Latvijā
Politika

Agris Liepiņš: Sen to Nilu daudzināja, nu to Nilu ieraudzīju – visapkārt smilšu kalni, pati Nila ūdenī!1


Nils Ušakovs.
Nils Ušakovs.
Foto: Valdis Semjonovs

Plašsaziņas līdzekļos tika vēstīts, ka Kazahstānas ilggadējais vadītājs Nursultans Nazarbajevs atkāpies no amata, tomēr vēlas saglabāt varas grožus savās rokās. Tas nav nekas neparasts, bet līdztekus Kazahstānas eksprezidents vēlas iemūžināt savu piemiņu, tāpēc galvaspilsēta Astana pārdēvēta par Nursultanu.

Neviļus pasmaidot jāatzīst, ka arī mūsu zemītē netrūkst ambiciozu darboņu, kuru pašpārliecinātība rūga ar katru gadu lielāka un tai līdzi arī vēlme pašslavināties visos iespējamos veidos. Vēl pavisam nesen Rīgas mēra Nila Ušakova pašreklāmas pašvaldības drukātajos un elektroniskajos izdevumos auga, Puškina vārdiem runājot, ne pa dienām, bet pa stundām. Kopš korupcijas skandāliem Rīgas mēra vīzdegunība gan nedaudz pieklususi.

Katram rīdziniekam un katram galvaspilsētas viesim spilgtā atmiņā SIA “Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētāja Nila Ušakova smaidīgais ģīmis uz “Rīgas satiksmes” sabiedriskā transporta pakaļām. Tagad negribot jāatzīst – tieši tur arī atrodas galvaspilsētas mērs! Bet cīņa nav galā, tā nebeigsies!

Sajutis, ka svilst ne jau autobusu, bet viņa paša pēcpuse, galvaspilsētas mērs sadomājis doties uz Briseli.

Saviem uzticamajiem vēlētājiem mikrorajonos iestāstīs, ka Rīgā viss padarīts, Briselē pavērsies daudz plašākas iespējas aizstāvēt rīdzinieku intereses. Bet kā lai neizlaiž varu no rokām, kurš uzticamais partijas līdzgaitnieks rūpēsies, lai Rīgā valdītu miers un saskaņa? Un pats galvenais – kā panākt, lai izraudzītajam pēctecim uzticētu galvaspilsētas mēra pienākumu pildīšanu? Steidzami jāizveido zicvietinieka, tāds kā zicmēra, kā vicemēra amats un tajā jāieceļ uzticams idejiskais klons. Domāts – darīts, jo izdarīt to vieglāk par vieglu.

Visu Ušakova valdīšanas laiku jebkura mēra ideja piecu minūšu laikā tiek pieņemta ar saskaņiešu balsu pārliecinošu vairākumu. Pateicoties boļševiku cienīgai bezdomu partijas disciplīnai, pāris dienu laikā nepieciešamais vicemēra postenis izveidots un pēc neilga laiciņa idejiskais pēctecis, kam nodot varas grožus, atrasts!

Saistītie raksti

Tiktāl viss kā pa notīm. Mēram atliek vien parūpēties par savas piemiņas iemūžināšanu. To vēl var pagūt! Nils Ušakovs varētu pusnakts stundā sasaukt kārtējo bezierunu domes sēdi un ar nospiedošu balsu vairākumu pieņemt rezolūciju, ka Latvijas Republikas galvaspilsēta Rīga tiek pārdēvēta par Nilu! Vai kādam ir šaubas, ka pretī runāt aizmirsušie saskaņieši tādu iniciatīvu vienbalsīgi neatbalstītu?

No rīta mēs radio klausītos možā diktora balsī nolasītu pantiņu – Sen to Nilu daudzināja, nu to Nilu ieraudzīju: visapkārt smilšu kalni, pati Nila ūdenī!

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Jaunais Rīgas mērs atklāj, ko vēlas panākt
4 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Rīgā piestājusi viena no pasaules lielākajām un dārgākajām jahtām “Melnā pērle”
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 56 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
51 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VK sagatavojusi atzinumu par LU rektora vēlēšanām
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
6 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas