×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Kad reiz latvieši beigs noniecināt savu Tēvzemi? (130)

Foto-LETAFoto-LETA

Tiekoties Igaunijā, Baltijas valstu un Polijas prezidenti atzina, ka jāveic kopīgi soļi cīņā pret Krievijas propagandu. Viens no veidiem varētu būt alternatīvu programmu veidošana krievu valodā.

Sveštautiešu lojalitātes stiprināšana pret valsti, kurā viņi mīt, nenoliedzami ir ļoti nozīmīga. Tomēr nākas atzīt – valdošās aprindas automātiski pieņem, ka problēma galvenokārt slēpjas sveštautiešos, kuri nav apguvuši valsts valodu un tāpēc mīt Krievijas informatīvajā telpā. Jau iepriekš tiek pieņemts, ka pamattautu kaimiņvalsts propagandas dzirnavas viņu prātus nespēj ietekmēt. Tāpēc īpaši raidījumi, kuros tiktu atmaskoti Kremļa meli, valsts valodā nav jāveido, pietiek ar esošajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Neņemos spriest par stāvokli Igaunijā vai Lietuvā, bet Latvijā šāds pieņēmums ir visai tālu no patiesības. Lūk, šāda aina. Pusdienlaikā uz soliņa piesēduši vīri darba drēbēs. Divi no viņiem latvieši, viens krievs. Krievs (tas, kurš dzīvo Kremļa kontrolētajā informācijas telpā) aizgūtnēm lamā Latviju. Te viss slikti, valdībā vieni zagļi un korumpanti, bet Putins labs. Latvieši viņam braši piebalso – tos liekēžus vajag noslānīt ar sūdainu koku! Līdzīgu skatu vēroju trolejbusā. Krievu pensionārs slavina padomju laikus un zākā Latvijas valdību, kas novedusi tautu nabadzībā. Krievija gan esot laba, maksājot viņam pensiju. Trīs latviešu pensionāri gaudo līdzi – pensijas niecīgas, skolotājiem algas mazas, visi brauc prom, un drīz nebūs kas strādā. Latvijas valdība esot visus novedusi līdz ubaga spieķim! Avīzē lasu interviju ar diviem jauniem vīriešiem no Latgales. Viens krievs, otrs latvietis, bet abi domā, ka labāk būtu bijis Krievijas sastāvā, jo tagad Latgalē nav darba. Neatpaliek daļa Latvijas intelektuāļu. Ļaudis, kuriem ir atpazīstamība, kuru vārdos ieklausās un kuru teiktais veido sabiedrisko domu. Komponists Imants Kalniņš Putinu sauc par teicamu Krievzemes saimnieku, mūziķis Valts Pūce par Latvijas himnu teic, ka tā ir briesmīga, bet tēlnieks Ivars Drulle prāto, ka ar visu karoga lentīti pie krūts viņu neviens nepiespiedīs iet uz patriotiskām filmām un koncertiem. Savas valsts noniecināšanas sērga ir dziļi skārusi visus latviešu tautas slāņus.

To vērojot, iezīmējas absurda situācija. Mēs gatavosim raidījumus krievu valodā un pārliecināsim sveštautiešus būt lojāliem pret Latviju. Vēlāk pāraudzinātie sveštautieši skaidros latviešiem, ka arī viņiem jāmīl pašiem sava valsts. Nekādas alternatīvās programmas krievu valodā nelīdzēs, ja latvieši paši apspļaudīs savu Tēvzemi! Īstenībā raidījumi, kuros pastiprināti tiktu atmaskota Kremļa propaganda un mācīta tēvzemes mīlestība, būtu jāveido valsts valodā un tieši latviešu auditorijai. Pārdomātus un gudrus raidījumus. Tas nebūt nenāksies viegli, informatīvais karš ir ilgstošs un darbietilpīgs. Franču politiķis Žorē, runājot par informāciju, teica: “Liela patiesība nav viegli iedabūjama cilvēku smadzenēs, tā jākaļ atkal un atkal, nagla pēc naglas, dienu pēc dienas. Tas ir monotons un nepateicīgs darbs, un tomēr tas ir svarīgs darbs!”

Lai nodomātais veiktos un nestu augļus, visupirms jāsakārto savas domas. Jātiek skaidrībā un jāspēj argumentēti atbildēt uz daudziem jautājumiem, par kuriem neesam domājuši gadu desmitiem, īstenībā visu atjaunotās Latvijas Republikas laiku. Tēmu, kuras mīļā miera labad paslaukām zem tepiķa, saradīsies pulka. Piemēram – kāda ir Latvijas ideoloģija, vai tāda maz ir? Kādas ir valsts pamatvērtības un galvenais – kā mēs varam tās aizstāvēt pret svešu, mums naidīgu spiedienu? Te nevarēs izlīdzēties ar vienkāršo frāzi, ka Latvija ir demokrātiska republika, un punkts. Nāksies padomāt – vai gadījumos, kad, slēpjoties aiz demokrātijas un vārda brīvības frāzēm, bezkaunīgi demagogi apzināti kaitē Latvijas valstiskumam, Latvijas Republikai ir tiesības un pienākums šos bezkauņas ierobežot viņu demokrātiskajās tiesībās? Vai Latvijas varas iestādes drīkstēja apturēt referenduma par krievu valodu kā otro valsts valodu organizatorus? Katram skaidrs, ka referendums apšaubīja vienu no mūsu valsts pamatvērtībām, bet Krievijas propagandas dzirnavas mala, ka to rīkot esot Latvijas pilsoņu demokrātiskas tiesības.

Pievienot komentāru

Komentāri (130)

 1. Iedot nepilsoniem pilsonibu .vini aizbrauks uz Vaciju Angliju .Vienigais nebus kas Rimi sez kase .

 2. Tu vari stastit savas paraides ko gribi ,bet tauta nau stulba un atskir sudu no zelta

 3. Visas problēmas sākas, un tiek uzturētas pašās augšās. Daži sauc to par eliti. Citi, par korumpantiem un zagļiem. Blakus ir Kuba un ASV, Ziemeļkoreja, un turpat Dienvidkoreja, ir Vācija, Polija, Bulgārija un Latvija. Viss, kā tās valstis veidojās, kā attīstās, un cik attīstītas jau ir, un kāda būs to nākotne, ir atkarīgs no varas piramīdas pašām augšām. No tiem, kuri apakšā, nav atkarīgs itin nekas. Ietekmes, gandrīz, nav nekādas. Vēlēšanas ietekmē dažu politisko spēku minimālas nobīdīšanas malā, tomēr tos veido vieni un tie paši vēži, tajā pašā kulītē, tā ka pa lielam, nekas nemainās. Rezultātā, algu nav, to vietā aploksnes un emigrācija, uzticības valdošajiem nav, to vietā nu jau leģendārā plaisa, starp varu un tautu.

 4. . Viens no veidiem varētu būt alternatīvu programmu veidošana krievu valodā.
  ————————–
  От того,что вы будете называть меня оккупантом и агентом кремля-на русском языке-что нибудь изменится?
  Тут с головой надо разбираться,а не с языком:(

 5. Kad klikjes paartrauks tautas suverenaas valsts varas uzurpaaciju un ne tikai klikjes savus paarstaavjus varees izvirziit paarstaavnieciibai, bet jebkursh no tautas, tad letinji beigs beegt simtiem tuukstoshiem no, tad jau savas valsts un to noniecinaat. Bet tikam tautai valsts ar viltu ir atnjemta un pieder klikju koaliicijaam, tikam shii valsts tiks ne mazaak nicinaata kaa komunistu klikjes pagjeereetaa paardesmit gadu senaak. Ir par daudz prasiits, lai latviets ne tikai paciesh kaklakungus, bet veel tos tur godaa. kameer vien latvieshi tur godaa taisniibu, taisniigumu un valstiski tautisko briiviibu un noniecina zemisko, tai ir ceriiba. Saprotams, klikjes, muras izdailjojushaas ar visdazhaadaakiem pashpiemeldeetiem simboliem un cildeniem nosaukumiem veelas tautas miulestiibu un atziishanu. Taa tas jau izzsenis bijis. Tachu, kameer kaut viens sava sapnja par savu, latvieshu valsti, latvietis buus palicis un nicinaas klikju uzurpatorus, tikam sapnis par labaako, latvieshu valsti veel nav un nebuus uzsapnjots, lai ko ar varu, kauninaashanu un glaimiem ar necenstos klikjes panaakt.

