×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Agresori uzbrūk


Foto-LETAFoto-LETA

Garāmgājēju izsisti stikli un lukturi, iereibušu kaimiņu saskrāpēta auto virsbūve, apzagti un pilnībā izdemolēti auto – visai bieži automašīnu bojājumi saistīti ar agresīvu un neadekvātu citu cilvēku uzvedību, liecina “If” apkopotā informācija.

 

Agresīva, uzbrūkoša uzvedība visai bieži ir iemesls dažādiem auto vandalisma gadījumiem. “If” atlīdzību daļas apkopotā informācija liecina, ka katru gadu aptuveni 20 – 30% visu KASKO atlīdzību gadījumu, kas saistīti ar ļaunprātīgu citu cilvēku rīcību, ir radušies agresīvas rīcības dēļ.

“Šī gada jūnija beigās saņēmām kādas KASKO klientes atlīdzības pieteikumu, kurā viņa norādīja, ka, atgriežoties pie sava auto, atradusi zīmīti ar norādi, ka viņa nemāk novietot pareizi auto un “pārsteigumu” lai meklē sānos. Kāds ar asu priekšmetu bija saskrāpējis auto durvis. Savukārt maija beigās kāda klienta automašīnu ar nazi bija saskrāpējuši iereibuši kaimiņi. Arī kāds cits klients savā pieteikumā norādīja, ka pārdurtas auto riepas un saskrāpēta virsbūve ir kaimiņu atriebība. Reizēm auto tiek sabojāts īpašnieka klātbūtnē, piemēram, vairākkārt esam atlīdzinājuši auto bojājumus, kurus pie sarkanā luksofora gaismas stāvošam auto nodarījuši garāmgājēji. Savukārt šī gada sākumā dramatiskus brīžus piedzīvoja kāds autovadītājs Pārdaugavā. Viņš bija apstājies ielas malā, lai kartē atrastu vajadzīgo adresi, un kļuva par liecinieku kautiņam uz ielas. Pieci vīrieši mēģināja izrēķināties ar kādu cilvēku un vairākkārt viņu grūda pret stāvošo auto, sabojājot motora pārsegu,” informē “If” atlīdzību daļas vadītāja Līga Bērziņa.

Visbiežāk automašīnām tiek izsisti stikli, sabojāti riteņi vai saskrāpēta virsbūve. KASKO polišu īpašnieki reizēm savos pieteikumos arī norāda, ka auto, iespējams, sabojāts tādēļ, ka nav izdevies to uzlauzt vai arī automašīnā nav atrasts nekas vērtīgs. Citkārt norādīts, ka kāds vienkārši apzināti staigājis pa auto virsbūvi, lēkājis pa jumtu vai arī ar asu priekšmetu saskrāpējis virsbūvi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+