bijušo spožo premjeru un ministru ar un bez portfeļiem plejādi – Aigars Kalvītis, Jānis Straume, Ivars Godmanis, Edgars Zalāns, Jānis Jurkāns, Šlesers pats! Izklausās iespaidīgi, spīd un laistās, itin kā gara acīm mēs skatītu atdzimušus Gaju Jūliju Cēzaru, Hanibalu Barku, Tamerlanu, slavas apvītus karavadoņus, Konfūcijam vai Stīvenam Hokingam pielīdzināmus domātājus. Latvijas senioru izlase, profesionālie patrioti atrisinājuši politiskā mājokļa jautājumu! Par viņiem balsos īpatņi, un ikviens no nosauktajiem bez grūtībām salasīs 0,5 procentus piekritēju, un vienīgā problēma, kā sasummēt atsevišķi ņemtos atbalstītājus? Piemēram, abi vēlētāji, kuri ar mieru nodot balsi par Kalvīti, kļūst svārstīgi – jā, bet tur Straume arī nobāzējies, un viņš iešņabojis brauca ar automobili! Nu nekas, galvenais, ka veterāni sava no dzelzbetona un zāģu skaidām pagatavotā līdera vadībā ir atpakaļ ar programmu “agrāk bija labāk”. Paši zināt, kā tagad iet. Sagrauti dievnami, notikusi atteikšanās no vērtībām, rūpniecība ir šreijā, lauksaimniecība izputināta, no klanīšanās Briselei izaug kup­ris! Šādos apstākļos neder būt malā stāvētājos un īgni burkšķēt par panīkumu un sulainismu, veco labo laiku pagājības politiķiem ar plašām zināšanām un lielu dzīves pieredzi jārāpjas uz Latvijas jumta un jānāk talkā valsts vadībā. Jā, kādreiz viņiem bijuši draugi pie daudz pilnākām bļodām. Savulaik pelnītai popularitātei ir zināms nodilums un ciesti sāpīgi nobrāzumi, taču atdzimst varoņgars, ar pretgrumbu krēmu iesmērētā Šlesera kompānija veltīs sevi, ziedojoties tautai. Sirmgal­vji stājas mūsu priekšā, politiskajos cīniņos diezgan ar elkoņiem izgrūstījušies, bet rētas rotā nobindētos un plāksteriem aplīmētos vīrus. Vēlētāji, atbalstīsim viņus ērkšķainajā ceļā! Uzņēmēji, lieciet līdzekļus ziedoklī “Vienoti Latvijai”. Šlesera uzceltā premjeru partija kontūrās atgādina uzceltu katedrāli pāri skaudīgo konkurentu sabūvētajām būdelēm un kioskiem, kuri nav aiztaupījuši neglītas zvaigas, itin kā Ainārs Saeimas vēlēšanās muzicēšot ar šlāgeransambli “Klaidonis”. Latvijas zelta fonda politiķi nenolaidīsies tik zemu, lai atbildētu sīkiem kodieniem. Tautā valdošā nostalģija pēc treknajiem gadiem un gāzi grīdā attīstības liks vēlētājiem saspiesties ar mugurām kopā kā pingvīniem un jau šoruden ieraudzīt gaismu tuneļa galā. Tomēr varbūt Šlesera avārijas brigāde ieradusies mazliet par ātru. Ja sanāks falšstarts, tad tikai tāpēc, ka viņu vēlētāji vēl ietīti pamperos vai pat nav piedzimuši.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Lielākie kretīni!

  2. Tie ir visi tie kas pārdeva un izpostīja Latviju,un maskačkas Leščinskis (Šlesers) priekšgalā nu kā jau buldozers.
    Pārsmieties var !

  3. Visi mineetie “valstsviiri” ir bagaatnieki, kas tikushi pie iipashumiem. Vaacijas satveersmee esot rakstiits: Eigentum verpflichtet! Taada mentalitaate dereetu arii latvieshiem. Bet latvieshi domaa, ka iipashums ir sveets. Tas kalpo tikai pasha intereseem. Bet taa driikst domaat tikai akmens laikmeta kapitalisti!

  4. sametīsim naudiņu Kalvītim ērtai gultiņai, lai guļ mājās. Žēl taču skatīties, kā cilvēciņš mocījās saeimas krēslā.

  5. Domāju, kurš LA ir Šlesera uzticamības persona un lobētājs – izrādās, ka tas ir Līcītis, kurš neapnicis rūpējas, lai Šlesera ģīmis nepazustu no šīs avīzes slejām. Tekstam šajā Šlesera popularizēšanā ir otršķirīga nozīme, galvenā ir vizuālā izkārtne. Cik tad tev Šlesers maksā, lobētāj?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+