 6. Malacis Agri ! Labs un aktuāls raksts . Negribam no sevis izdzīt to verga dvēselīti , bet tas jādara , tad arī mēs dzīvosim vel labāk ,kā igauņi un leiši.

 7. Nekad Latvijā nav bijuši labāki laiki 10% iedzīvotāju – nekad vēl nav bijuši pie varas grožiem Latvijā tik daudz oligarhu, kampēju un rinkēviču. Saules mūžu 4.maija režīmam! Uz priekšu, uz pilnīgu saplūšanu ar ES kodolu! Visi Rietumu vērtību nesēji – uz Rīgas EuroPride!

 8. tādi agri liepiņi jau gadus divdesmitpiecus kā pārdevuši gejropai un ASV! Neko citu kā vecāku un vecvecāku vairotās un sargātās mantas iztirgošanu partorgu un komsorgu pēcnācēji nav iemācījušies.

  • Muti ciet, nodevējs!

  • Man ņāk atmiņā vairākas reizes redzētais, ka tā prot lamāties , kā Tu, bet pārdod savas ZEMES ALKATĪGI ĀRZEMNIEKIEM, ATGUTAŠ MĀJAS, KURAS ATGUŠT . Un teļo varenus patriotus, bet būtībā gatavi pārdot jeb ko ārzemniekiem. Arī cukurfabrikas. Tās bija privātās. un tā vēl daudz. Pastrīdies ar tādiem, tad putas pa muti ārā, dūres pa gaisu!

 9. Neatceros savos 57 gados nevienu periodu, kad bijis labāk, kā tagad. Un lamāt tos, kas ievēlēti un grib kaut ko darīt, apnicis galīgi. Un pat nabaga ārstiem un skolotājiem – kad tad ir bijuši tie labie laiki?

 10. Piekrītu katram Liepiņa vārdam! Diemžēl latvieši paši vainīgi pie situācijas valstī – atbalstot vēlēšanās zagļus jau kopš neatkarības pasludināšanas. Vienīgais īstais premjerministrs pa šiem gadiem bijis Valdis Dombrovskis.

  • Pateicoties tavam “īstajam premjeram Dombrovskim” ( pareizāk viņa valdības izsniegtajam galvojumam) visa “Citadeles” pārdošanā iegūtā naudiņa aizies Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankai. Kaut kur ap 80 miljoniem. Ar “Air Baltic” un “Liepājas Metalurgu” arī tā Dombrovska valdība tā interesanti irīkojās. Bet tas taču tikai tāds sīkums priekš Latvijas , vai ne? Galvenais, ka labs cilvēks.

  • Tiesa gan.

   • Nepareizā vietā ielikts mans iepriekšējais komentārs. Bet pilnīgi tumsonīgi cilvēki spriež par valsts lietām un pretendē uz objektivitāti. Ne viņi zina, kā “taisa” politiku, ne atceras īstos cilvēkus, kas bija pie “svirām”, nemaz nezina “aizkulišu diriģentus”.

 11. “Uzkāpšu uz varžacīm”, tāpēc i pat reakstu nelasīju Latvija jau Mātes zeme, ja kas.
  Tēvzeme tātad atrodas citviet un tagad tur – tajās salās – daudz latviešu atkal arī…
  :)))

 12. Sav u Tēvzemi neciena un pat nicina pēdējie mohikāņi-homo sovieticus, kas varēja imitēt strādāšanu un saņēma iztikas minimumu, KP funcionāri, iztapoņi, alkatīgie un nodevēji, kuri sava labuma pēc gatavi pārdot savu Tēvzemi jebkuram, kas tikai maksās. Ir jamainās sabiedrības lielai daļai ar amoralo viedokli-lai zog, bet lai padalās un ir labs saimnieks. Ir laiks, kad izdzīvos tās nacijas, kas apzinās savu identitāti, spēj to saglabāt un sargā savu nacionālo valstu tiesiskos pamatus. Nekas nav mužīgs, ir tikai jāiztur šis alkatības un visatļautības, izlaidības un izvirtības laiks. Eiropas tautu apziņa pamazām atgriežas pie klasiskām garīgām vērtībām, nacionālo valstu idejām.

  • Vai tu, gudriniek vispār zini, kas ir Tēvzeme un ar ko Tēvzeme atšķiras no valsts?
   Šajā rakstā Tēvzeme ir pieminēta tikai virsrakstā, bet pats raksts mūs aicina akli mīlēt ( nekritizējot un nežēlojoties) tos taukmūļus, kuri visus šos gadus, tēlojot valstsvīrus, barojas no nodokļu maksātāju naudas.

   • Nu , redzi , tu tiešām parādīji savu troļļa homo-sovieticus patieso ģīmi .

    • Un tad, ja es slavētu šos taukmūļus un līdzīgi raksta autoram aicinātu viņus “nenoniecināt”, es nebūtu “homo svieticus” trollis? Vai tad es būtu tas īstais Latvijas patriots, tāds kā tu? Tad gan ir viegli būt patriotam – vajag tik slavēt visus Latvijas izzadzējus un izsaimniekotājus.

  • Tikai nevajag. Visos laikos un, neatkarīgi no varas galvgalī veidola un formas, ir bijuši tie, kas savu darbu padara pēc labākās sirdsapziņas, ja vien jēgu tam darbam kaut vai paši saredz, un arī tādi, kas ar IBD vien nodarbojas. Mures bajāri parasti ir tie jebšu pie demokrātiskākiem valstiskajaiem veidojumiem saukti vēl arī par politikāņiem… Par to valsts ierēdņu pelēko masu, kas viņus pašus savukārt pie vietas noliek pat nerunāsim…

 13. “..rakstā kritizēta mana doma, ka neviens nepiespiedīs iet uz patriotiskajiem pasākumiem.
  Hm, tātad raksta autors paredz, ka dzīšana uz demonstrācijām ir vēlams vai obligāts pasākums”..- tā domā Ivars Drulle.

  Vai tad tagad kāds dzen?
  Nav vairs padomijas laiki, kad ierašanās demonstrācijā bija “obligāti brīvprātīgs” pasākums un darbā skatījās šķībi, ja nebiji starp soļotājiem, lai pie tribīnes izkliegtu “Urrā!”.
  Tad jau sanāk, ka svētkos no došanās lāpu gājienā, svecīšu nolikšanas Daugavmalā, Brāļu kapu apmeklēšanas jāizvairās, lai nenokļūtu Drulles kunga apsmieklā.

  • Drulles kungam droši vien vairāk rūp, kā no KKF saņemt valsts līdzekļus savu individuālo radošo interešu un tēlniecības izpausmju realizēšanai. Kāda tur vēl vajadzība pēc patriotisma….

 14. Paldies par rakstu. Šajās dienās Igaunijā arestēja Ždanokas drauģeli Kjēzu un izraida no valsts par izrunāšanos par Krievijas “””LABO ŠODIENAS POLITUIKU”””.
  IR SAGATAVOTA TIESAS PRĀVA PRET nacionālboļševiku GIRSU. Viņam draud 5 gadi cietumā. To viņš ir 100% pelnījis par NEKAUNĪGO ņirgāšanoa par Latvijas okupāciju, par tām ciešanām cilvēkiem, kuras radījusi šī Krievu okupācija,cilvēku briesmīga noslepkavošana (Litenē un citur). Sim cilvēkam tāds uzvedības veids sagādā baudu, ņirgājas par tiesu, kur neievēro tiesas ētiku un pat nepieceļas kājās. Viņam jānosēž 5 gadi no zvana lidz zvanam, jo laiks tikai spēj vest pie jēgas tādu nekauņu. Arī nosacītais sods neko nelīdzēs!

 15. Paldies ,Agri! Vēl ir laiks….

 16. Piekrītu rakstam 100 %

 17. “sliktajos” komunistu laikos visiem bija darbs,no dzīvokļiem ārā nesvieda,ubagu un nakts patversmju nebija,ārstēšana un studijas bija bez maksas. Tagadējā”neatkarīgā”valdība dara visu,lai latvieši bēg uz ārzemēm dzīvot un strādāt cilvēcīgos apstākļos.

  • Jā, jo visa ekonomika principā bija smilšu kaste, kur bez jebkādiem riskiem un atbildības spēlējas bērni.

  • …ar vienu niansi – kas savā kolchozā nozaga, (nopirka, izpelnījās…) vai kā citādi dabūja pasi, tie brauca uz psrs RIETUMIEM! (tāpat kā tagad), resp. -Latviju, Igauniju, Lietuvu. Ka viņus saukt? Pareizi! – ekonomiskie begļi. Kopš tiem laikiem šamie (un viņu bērni) te mitinās; lamā viņus pieņēmušo valsti, slavē Putinu, bet “salo mestnoje jedjat” un uz savu “paradīzi” pat netaisās; skaidri apzinoties, ka nekāda paradīze tur nav.

