Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. augusts, 2015
Drukāt

Agrāk nekā ierasts sākusies atsevišķu putnu sugu migrācija uz dienvidiem (2)

Foto: Dabas aizsardzības pārvaldeFoto: Dabas aizsardzības pārvalde

Lai gan Latvijā joprojām ir vasara, atsevišķas putnu sugas jau jūlijā sākušas migrēt uz pārziemošanas vietām, liecina informācija portālā “Latvijasputni.lv”.

Kā pirmie rudens migranti jau jūlija sākumā ir novēroti līkšņibītis un parastais šņibītis, lielais šņibītis un dūņšņibītis. Tāpat uz pārziemošanu jūlijā devies trulītis, savukārt gaišajam šņibītim, kas novērots 14. jūlijā, ir fiksēts agrākais rudens migrācijas novērojums. Pērn pirmais gaišā šņibīša rudens migrācijas novērojums bija 21. jūlijā, liecina ieraksts portāla arhīvā.

Jūlija vidū rudens migrācija fiksēta akmeņtārtiņam un šaurknābja pūslītim.

Vairākas putnu sugas rudens migrāciju sāk jau jūlijā un augustā. Kā pirmie projām mēdz doties bridējputni. Vieni no pamanāmākajiem agrajiem rudens migrantiem ir baltie stārķi, kas pirms došanās prom pulcējas lielos baros Latvijas laukos.
Pārlidojumus uz ziemošanas vietām agri sāk tie putni, kuru barībā ir kukaiņi, piemēram, ķauķi, mušķērāji un citi. Putnu migrācija maksimumu sasniedz septembrī un oktobrī. Savukārt pēdējie Latviju mēdz pamest gulbji.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvis Agnis Bušs aģentūrai LETA pastāstīja, ka Latviju ir pametuši arī mājas strazdi, kuri patlaban mielojoties Vācijas un citu Eiropas dienvidu daļas valstu vīnogu laukos. Savukārt tie mājas strazdi, kas vēl manāmi Latvijā, ir ziemeļnieki – tie, kas ielidojuši no Somijas un Igaunijas.

Līdz augusta beigām ceļotāju gaitās dosies arī baltie un melnie stārķi, kuriem pievienosies zaļās vārnas, mazie svilpji, lakstīgalas, bezdelīgas, svīres un daudzi citi putni. Šiem putniem priekšā ir tāls ceļš, jo, piemēram, baltie stārķi un bezdelīgas, migrē tālu – pāri jūrām un tuksnešiem līdz pat Āfrikas dienvidiem. Savukārt mazie svilpji dosies dienvidaustrumu virzienā, piemēram, uz Indiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. būs barga ziema septembrī sola sniegu

  2. Tātad būs agra ziema….Man jau šķita, ka arī stārķi projām, bet nē, paldies Dievam. Bēdīgii bez putniem, pasaule daudz tukšāka. Katru gadu to asi izjūtu.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3.8
Alūksne +2.8
Daugavpils +1.8
Saldus +3.7
Liepāja +5.1
Jelgava +3.7
Ventspils +4.4
Limbaži +3
Madona +1.8
Rēzekne +3.9
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+