×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. marts, 2018
Drukāt

Atis Klimovičs: Agresorvalsti nosauc vārdā (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko parakstītais likums par valsts austrumu teritoriju deokupāciju un Krievijas atzīšanu par agresorvalsti tika gaidīts jau sen, jo starpvalstu attiecībās pat modernos hibrīdlaikos ir nepieciešama skaidrība. Galvenokārt tādēļ, ka patiesības gaisma nav pa prātam un ārkārtīgi kaitina ar dažādām hibrīdmetodēm uzbrūkošu varmāku. Tieši to – klaji paustu nepatiku par pieņemto likumu – izrādījis Krievijas ārlietu resora vadītājs Sergejs Lavrovs. Viņa teiktais, ka tas varot izraisīt spēcīgas karadarbības atjaunošanos, zināmā mērā apstiprina krievu militāristu un daudzu citu “administratoru” klātbūtni iekarotajā Donbasa teritorijas daļā. Tā kā tagad Kijeva oficiāli nosaukusi atbildīgo pusi Ukrainas kara izraisīšanā, vairs nebūs tik viegli kā līdz šim ignorēt šo Kremļa rīcību. Pirmkārt, jau tām Eiropas valstu struktūrām, kas aicina atcelt vai vismaz samazināt sankcijas pret Krieviju. Šķiet tikai loģiski, ka šādas skaidrības ieviešanai vajadzētu novest pie militārā konflikta noregulējuma mehānisma maiņas. Diezin vai tagad Krievija miera sarunās var piedalīties līdzšinējā statusā kā konfliktā neiesaistīta puse.

Iespējams, arī Kijevas sabiedrotie Rietumos aicinājuši nosaukt agresoru vārdā. Nav šaubu, tagad būs vieglāk uzturēt spēkā prasību pret Maskavu par savu bruņoto spēku izvešanu no Donbasa. Beidzamo gadu laikā Ukrainā bieži tika izteikti pārmetumi valsts galvai par to, ka Porošenko nepasludina valstī karastāvokli. Tas, pēc kritiķu domām, ļautu sakoncentrēt vienās rokās maksimāli daudz pieejamo nacionālo līdzekļu efektīvākai valsts aizsardzībai. Pretējās domās esošie šo prasību kategoriski noraidīja, apgalvojot, ka tas vienīgi pamudinās Krieviju uz plašas karadarbības uzsākšanu Ukrainā. Visdrīzāk, šis viedoklis ir izrādījies atbilstošāks, jo Ukrainas valsts ieguva pietiekami daudz laika savu militāro spēju attīstībai. Kritiski noskaņotie eksperti un daļa kara pieredzi ieguvušo ukraiņu virsnieku uzskata, ka padarīts tomēr par maz. Pilnīgi nevietā un pat kaitīgas esot runas par to, ka ukraiņiem esot viena no spēcīgākajām armijām kontinentā. Tā nav, jo Ukrainas bruņotajos spēkos nav notikušas kardinālas izmaiņas, kādas prasa nopietnais apdraudējums. Mēdz teikt, ka Ukrainai esot neliela padomju stila armija, kam tomēr neesot pa spēkam cīnīties ar lielu padomju stila jeb Krievijas armiju. Visdrīzāk patiesība tomēr meklējama kaut kur pa vidu. Tā liecina, ka Eiropā patiesi nav otras valsts, kurā būtu tik daudz reālu karadarbību pieredzējušu, savu motivāciju pārbaudījušu karavīru un cīņās profesionālās spējas pierādījušu virsnieku. To labi zina arī par agresoru pasludinātajā Krievijā, un tas noteikti ir nopietns arguments, lai Kremlis neizšķirtos par plašu iebrukumu.

Pašiem ukraiņiem derīgi ieklausīties vairākos ārvalstu militārajos speciālistos, kas Krievijas militārās darbības Ukrainas tuvumā uzskata par nopietnām. Tās liecinot par gatavošanos uzbrukuma operācijām. Ir zināma lietu kārtība un par velti pat militāristi naudu neizšķiežot. Ukraiņiem nepieciešams tuvākajos gados ķerties pie īstām aizsardzības sfēras reformām, lai radītu modernus mobilus un uzvarēt spējīgus bruņotos spēkus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. KURAM tas nav bijis skaidrs,ka Krievijas armija ir Doņeckas un Luhanskas apgabalu okupētāja un atrodas TUR JOPROJĀM!?!? ja tādi “atrodas”- iesaku izglītoties,jo savādāk kā par MEĻIEM- krievu melu propogandas kultivētājiem tos nosaukt nevar !

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+