 18. A.Liepiņa jautājums aktuāls, jo kamēr nacionāļi dūrītes vicina un internetā vārās, tikmēr I.Girss ar saviem domubiedriem no “Krievu ausmas” atjaunoto nogāzto piemiņas akmeni Liepājas aizstāvēšanas varoņiem M.Būkam un J.Zaram.

 19. Vai tad jāturpina būtu partijas un valdības slavēšana,kā to darījām jau pusgadsimtu,Liepiņa kungs?

 20. …kad Agris Liepiņš izies ārā no skapja? Es to domāju pozitīvi, nevis kā ņirgāšanos. 🙂

 21. Tā nu mūs vienotība darās….

 22. Tieši par Tēmu! Pirms 32 minūtēm

  A.Balts

  Kas mums liek būt idiotiski politkorektiem un iztapīgiem nodevēju un stulbeņu priekšā! Un ko gan mēs varam gribēt, ja esam bailīgi, kad nav jābaidas, piesardzīgi, kad jākliedz, vienaldzīgi, kad dusmās būtu jādeg un pazaudējuši elementāru taisnīguma sajūtu un pašcieņu. Jo citādi tādi valsts nodevēji un agresoru valstij pielīdēji, kā jurkansisi,urnanovici, elksiši, zaringi un tiem līdzīgi nelieši no kremļa uzturētas nodevēju partijas nevarētu zīmēties uz dzelteno žurnālu vākiem un TV raidijumos, bet gan būtu spesti slēpties vai mukt uz ārzemēm, lai glābtu ja ne savu ādu un mantu, tad godu un paščieņu!
  Kapēc uz tādiem kolaborantiem un mankurtiem nelido vecas olas, puvuši dārzeņi un it visur tos nesagaida tautas spļāvieni un nicinājums ar pelnītām lamām??! Kapēc gļēvi aiz stūriem, virtuvēs pukstam pret šiem valsts nodevējiem,, mūsu visu apzadzējiem, bet esot aci pret aci klusējam, nevis kliedzam svētās dusmās un naidā??! Kapēc ar okupantiem iztapīgi ļerinām viņu ar ieroču varu uzspiestajā, mums tik svešajā kirilicā??! Kas mums traucē būt brīviem un atklātiem un izrādīt, izteikt skaļi un nepārprotami mūsu visu domas esot savās mājās, esot savā zemē??! Kapēc pieļaujam svešajiem un kangariem mūs aplaupīt un izzagt pilnīgi nesodīti MŪSU VISU VALSTĪ? M O S T IE T IE S reiz!!! Sapurinies tauta, izslienies un nokrati bailes, piesardzību, gļēvumu – mēs – latvju tauta esam spēks, mēs kopā esam ļoti LIELS SPĒKS un mēs varam visu MAINĪT MŪSU LATVIJĀ UZ LABO PUSI!

 23. Tauta, kurai nav nacionālās un valstiskās pašapziņas nevar būt nācija. Tikai nācija ir spējīga radīt visus priekšnoteikumus patiesi neatkarīgas, ekonomiski attīstītas un izglītotu pilsoņu valsts radīšanai un pastāvēšanai. Nācijai ir pietiekošs saprāts, lai valsts parlamentā tiktu ievēlēti atbilstoši pārstāvji. Mūsu tautas vairākumam, diemžēl, šādu nācijas pazīmju pietrūkst. Mūsu politiskās partijas pārsvarā ir skaitliski nelielas interešu grupas, kuras uzrodas pirms vēlēšanām, lai tiktu pie iespējas savu grupu interešu īstenošanai. Pa kaut kādu Latvijas kā valsts ideoloģiju priekšvēlēšanu kampaņās tiek pieminēts visai maz, vai pašvaldību vēlēšanas gandrīz nemaz. Partiju un ievēlēto deputātu tgriezeniskās saites ar vēlētājiem nepastāv vai pastāv tikai demagoģiska populisma līmenī, ar ko tad pietiek vairumam elektorāta, kuram bieži nav priekšstata par to, kas tad valsts tāda ir,kā veidojas parlaments un valdība kas ir valsts pilsoņi un viņu pienākumi valsts priekšā. Šāda tauta nav spējīga uzturēt valsti un tai ir vēlme pēc kāda mesijas, kas sakārtos valsti un izdarīs visu tās vietā, vai arī pakļauties kādam svešzemju spēkam, kuri sakārtos valsti un izdarīs visu tās pilsoņu vietā. Pēdējais variants ir ļoti simpātisks kaimiņzemei, jo tas saskan ar tās politiku – veicināt tautas neapmierinātību savas ietekmes sfēras valstīs.

  • Ja politiskās partijas būtu tikai ” skaitliski nelielas interešu grupas. kuras uzrodas, lai tiktu pie iespējas savu grupu interešu īstenošanai”, tauta jau sen ar tām būtu tikusi galā. Situācija ir daudz drūmāka. Šo daudzpartiju sistēmu uztur,jau no paša sākuma finansē un caur to Latvijā valda prokremlisks pārkrāsoto komunistu režīms. Nekāda brīvība Latvijai un latviešiem netika iedota. Tā bija tikai smalka kompartijas izplānota “persetroika”, lai pārietu no sociālisma saimniekošanas modeļa, kurš nebija ekonomiski konkurētspējīgs uz kapitalistisko. Viss bija izplānots tā, lai padomju varasvīri savu reālo varu un ekonomisko stāvokli valstī nezaudētu. Un tas viņiem spīdoši ir izdevies. It sevišķi Latvijā. Šķietamā daudzpartiju sistēma ir tikai ilūzija, jo viss ir izdarīts tā, lai nauda un līdz ar to arī spēja pietiekoši aktīvi par sevi aģitēt būtu tikai “pareizo” partiju rīcībā. Partijām no malas vienkārši nav nekādu iespēju šeit sastādīt kaut kādu vērā ņemamu konkurenci, tās vienkārši ir spiestas kapitulēt. Lai neļautu iekļūt parlamentā ārpus partijām esošiem cilvēkiem, mums ir pieņemts partokrātisks vēlēšanu likums. Papildus šķērslis, kas neļauj Saeimā iekļūt kaut dažiem cilvēkiem no “nepareizajiām partijām”ir 5% barjera. Tā nu visu šo laiku, režīmam draudzīgās partijas netraucēti spēlē vēlētāju priekšā savu teātri mainot nosaukumus, personālijas, nedaudz pakoriģējot priekšvēlēšanu solījumus, inscinējot plūciņus savā starpā (lai radītu intrigu) u.t.t.
   Tāpēc nevajag šeit vainot tautas nespēju uzturēt valsti vai neizpratni par parlamentāras pārvaldes principiem. Tauta vienkārši ir sapīta dzelžeinos varas valgos. Un no šiem valgiem jau no pašām pirmajām “neatkarības dienām” traucē atraisīties viltīgi izstrādātā muļķošanas un smadzeņu skalošanas programma. Tagad tai klāt ir pievienojies arī pilnībā nokomplektētais, valdošai kliķei kalpojošs birokrātiskais aparāts un masu saziņas līdzekļi. Visi “liekie” ir atsijāti. Patiesi nacionālās partijas un apvienības ar dažādu provokatoru un pērkamu neliešu palīdzību sašķeltas un to darbība neintralizēta. Viss! Esam atbraukuši.
   Pēdējais, ko valdošais režims tagad ir uzsācis – tā ir latviešu nomelnošanas un apmelošanas kampaņa. Tās mērķis ir mums radīt pārliecību, ka pie visa esam paši vainīgi, ka mēs esam slinki, dumji, neuzņēmīgi, nespējīgi, nemākulīgi … un viss latviskais, nacionālais ir kaut kas truls, vecmodīgs, debils, fašistisks… Un vienīgais iemesls, kādēļ Latvijā nevalda leiputrija ir latviešu patoloģiskais naids pret krievvalodīgajiem..
   Skumjākais ir tas, ka daudzi latvieši pakļaujas šai kampaņai un blēj līdzi – ” mēēēs paāāši vien pieee viiisa eeesam vaaainīgi…”
   Attopieties! Izberzējiet acis!Jūs MUĻĶO!

