Komentāri

Agris Liepiņš: 16. martā policija sevi diskreditēja 0

Foto – Timurs Subhankulovs

Leģionāru atceres dienā Latvijas Republikas Valsts policija negribēja nodrošināt kārtību pie Brīvības pieminekļa un ar savu attieksmi tiešā veidā veicināja antifašistu huligānu grupas provokācijas. Elementāra pieklājība prasa paklusēt mirklī, kad cilvēki noliek ziedus, pieminot savus bojā gājušos tuviniekus. Tā ir pieņemts civilizētā pasaulē.


 

Tā vietā Valsts policija labvēlīgi noskatījās, kā antifašisti izvieto aizskarošus plakātus, uzstāda skaļruņus un nepārprotami gatavojas huligāniskām provokācijām. Vēl vairāk – mirklī, kad vecie vīri gribēja nolikt ziedus, antifašistu huligāni sāka dārdināt griezīgas sirēnas un atskaņot skaļu mūziku. Citiem vārdiem sakot, viņi apzināti apgānīja gan kritušo piemiņu, gan Latvijas simbolu Brīvības pieminekli. Policija nevis nekavējoties pārtrauca ālēšanos, bet aizstāvēja apgānītājus un neļāva atvienot skaļruņus no strāvas.

Pat distancējoties no politikas, skaidri redzams – likuma sargi aizstāv huligānus un provokatorus. Neviens kritušo un bojāgājušo piemiņas brīdī neālējas, nemēdās un nespļaudās. Pārtraukt šādas darbības ir katra audzināta cilvēka pienākums. Tam, ka to darīja Nacionālās apvienības deputāti, nav nekādas politiskas nozīmes. Viņi vienkārši rīkojās godīgi.

Gļēvuļi parasti tinas demagoģijas bruņās. Policijas pārstāvji televīzijā nevainīgi mirkšķināja actiņas un skaidroja, ka antifašistu pasākums bija saskaņots Rīgas domē un provokatoriem bija atļauts lietot skaņas pastiprinātājus un atskaņot mūziku. To, cik skaļi tas notiek, likums nenosakot.

Tāpēc kārtības sargiem nebija ne mazākā iemesla apklusināt huligānus un, izlaužot rokas, bija jāsavalda tie, kas piemiņas pasākuma apgānītājus gribēja patriekt. Tā ir vistīrākā demagoģijas paraugstunda, ko Latvijas iedzīvotājiem demonstrēja Valsts policijas pārstāvis.

Uzskatu, ka policija ir sevi diskreditējusi. Katru gadu provokatori šajā dienā ķengājas, nēsā kautu cūku galvas, tērpjas kamuflāžā vai tēlo klaunus. Ar katru pavasari viņu nekaunība auga augumā, līdz beidzot ir izaugusi tiktāl, ka aizskar katra normāli audzināta cilvēka jūtas. Policija nekad nav ierobežojusi antifašistu ālēšanos, bet šogad atklāti nostājās provokatoru pusē. Atbildība par notikušo jāuzņemas iekšlietu ministram, un valdības vadītājam Valdim Dombrovskim ir jāpieprasa Kozlovska demisija.

 

LA.lv