×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Agresīvi bērni arvien biežāk kļūst par nopietnu traucēkli mācību procesam (3)

agres_08

Bērni ar uzvedības traucējumiem un agresīvu rīcību arvien biežāk kļūst par nopietnu traucēkli mācību procesam un apdraudējumu citiem skolēniem un pedagogiem, atzīts Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) 2014.gada publiskajā pārskatā.

Lai palīdzētu risināt šo problēmu, inspekcija pērn sagatavoja metodisko materiālu “Izglītības iestāžu resursi un rīcība situācijās, kad skolēns ar savu uzvedību traucē mācību procesu vai apdraud savu vai citu personu drošību, veselību vai dzīvību”, par paveikto atskaitās inspekcija.

Tajā atrodama vispārēja informācija par agresīvas uzvedības cēloņiem un izglītības iestādēm pieejamajiem resursiem šādu problēmu risināšanai, kā arī informācija par ieteicamajiem prevencijas pasākumiem skolēnu agresijas mazināšanai skolā un ar praktiskiem piemēriem papildināts izglītības iestāžu rīcības modeļu apraksts skolēnu agresīvas uzvedības gadījumā.

Viens no būtiskākajiem inspekcijas un visas valsts pārvaldes kopumā uzdevumiem pērn un arī turpmāk ir tālāka deinstitucionalizācijas procesa virzīšana un attīstīšana – bērnu tiesības dzīvot ģimeniskā vidē, nevis aprūpes iestādē.

Viens no efektīvākajiem risinājumiem, lai piedāvātu ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, ir audžuģimenes. Lai veicinātu un attīstītu audžuģimeņu kustību, inspekcija 2014.gadā sadarbībā ar nodibinājumu “Sociālo pakalpojumu aģentūra” izstrādāja jaunu audžuģimeņu apmācības programmu, kas tiek aktīvi ieviesta dzīvē šogad, norāda VBTAI.

Lai veicinātu bāriņtiesu un audžuģimeņu sadarbību, inspekcija 2014. gadā uzsāka rīkot kopīgas konferences un seminārus šīm abām auditorijām par tām aktuāliem jautājumiem.

Inspekcija pērn aizsāka arī jaunu iniciatīvu – skolēnu reģionālos forumus, tā dodot platformu aktīvākajiem skolu jauniešiem sev nozīmīgo jautājumu izvirzīšanai un diskutēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kopš, vismaz, padomju laikiem šie slimie bērni ir traucējuši pārējiem mācīties un fiziski ietekmējuši(piekāvuši) pārējos !
    Tikai mātītēm(sic!) izglītības ministrijā tas neliekas svarīgi – galvenais, skaits!

  2. ................. Atbildēt

    glupie vairojas labi

Draugiem Facebook Twitter Google+