 24. Pilnīgi piekrītu raksta autoram.

 25. Latvieši savu Tēvzemi neniecina, to dara tik tie, kas tikai vēl meklē ceļu uz savu Tēvzemi.

 26. Ikvienam vajag noskatīties izcilā moderatora J.Dombura un izcilās režisores dokumentālo filmu “4.maija republika” – un nekādu Krievijas propagandu vairs nevajadzēs apkarot. Starp citu, referendumu par otro valsts valodu organizēja, bet par Satversmes preambulu pat necentās.

 27. … Zulim, Hm un ‘paldies par rakstu’ : 1000% taisniba katram jusu izteiktam punktam par sisdienas Bezabrenes realitati, ka ar amuru naglai trapits katrai kauzalitate … bet jaatceras ka ta nakusi no Primakova 1980’to gadu programmas parnemt Baltijas valstu suverenitati ar tas ekonomijas rekolonizaciju, bet kas tikai izdevas 4.maija republika, Bezabrene 1990’to gaqdu vidu … !!!!

  … Un sie galvenie Primakova puikas vel ir pie vadibas un noteiksanas seit, vel sodien, un maskojas dazadas politiska partijas ka patrioti … !

  … Vienigi, atklajot, izmetot un neintralizejot sos sen iedestitos ‘balelinus’ un to organizeto nakamas paaudzes lojalo kliki, mes spesim atveseloties … kas jau notiek, bet palenam un neatgriezami, jo jauna paaudze izaugusi brive un spejiga saskatit’ lielos melus’ un so valsts uzmeteju viltibu un mantkaribu caur vinu ‘liberalo kapitalismu, globalismu, pozitivismu un finansialam mahinacijam, rikojas attiecigi … un balsos attiecigi … ja vien tadi ka NA un LRA aktivie individi nepagurs, vai netiks uzpirkti vai ‘novakti’… !!!

 28. Mana papa mīļākā dziesma bija – Es , kā latvietis , mīlu šo zemi ,
  Mīlu meiteni , sirds , kurai kvēl ,
  Likten , bargais , jel žēlīgi lemi
  Savu Dzimteni skatīt arvien …………………………
  Daiļu meiteni līgavu saukšu ,
  Kurai krūtīs pukst latvietes sirds …..
  Paldies , Agri , precīzi , 100 punkti par patiesību !

 29. Ko darīt ja Kremļa propogandā ir vairāk patiesības, nekā 4,maija režīma propogandai un karikatūristam?

  • Ko darīt? Ta – Neko!
   Kam GRIBAS TICĒT kremļa propogandai, tas arī TIC! Kam vairak prāta kā aunam, tas ANALIZĒ infu no vairakiem avotiem un veido SAVU viedokli, nevis atgremo svešu. Un tā ir atšķirība starp krievvalodīgajiem sovjetiem un parējo(industriālo, nevis banānu!) pasauli.

 30. Noniecināšanas sērgas radās ne jau tukšā vietā. To radīja mūsu labiešu tradicionālā izturēšanās (skatoties no augšas) pret cilvēkiem, kas nespēja kļūt bagāti jaunajos kapitālisma laikos un nespēja piemēroties “mežonīgajam” kapitālismam, kas iesākās 90. gados. Kas – labi jau labi – lielākoties savas muļķības un neinformētības dēļ – paļāvās uz visādām firmām un bankām, kas notrallināja viņu naudu. Kas zaudēja savus ietaupījumus naudas reformā un tā tālāk. Lielākā daļa, kas devušies uz ārzemēm jau nedevās tur sava prieka pēc, bet tāpēc ka Latvijā nespēja izdzīvot pat ar vīzēm kājās. No augšas jau nāk nicīgas piezīmes: nemāk dzīvot, nemīl valsti. Taču, kur lai to gūst, ja rodas sajūta, ka valsts tevi nemaz nemīl. Tāpēc domāju, ka šos pretlatviskos latviešus tieši pati valsts ir radījusi, tās pašas ideoloģijas trūkuma dēļ. Kas notika 1990. gadu Latvijā? Tas pats, ja zoodārzā pēkšņi atvērtu visus būrus un pateiktu – kustonīši, tagad jums ir brīvība! Dzīvojiet, kā paši mākat!

  • Jā , zvēriņi , kurus izlaiž no būra , pēc kāda laika atgriežas , jo neprot brīvos apstākļos sev sagādāt iztiku . Tāpat arī daļa cilvēku jau no 90.-91. gada neticēja un vēl joprojām netic , ka var pastāvēt neatkarīga Latvijas valsts . Un tādi , savas valsts noliedzēji , galvenokārt ir cilvēki ar lieliem un pat ļoti lieliem ienākumiem . “Paēdis vergs ir vislielākais brīvības pretinieks” – šo kāda amerikāņu ģenerāļa senteci var attiecināt uz visiem vaimanoloģijas speciālistiem , gļēvlatviešiem . Arī uz tevi , trollīt .

   • bet… kā jauns Saeimas sastāvs, tā vienas no galvenām runām: deputātiem un ministriem – lielākas algas. Amatu dalīšana un partiju cīņas – man, man to vajag. Neienesīgās ministrijas – tās aizpilda beigās. Kāpēc visi lielākie projekti izgāžas ar skandāliem? Kāpēc cilvēkiem jārīko visādas labdarības akcijas, jo valsts nespēj parūpēties, tāpēc ka 20 gados nav radīta sistēma, lai mazinātos aplokšņu algas un valsts būtu bagāta. Tieši tāpēc, ka šajos gados cilvēki nav daudz jutuši, ka par viņiem kāds rūpētos, arī rodas tie citos informācijas kanālos dzīvojošie. Muļķības, ka Latviju noliedz tie bagātākie – viņiem ir labi, jo viņi ir bagāti. Kāpēc viņiem Latviju noliegt? Kā kādam iepriekšējam Rīgas mēram, kas izrādās, pat nezināja, cik maksā sabiedriskā transporta biļete Rīgā.

 31. demžēl, tauta ir SAMAITĀTA! sauciet DIEVU PALĪGA!

 32. īsts Latvijas patriots ar prieku noliks galvu uz ežiņas – vispirms par godmanu, un tad par pārējiem, kas rindā – Solvitu, Valdi, Aigaru, Sandru utt. Galvenais, lai fašisti nenāk pie varas, jo tiem no krieva bail.

 33. Laut 5. kolonas troliem splaut sai zemei virsu! Kadel vispar ticet, ka Putina Krievijai ir kada apskauzama nakotne?

 34. Jā, pēc šī raksta spriežot, tieši tie latvieši, kuri klusējot pacieš Latvijas izlaupīšanu un izsaimniekošanu ir tie īstie Latvijas patrioti.
  Vai tikai kaut kas te nav apgriezts ar kājām gaisā???

 35. “Liela patiesība nav viegli iedabūjama cilvēku smadzenēs, tā jākaļ atkal un atkal, nagla pēc naglas..’- tā raksta franču politiķis Žorē.
  Bet, lai lielu Nepatiesību iedabūtu tautas smadzenēs, jādara tas pats. Daži cenšas. Ja pensionārs vai zemāk atalgotais var atļauties iegādāties tikai vienu laikrakstu un tā ir Neatkarīgā rīta avīze, tad viņš ik reizi uzzina, ka valdība un visi kā viens politiķi ir zagļi, korumpēti un augstprātīgi radījumi, kam tautas rūpes pie vienas kājas. Vispār valstī viss ir slikti un nejēdzīgi.Tā laikrakstā apgalvo arī cienītais komponists Imants Kalniņš, un viņš tiek uzmanīgi uzklausīts.
  Tāpēc krāpties, nemaksāt nodokļus, saņemt algu aploksnē, pieprasīt no valsts visus iespējamos pabalstus, avīzes lasītāja izpratnē, nav nekāda kauna lieta. Lai kas arī notiktu, avīze taču nepārtraukti atgādina – “mēs esam jūsu pusē”. Tā veidojas Tēvzemes noniecinātāji. Arī latviešu starpā, diemžēl.

 36. Visu varu grantiņu TT, gardistu DDD un perkoņkrustiešu šiškiniem? Prātiņ, nāc pie žuļikiem, citādi jau ar 200 000 aizbraukšanu (vai kā moderni saka – pārvietošanos/mobilitāti ES) process nebeigsies. Visa civilizētā Eiropa tagadiņ’ par Ukrainā iecerēto lustrāciju brīnās, jo pagājuši jau 20 gadi pēc PSRS sabrukuma – pilnīgi jauna “lēkājošā” paaudze izaugusi.

 37. Tā “Latvijas mīlēšanas ” kampaņa, kas pēdējā laikā vērojama gandrīz visos SMI jau nav nejauša. Valdošais pārkrāsoto komunistu režīms, kas visus šos gadus muļķoja tautu un izsaimniekoja valsti redz, ka briest ziepes. Tautā neapmierinātība ir pieaugusi bīstamos apmēros. Viena daļa laižas projām uz ārzemēm, citi sāk izvairīties no nodokļu maksāšanas, vēl citi vienkārši apātiski nīkuļo pabalstus diedelēdami….. Ko darīt? Jātaisa Latvijas mīlēšanas kamapaņa. Tas nekas, ka mēs zogam un izsaimniekojam, bet jūs tikai mīliet Latviju un maksājiet mums nodokļus. Tas nekas, ka mēs, piemēram, par lētu naudu pārdodam “Citadeli” un tas nekas, ka visa par “Citadeles” pārdošanu iekasētā nauda Dombrovska stulbi izsniegtā galvojuma dēļ netiks valstij, bet gan aizies Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankai, jūs tikai mīliet Latviju! Un tie, kuri tomēr atļaujas iebilst pret šīm nejēdzībām, nekavējoties tiek nosaukti par čīkstētājiem, vaimanātājiem un Maskavas aģentiem. Vai nav gudri izdomāts?! Un atrodas cilvēciņi, kuri negrib būt ne vaimanātāji, ne Maskavas aģenti un tāpēc slavē valdību un aplamā visus tos, kuri uzdrīkstas valdību kritizēt. Šie “patrioti” ar lepnumu stāsta cik viņi ir pieticīgi un kā var izdzīvot ar mazumiņu, jo viņi taču MĪL LATVIJU! UN tieši tāda “Latvijas mīlēšana” jau arī valdošajam režīmam no mums ir vajadzīga!
  Kādas Vidusāzijā dzīvojošas tautas gudrība māca “Ja esi ēzelis, nežēlojies, ka ar tevi jāj!”
  Un tāpēc īsti ēzeļi savu nastu nes bez iebildumiem un dusmojas uz katru, kurš kaut kādā veidā izrāda savu neapmierinātību vai pretestību. Ēzeļiem nepatīk tie, kuri nav īsti ēzeļi.

  • Izklausas gan pec cikstetaja, vaimanataja un visvairak, pec trolliga Maskavas agenta!!kurs tad cits tadas jaukas lietas teiktu… Ka latviesa pienakums ir krapt zo zemi, to nicinat, tai uzsplaut un tad to pamest, vienalga kada seciba!!

  • Žuļik , tieši tu jau esi tas ēzelis , kuru jāj kremļa troļli , un kurš par Judasa grašiem (vai arī savas iedzimtās prāta mazspējas dēļ) sēj naida sēklu Latvijā .

 38. Tā vietā.lai Latvijā visu latviskotu,kā tas pienāktos,kādam izdevīgi vēl radīt programmas krievu valodā.Saprotu,latvieši jāasimilē un jāpieradina krievu videi.Jānostiprina doma,ka krievu okupanti un to sēnalas te paliks mūžīgi.Un lēni jāizdeldē latviskums,pretošanās instinkti.Amorāli runāt par jaunām krievu programmām,kad Latvijas austrumu pierobeža spiesta dzīvot joprojām krievijas programmu pārkrievošanas procesā. Pierobežā jau latviešu sanākšanās vairāk dzied “sirsnīgās”krievu dziesmas,ne latviešu.Piem.,Viļakas pilsētā nav latviešu ansamblis,bet ir krievu,kurā tiek aicināti dziedāt krievu dziesmas un uzstāties latviešu sabiedrībā…latvieši.

 39. “Tā nebija zādzība – tas bija bizness,” tā viens bij. augsta ranga nacionāļu līderis J.Straume nesen LTV izteicās. Traģikomiskā situācijā nonākusi Latvijas sabiedrība – 25. gadus cēla, cēla, tagad gribās ar “brūnu koku” sadot dokumentālās filmas “4.maija republika” veidotājiem Domburam un Cilinskai par atklātību?
  Kāda te “nacionālā ideoloģija/ideja”, ja elites vairākums uzvedas tā, it kā “uguns pakulās” – vai nu amerikāņu instruktori, vācu baronu pēcteči, vai nu krievu caru vēstnieki-vēstneši tūliņ no siles nobīdēs…
  Grābj, kamēr vēl var pagrābt….

  • Jāsteidzas ir tev , tautas apmuļķotājam , lai paspētu savu algu pārvērst valūtā , kamēr rubļa kurss nav nokrities līdz robežai 100rbļ. par 1USD .

 40. Tad kad latvija bus krievijas sastava tad mes to cienisim un aizstavesim !!!

 41. Neapšaubāmi lielākā Latvijas vērtība ir visaptverošā zagšana un zagļu piesegšana. Kādi tik vārdi netiek piesaukti: optimizācija, reformas, izaugsme, kopprodukts. Tas viss, lai piesegtu krimināļus valdībā. Šitā skrecelējuma autors tagad grib ierobežot cilvēkus saņemt vispusīgu informāciju un ļaut pašiem izlemt, kas patiesība un kas meli. Šitādus rakstniekus pašus vajadzētu ierobežot.

  • Tu esi īsts vaimanoloģijas paraugs . Droši vari pieteikties troļļu pulkā – varbūt tev atmetīs kādu rublīti par savas valsts nomelnošanu .

 42. Bez latviešiem šeit būtu ģerevņa un gudrie krievi to saprot un saka, ka latviesi ir paši vainīgi, ka ļaujas…

 43. Ieteikums Latvijas avīzei Atbildēt

  Izsludiniet ” Mūsu dienu” – “Mūsu valsts”, ” mūsu zeme”, “mūsu mājas”, “mūsu svētki” ‘ mūsu bērni” …

 44. Iemesli:
  1. Atgūstot neatkarību uzreiz nenostiprinajām latvietisko-to pieņēmam it ka par dabisku, bet 50 gadus tas bija grauts.
  2. Akli klausījām Eirokomisāriem par mazākumtautībā un pat pārcentāmies. Atstajām ne tikai krievu skolas, bet budžetam uzlikām vēl papildus poļu, baltkrievu,ukraiņu,ebreju skolas, kuru audzēkņi tā arī palika krievvalodīgie.Mūsdienu eirokomisāri jau saka, ka jauktās skolas ir kaitīgi valstij, bet mēs neko nedzirdam.
  3.Latvieši veidoja valsts institūcijas, krievi pelnīja naudu un kļuva ekonomiski spēcīgaki, tagad maksa partijām un saņem vadosos amatus,latviesus padzenot. latvieši izrādīsies bez mantas un bez amatiem.
  4. Valsts nemaksā par latviešu valodas apmācību tiem, kuri nezina vai slikti to pārvalda.(gandrīz visas Eiropas valstis to dara-sākot ar Zviedriju un beidzot ar Angliju).
  5. Slikti strādā valodas inspekcija. Latviešu valoda netiek aizsargata ne nosaukumos, ne reklāmās, ne informatīvajos bukletos.

 45. Tie lielie Latvijas “nolicēji” lai atceras, ka ja tu necieni savu dzimteni un valsti, tu necieni pats sevi. Ja tu necieni pats sevi, tevi pašu neviens un nekur necienīs. Ne visam Latvijā notiekošajam var piekrist, ir lietas kuras nav atbalstāmas. Par tām ir jārunā un jādara viss, lai tā nenotiktu. Bet atklāta Latvijas noniecināšana un gaudas “viss ir slikti”, ir sevis pozicionēšana muļķa lomā.

  • Cienīt un godāt zagļus, diletantus un ierāvējus? Nē, nosodīt krimināļus nenozīmē necienīt savu zemi, valsti. Tieši pretēji.

 46. Kad reiz latviešiem būs tāda valsts, ar ko var lepoties? – tas ir pareizais jautājums.

  • Tad,kad latvieši par savu prioritāti izvirzīs augstu izglītības līmeni, plašas zināšanas savas valsts un pasaules vēsturē un kultūrā pretēji šim brīdim, kad galvenais – jo treknāka desa vēderā 🙂

 47. Visas Krievijas ekonomika ir nekas cits kā naftas cenu atspoguļojums. Putins nāca pie varas naftas cena bija 14$ par barelu.
  Ar visu savu naftas un gāzes gāzes cenu pieaugumu labajos gados un mūsu pēdējo krīzi Krievijas IKP uz vienu iedzīvotāju nesasniedza Latviju. Tagad viņiem būs smags ekonomikas periods un to savu mītu varēs iesālīt. Pa šo laiku naudiņu viņi nekam citam nevirzījām kā vienīgi militārajām vajadzībām. Bez jokiem, Krievijā 70% no pārtikas importē. Pie šādas rubļa devalvācijas, nākošgad tur jau sāksies bads.

 48. Kamēr netiesās Parexa “glābējus”, elektrības, televīzijas, u.t.t. visas tautas apmaksāto Andršķēļa vecumdienu izkārtotājus, Flika – Šlesera labi apmaksātās rebes, pašvaldības darboņa – dižmiljonāra Lemberga ienākumu avoti, u.t.t. “reņģēdāju – muļķu zemes elementi”, ar to Latvijā astāvošo lietu kārtību mīlestību būs tā pagrūtāk.

  • Diemžēl nevienu no nosauktajiem netiesās. Jo caur šo bandītu rebēm tiek kontrolēta valsts pārvalde. Lai notiktu tiesa, jāmaina pastāvošā valsts kārtība. To leļļu raustītāji arī nepieļaus. Tā ka perspektīves nekādas.

   • Izeja ir – ja nevēlies mukt uz Eiropu , vari arī šķērsot austrumu robežu rašas virzienā – tur rubļa īpašnieki savu naudiņu drīz varēs skaitīt miljonos .

 49. Ir vajadzīgas divas informatīvās televīzijas.Viena kopēja Baltijas valstu teelvīzija krievu valodā un Latvijas televīzija TIKAI latviešu valodā. LTV 7 nav vajadzīga.

 50. labestīgā latviešu saskarsme Atbildēt

  Kopš neatkarības nekad nekur ne arvienu nerunāju krieviski. Protu, bet runāju ļoti labvēlīgi latviski un man visi atsaucas ļoti draudzīgi. Un ļoti daudzi ļoti labi zina latviešu valodu, ir arī tādi kas tikai saprot, bet uz labestību atbild ar labestību.

 51. Latvija ir sasniegusi milzīgus rezultātus 20 gados. Milzīgus. talantīgi cilvēki. Bet trūkst solidaritates. Un nevaram īsti tikt vaļā no padomiskā. bet lēnam mainamies. Šogad svētki jau bija patriotiskāki.

 52. Ārodbiedrības – komunisma skola. Vai šis lozungs nestrādā arī šodien? Nevis rūpes par sabiedrības labklājību un izglītību, bet pašlabums uz citu rēķina. Un kā tāds skolotājs var audzināt bērnus patriotiskā garā? Kā viņš iepotēs bērnā patiesu tēvzemes mīlestību un cenšanos ar savu darbu veicināt tās uzplaukumu? Man taču vajadzīgi līdzekļi lai ceļotu, lai apmeklētu teātrus un koncertus! Bet tā skolnieciņa, kurš protesta akciju dēļ sēž bez mācībām, vecāki jau gadiem nav varējuši aiziet uz kino vai aizbraukt ekskursijā pa dzimto zemi. Taču skolitāju vajadzības tiek stādītas pāri visam un nav svarīgi, ka bijušais pagasta PSKP sekretārs tagad māca vēsturi, nav svarīgi, ka skolās tiek veikts pretvalstiska darbošanās un aģitācija. Galvenais – mums vajag! Un skaidrs ka tiek paklusām audzināta jauna pseidokomunisma paaudze. Prese un tV un politiķi nemitīgi cenšas noniecināt patriotisko spēku un nacionālo apvienību politiķus. Kompartijas funkcionāri, kas sagrābuši savā varā K. Ulmaņa patriotisko partiju Zemnieku savienība un pārveidojuši to par padomju varas pēcteci neatkarīgajā Latvijā. Ne velti tie cenšas savā paspārnē dabūt visas novadu vadības, jo tad PSKP dzīvos mūžīgi. Mūsu zemniekiem tiek jauktas galvas ar vajadzību pēc Krievijas tirgu un ne jau Putins ir vainīgs pie pārtikas embargopolitikas, bet Brisele un mūsu zemnieki tiek aģitēti pret ES. Brauciet un prasiet naudiņu, kaut arī nevienu litru neesi eksportējis uz Krieviju. Mēs to visu nesaprotam un brēcam pēc tautas vēlēta prezidenta. Un ko tad mēs ievēlēsim? Bet tauta pamazām mostas un to parāda arī šī gada valsts svētku svinēšana.

 53. Vai tad uz kolaboraciosma bāzes veidotā valstī ir iespējami varianti?Aizvāksies kolaboranti un tad var gaidīt pozitīvas pārmaiņas!

 54. Agri,nav tik pesimistiski,vismaz manu paziņu lokā patriotisms vairojās. Prieks par to.

  • Man ikdienā iznāk tikties ar dažādiem sociālajiem slāņiem. Tie, kuri ir izauguši padomju proletāriešu ģimenēs, kur ikdienā galvenā dominate sarunās bija par desu, kur netika lasītas grāmatas un netika apmeklēts teātris, tur notiek šī te “viss ir slikti” vaimanāšana, jo šie lumpeņproletārieši mentāli grib atpakaļ PSRS vergu sitēmā, kur viņiem nebija jādomā ārpus parastām fizioloģiskām lietām.
   Tad vēl viena kategorija ir šie gļēvie, savstarpējās sarunās viņi ir patrioti, tiklīdz iznāk konfliktsituācija ar kādu treniņtērpa biksēs un lakkurēs tērpto vatņiku, tā viņi sava gļēvuma pēc top iztapīgi.
   Bet vēl es novēroju vienu citu tendenci – daudz kur, sākot no veļas tīrītavām un beidzot ar informācijas birojiem, krieviski runājošajiem tiek atbildēts latviski, pie kam atbild ne tikai jaunās meitenes, bet arī sievietes pusmūžā un to nedara kaut kā uzspēlēti un ar piespiešanos, bet viņām tas ir kļuvis ikdienišķi un pašsaprotami, arī krieviski runājošās “ķōķjas”, izrādās, labi saprot ko viņām saka.

   • Jā, un vēl viena svarīga lieta – bija visādas privvātfirmeles, kuras cerot palielināt peļņu, reklāmas bukletus izdeva divās valodās, latviešu un svešvalodā – krievu, tāpat savas interneta mājas lapas taisīja arī divās valodās, latviēsu un svešvalodā – krievu. Cerēja uz lielāku klientu piesaistīšanu, bet es zinu – panāca pretējo efektu – pirmkārt peļņas dēļ pārkāpa savai sirdsapziņai un otrkārt – daudzi latvieši šos divvalodības izplatītājus ignorēja, atteicās no sadarbības ar viņiem un neiepirkās pie viņiem. Zinu, ka vairākas šādas divvalodības izplatītājas firmas zaudēja partnerus, klientus un bankrotēja.

 55. Cik pareizi uzrakstīs ! Re kā šie vaimanātāji un nīkuļi sarosījušies : man te neko nedod, mani neapgādā, mani nenodrošina, manis ievēlētie deputāti kārtējo reizi izrādījušies blēži un zagļi !
  Steidzīgi jābrauc prom uz turieni, kur man dos, mani nodrošinās, man maksās, man …, man …, man …

 56. Man nesen ar vienu tādu vaņku – zākātāju bija darīšana. Šis bija atbraucis no Anglijas uz pāris nedēļām, tikai nav skaidrs kāpēc, tas urla Latvijā ir dzimis, bet viņam te pat radu nav. Šis pie viena pazīstama latvieša uz uzturēšanās laiku Latvijā īrēja istabu. Sāka gānīt latviju. Izsviedu šo no tā dzīvokļa, lai gan tur neesmu saimnieks. Šis bija šausmīgi izbrīnīts, ka es negānu Latviju kopā ar viņu, savukārt dzīvokļa saimnieks, kurš sava gļēvuma dēļ bija gatavs viņam piebalsot, sāka kaut ko vāvuļot, ka tik radikāli jau nevajagot rīkoties. Gandrīz sadevu pa acīm arī tam saimniekam, beigās parobežojos ar pāris sulīgiem izteicieniem, ka viņš ir vienkārši muļķis. Bet viņš tā īsti nesaprata manas rīcības motīvus, šiem padomiski domājošajiem latviešiem, tā īsti līdz apziņai pat neaiziet, ka tā ir mūsu valsts. Savukārt šie vatņiku urkas latviešus parasti apklusina ar savu nekaunību. Latvieits apmulst un pat tā’īsti nezina, kā uzvesties un tad “mīļa miera” labad un sava gļēvuma un nekonsekvences dēļ sāk piebalsot šiem urkām.
  Tas nav pareizi. šie urkas ir jāuztver kā uzbrucēji, kā konfliktu provocējoši un ir jāsaprot, ka ar rāmumu pret viņiem šo konfliktu neizdosies novērt. Vienīgā pareizā rīcība ir pārņemt iniciatīvu, nebaidoties uzbrukt un sākt dominēt. Jebkuru labestības izpausmi šie boļševiku urkas uztver kā vājuma izpausmi.

  • Tā būtu jārīkojas visiem , kuri uzskata sevi par Latvijas patriotu – mūsu pretiniekiem taisnība ir jāpasaka acīs . Es uzskatu , ka mūsu pretinieki ir arī visi gļēvlatvieši , vaimanātāji un mankurti .

 57. Pēdejā diena parakstam par Tautas nobalsošanu. Patrioti, vai jūs jau bijāt!

 58. Tad, kad latvieši savā zemē jutīsies kā saimnieki nevsi kā kalpi. Tad, kad viņiem būs normāli attalgots darbs šeit Latvijā, viņiem un viņu bērniem būs pieejamas normāla izglītība, veselības aprūpe, tad kad viņu samaksātie nodokļi nepazudīs politisko partiju un valsts funkcionāru kabatās.

 59. it kā nav svarīga tautība, vecāka gada gājuma ļautiņi – latvieši ap 70% ir ar padomisku domāšanu . tos vairs neviens neizlabos, lai viņi ‘gaužas kā bada dzeguzes, paši savu karmu bojā.

 60. 2015.g. – “aurošanas” gads. Tagad tik auseklīšiem, kampējiem, oligarhiem, eirokrātiem un reņģēdājiem jāsāk slavēt 4.maija repubļikas laikā sasniegto demogrāfijā, migrācijā, ekonomikā un varā. Kā tikai LA statistikas datus sāks minēt – tā netikai liepiņiem, arī bērziņiem par ideoloģiju vairs jautājumu nebūs.
  Galu galā lielākā daļa tēvzemes jau izpārdota ārzemniekiem, tāpēc jau vairāk kā 200 000 Latvijas iedzīvotāju izvēlējušies “Eiropas telpu” (V.Matīsa) – un turpina izvēlēties. Citas izvēles netika dotas:
  “Latvijā nemācās, nestrādā un neapgūst amatu apmēram 36 tūkstoši jauniešu” (LatvijasAvīze,20.12.2013.)

 61. Pilnīgi piekrītu Agra Liepiņa domām un atbalstu pamatoto kritiku, kas adresēta daļai mūsu pašu radošās inteliģences un vienkāršās tautas, nemaz nerunājot par mīkstčaulīgajiem politiskās “elites”pārstāvjiem.

 62. Patriotisms ir lielākajai daļai latviešiem, 3 pensionāri un 1 krievs, neko nenozīmē.Kāpēc akcents tiek likts uz tautu? Vai valdība drīkst būt nepatriotiska???????????????????????????????????? Muļļas!!!!!!!!!!!!!!!

 63. Pateicība raksta autoram.
  Nepadarītie darbi ir kā sprungulis riteņos, tāpēc arī neripo. Bez DDD nekas nesanāks arī turpmāk. Ar to vajadzēja sākt, bet veseli 20 gadi palaisti vējā un cik Latvijai ir kaitēts pa šo laiku, diezin vai iespējams saskaitīt.
  Ne Krievija, ne Amerika mums neko nepalīdzēs. Un ES lai pastāv pie ratiem, ja kas nepatīk. Ar to pašiem vien būs jātiek galā.
  Vai arī jāklunkurē tālāk, kā sapītām vistām.

 64. rakstā kritizēta mana doma, ka neviens nepiespiedīs iet uz patriotiskajiem pasākumiem.
  Hm, tātad raksta autors paredz, ka dzīšana uz demonstrācijām ir vēlams vai obligāts pasākums.

  • Izskatās, ka Jums vairāk velk uz tik “patriotiskām” filmām par mūsu jaunatni kā “Kolka Cool”, kur tusē nu jau slavenais deputāts Artuss Kaimiņš. Tādas filmas skatīties gan ir patriotiski un super. Īsts paraugs zelta jaunatnei, kurai nav vajadzīga ne himna, ne svētku svinēšana, bet nemitīga slaistīšanās un pudeļu tukšošana.

  • Vai tad tagad kāds dzen?
   Nav vairs padomijas laiki, kad ierašanās demonstrācijā bija “obligāti brīvprātīgs” pasākums un darbā skatījās šķībi, ja nebiji starp soļotājiem, lai pie tribīnes izkliegtu “Urrā!”.
   Tad jau sanāk, ka svētkos no došanās lāpu gājienā, svecīšu nolikšanas Daugavmalā, Brāļu kapu apmeklēšanas jāizvairās, lai nenokļūtu Drulles kunga apsmieklā.

 65. KKuslos un nespēcīgos neviens neciena, arī tad, ja tie ir pašu valdība.

 66. Riebigi klausities ,ka musu ministri lieto terminu “si valsts” ,bet var tacu teikt “Musu Valsts”.

 67. kad iebrauks, ka zeme, izdzīvotāji un Valdība ≠ 1 un tas pats.

 68. Latvieši beigs noniecināt savu Tēvzemi tad, kad pie varas nokļuvušie beidzot sāks veikt Tēvuzemes deokupāciju un dekolonizāciju.

 69. Paldies! Beidzot kāds runā par šo problēmu – mūsu pašu “intelektuāļu” dīvainajiem prātojumiem. Te vienam nepatīk karogs, citam himna, trešajam valsts. Ceturtais ieminās – Krievijā viss ir labāk? Nav jābūt lielam speciālistam, no kuras puses vējš pūš…

 70. kā naglai uz galvas!Paldies par rakstu.

 71. Viltīgs raksts! Spriežot pēc virsraksta šeit aicināts latviešus nenoniecināt savu Tēvzemi, bet īstenībā raksts aicina nenoniecināt un nekritizēt valdošo režīmu un tā pastrādātās nejēdzības.
  Raksta pēdējā rindkopā gan ir uzdoti pareizie jautājumi, par ko būtu katram no mums jāpadomā. Kāda tad ir īstenībā tā mūsu valdošā režīma ideoloģija un pamatvērtības un vai tās mums “mazajiem latviešiem” vispār ir pieņemamas??? Bet lai to saprastu, ir jāanalizē valdošā režīma darbi, nevis tukšās runas – solījumi, vīzijas, deklarācijas.

  • Spriežot pēc tā , ka tu sava komentāra piecās rindiņās trīs reizes esi izmantojis vārdus “valdošais režīms”,pie tam ar izcili negatīvu nokrāsu , A.Liepiņa rakstā paustās idejas attiecas uz tieši tādiem latviešiem kā tu .

 72. Vai būt par ASV,rietumvalstu koloniju ir labāk?Varbūt.Kur ir mūsu brīvība un neatkarība?

 73. Lai aizstāvētos pret svešu – vajag savas valsts ideoloģiju ar radio un TV ar kuru vel šodien ir problēmas Latgalē. Cik noprotu Krievijas TV ir par brīvu, bet bāleliņiem vajag nopelnīt. Uz ko ? Tajā paša laika Krievijas propogandas TV brīvi raida visā Latvijā un nekas nekust – pat nevar atrast to ministru, kam tas pakļauts – kaut kādas ”komitejas”. Tā jau ir PIRMĀ varas ļurkāšanās.
  Lai aizstāvētos pret svešu – vajag savas valsts ideoloģiju ar stingru apmācību valsts valodā bērnudārzos un skolās. Kā jau bija ar Latvijas vēsture mācīšanas ieviešanu jau zināms un pat valsts prezidents tad klusēja kā partizāns. Valsts vēsturi attiecīgi ir jāmāca sākumskolā, pamatskolā vidusskolā un arī augskolā jbkurā fakultātē. Tikai skaidras zināšanas dos jaunajam cilvēkām kādu pamatu. Tikai sākot ar Piebalgu Latvijai nav bijuši Izglītības Ministri – tikai tādi ar koka plintiti skraidoši ap Brīvības pieminekli.
  Tā jau ir OTRĀ varas ļurkāšanās.
  Valsts prezidenta vēlēšanas un amata kandidāta spējas šo posteni pildīt arī rosina šaubas par deputātu darījumiem ar to. Ja prezidentu vēlē Zoo, tad kāds valsts prestīžs, pie reizes pat nevar pārtraukt Olimpisko spēļu izklaides Pekinā un atrast ceļu uz Grūziju, tai grūtajā brīdī. Ja cits paziņo, ka neies uz valodu referendumu ar domu, dariet kā es tautieši. Ja patiesi tā tauta darītu, tad kas notiktu. Jā notiktu tā uz ko Bērziņs patiesi ar savu rīcību aicināja ignorēt, tad kas būtu? Tā jau TREŠĀ varas ļurkāšana.
  To var labot palielinot Prezidenta vēlētāju loku un lieku priekšā prezidentu vēlēt kopsapulcē visiem Latvijas visu līmeņu deputātiem . Pietiekoši atbildīgi un arī Grigules un Pamperu reklāmas šeit nederēs un tiem 600 – 700 deputātiem jau arī vēlēšanu veikali ar čemodāniņiem neies cauri.
  Tas pēdējā Saeimā rudās lapsas ielišana pa alu un nopērkot vietu un Zaķa vēlētāju uzpirkšana ir jau pārāk klaja nekaunība plus pašu deputātu publiska piedzeršanās un deputāta kartes vicināšana tā diskreditē šo valsts varas stūrakmeni, ka vairs nav ko teikt. Tā jau ir CETURTĀ varas ļurkāšanās.
  kUR VĒL PALIEK TIE MINISTRU PREZIDENTA NAKTS NEDARBI GLĀBJOT ( no kā skaidrs, paņēmi un neatdevi) ar valsts naudu. Pašam labi un gudri runā, bet tautai jāmaksā. Jautājums – kāpēc arī man ir jāmaksā divu blēdīgu židiņu parādi? Kāpēc? TĀ SEKO VEL DAUDZAS TĀS VARAS ĻURKĀŠANAS.
  Bija valsts Prezidents, kurš ar lepnumu teica – tagad pie tējas varam bērt trīs karotītes cukura. Bija valsts Prezidents, kurš ieminējās, ka Ķeguma HES vajaG samest naudu un tam ticēja un nauda ātri atradās…
  Sameklējiem to un tādu, kura domai un darbam arī man nauda atrastos – šiem vakar un šodien esošajiem pat blusu nedošu no sava suņa kažoka…

 74. Nacionālas valsts pamatu pamats ir sociālais taisnīgums.Nerunāju par sociālo vienlīdzību,kas nav iespējama,bet par sociālo taisnīgumu. Sāksim ar to kā vienam augsti stāvošam subjektam var piederēt 42 nekustamie īpašumi un 5000 euro pensija? Piedevām šo subjektu augstā amatā iecēluši tie kas nebauda praktiski nekādu tautas uzticību.Visi zin ka t.s.politiskām partijām ,saeimai un valdībai uzticās tikai nieka 5% procenti pilsoņu,to rāda aptaujas.Šīs % nedaudz lielāks tikai pirms vēlēšanām.No šejienes radies teiciens mīlu šo zemi ,nemīlu šo valsti.Peltajam Putinam ticot turpat 90% krievu, šī ticība esot iezombēta,iedīdīta vai ar varu iedzīta.Paturēsim prātā un mēģināsim izskaidrot šo attiecību %5 un 90%.

 75. Paldies par rakstu – piekrītu. Televīzijai mūsdienās ir liela ietekme – tas ir nenoliedzami. Nerunāšu par komerctelevīzijām, jo tur galvenais ir nauda, bet paskatīsimies uz LTV. KO skatītājam dod ložņāšana pa citu cilvēku dzīvokļiem vai mazpazīstamu cilvēku parunāšanās par noskatītajiem raidījumiem? Personīgi man – NEKO! Arī tas Zeltiņa “šovs” ir tik samākslots un pliekans, ka skatīties nespēju – neredzu nekādu “pievienoto vērtību”. Bojāra komanda problēmas reizēm pievelk “aiz matiem” – lai tik varētu “izspiest sensāciju”. Tas pats nereti ir ar DE FACTO. Ikdienas ZIŅU raidījumā “Panorāma” bieži vien iemaldās sižeti, kas “piestāvētu” 4.studijai. Uzskaitījumu varētu turpināt… Bet pāriesim pie vērtībām. Muktupāvela raidījumi ir tiešām baudāmi, tāpat kā sižeti no sērijas “Latvija var!”. Pieņemama ir VIP spēle un dokumentālās filmas, kā arī lielākā daļa multfilmu. Nesaprotama ir teātra izrāžu raidīšana praktiski jau naksts stundās – vai LTV vadība nesaprot, ka cilvēkiem pēc darba nāk miegs /lai arī tās būtu sestdienas/. Vai kultūra būtu jāslēpj no bērniem un pusaudžiem, jo vislabākajā laikā ir ielikta, piemēram, šlāgeraptauja? Un vēl – kāpēc netiek veicināta sadarbība ar Igaunijas un Lietuvas televīzijām? Varētu taču vismaz reizi nedēļā dot kādu notikumu apkopojumu abās kaimiņvalstīs. Arī TV filmu vai iestudējumu parādīšana būtu interesanta – vai tad neviens nevarētu iztulkot?

  • Paldies,ka izteicāt manas domas! Un ne tikai manas,jo daudzi mani paziņas domā tāpat gan par saturu,gan raidīšanas laikiem.

   • Pilnībā pievienojos Atbildēt

    ir jāsāk ar to, kas jau ir un jāmeklē iespējas vairāk informēt par Baltijas valstīs notiekošo, kas ir galīgi atstāts novārtā. Tas pats attiecas uz interneta zinu portāliem. Tur var lasīt par sadzīviskiem niekiem no ASV un Rietumeiropas, bet par to, kas notiek tepat blakus – klusums.

 76. Ir bijusie komunisti Atbildēt

  Kuri joprojam dedzigi kalpo okupantu merkiem un citi bijusie kuri tadi nemaz nav. Noteikti vajadziga dekomunizacija… Pat ar steigu…. Bet visi ar to pasu krasu jau nav pinzelejami…. Atceramis ar cienu tadu ka Berklavu. Kaut mazuma, vins nebija vienigais.

 77. 1. Šim 100% piekrītu – “Īstenībā raidījumi, kuros pastiprināti tiktu atmaskota Kremļa propaganda un mācīta tēvzemes mīlestība, būtu jāveido valsts valodā un tieši latviešu auditorijai.”
  2. Nenoniecinu savu Tēvzemi, bet…mīlu šo zemi, bet nemīlu šīs zemes antilatvisko, prokrievisko un KOLABORANTU vadīto valdību (prezidents Bērziņš manās acīs ir kolaborants – viņš okupācijas gados bija augsts okupācijas varas darbonis; Laimdota – brīvprātīgi iestājās komunistu partijā un brīvprātīgi okupācijas gados sadarbojās ar okupācijas varas režīmu. Kāpēc man būtu jāmīl Bērziņu, Laimdotu, bijušo komunisti Āboltiņu, bijušo komunistu Robertu Zīli, bijušo komunistu Lembergu, bijušo komunistu Brigmani un daudzus citus pie varas esošos komunistus un komjauniešus?). Latviešu zemi es mīlu, bet ne šo valdību.
  Bez deboļševizācijas un dekomunizācijas nekas kardināli nemainīsies uz labo pusi.

  • jums absolūti nepiekrītu! Mani vecāki savā laikā nestājās KP, jo sirdsapziņa viņiem to neļāva, taču nenicināja savus kolēģus, kuri iestājās – tikai ar vienu mērķi – lai ieņemtu vadošu amatu kolektīvā, kas bija 100% latvisks, bet tajā draudēja iefiltrēt ielikteni no malas, cittautieti – tikai tādēļ, ka bija KP biedrs. Viņi pateica paldies šim cilvēkam par to, ka viņš bija gatavs uzupurēties un “norīt šo krupi” kopējās lietas labad. Tā arī Lietuvā daudzi iestājās KP tikai tādēļ, lai varētu atbalstīt savus tautiešus un neļautu Maskavai diktēt noteikumus. Ar to es neaizstāvu konkrētus cillvēkus mūsu valdībā, jo nezinu viņu motivāciju, bet reizēm man liekas, ka daudzi latvieši ir tukši urrā-patrioti, kas prot tikai bļaut un apliet ar dubļiem ikvienu, kas kaut ko dara. Taču, kad paši tiktu pie teikšanas, visdrīzāk čiks vien būtu.

   • Interesanti, “šajā ziņā”. Jūs aizstāvāt komunistus un vienlaikus vēršaties pret cittautiešiem, lai tikai tiktu saglabāts 100% latviskums. Hehe – 100% latviskums, kuru sargāja latvietis komunists no nezināma cittautieša. Vai mazliet neož pēc nacisma 100% latviešu izpildījumā?
    Es esmu sveštautietis. Bet man riebjas visu tautību komunisti.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+