×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Agro Tops

“AGRO TOPS” – ŽURNĀLS KATRAM ZEMNIEKAM UN LAUKU UZŅĒMĒJAM!

Mūsdienīgs un aktuāls izdevums zemniekiem un lauku uzņēmējiem. Šodien tas ir arī lielākais profesionālais lauksaimniecības žurnāls Latvijā, kas top sadarbībā ar vadošajiem lauksaimniecības nozaru speciālistiem.

JAUNĀKAJĀ “AGRO TOPA” NUMURĀ

AT_COVER_okt

Kādu atbalstu saņems bioloģiskie lauksaimnieki?

Bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotājus gaida pārmaiņas – lai tirgū būtu vairāk produktu, kas marķēti ar bioloģiskās lauksaimniecības zīmolu, Zemkopības ministrija plāno mainīt atbalsta saņemšanas nosacījumus.

Norakt ir vieglāk nekā attīstīt

Ar Sandiju Rubezi Agro Tops pirmoreiz tikās pirms septiņiem gadiem. Toreiz Sandijs bija Vides kvalitātes programmas vadītājs. Acīmredzot intervija bija pārāk atklāta, un tas nepatika Sandija darbadevējiem.

Kā selekcija izmainījusi miežu šķirnes

Priekuļos vasaras miežu selekcijā ir izvērsts vērienīgs darbs un ir pieejams plašs pamatmateriāls – pašlaik darba kolekcijā ir apmēram 600 dažādu miežu paraugu no 30 valstīm.

Par ko stāsta skābbarības bedre?

20. septembrī Kaspara Putrāļa zemnieku saimniecībā Kalējiņi 1 Smiltenes novada Bilskas pagastā notika SIA Agrera organizētā Govju barības diena, kurā galvenā mācību stunda notika pie skābbarības bedres…

Biogāzes ražotne ir kā noslēgta lagūna

“Pateicoties biogāzes ražotnei, varam utilizēt amonjaku un kļūstam videi draudzīgāki, turklāt augsnei ar digestātu atdodam vēl efektīvāku produktu nekā kūtsmēsli,” sarunā ar Agro Topu uzsver AS Agrofirma Tērvete valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks un galvenā zootehniķe Mudīte Billerte.

Latvijas cūku audzētājiem krīze beigusies

Latvijas Cūku audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Dzintars Veide un izpilddirektore Dzintra Lejniece sarunā ar Agro Topu par aktuālo cūkkopības nozarē.

Govju mehāniskie virzītāji

Govju mehānisko virzītāju galvenais uzdevums ir samazināt piena ražošanā nodarbināto cilvēku skaitu. Ja mehānisko virzītāju nelieto, tad govju pārdzīšana no priekšslaukšanas laukuma uz slaukšanas zāli ir jāveic lopkopējiem.

Lopkopji un plēsēji – kurš kuru?

Latvijā lopus apdraud vilki, klaiņojoši suņi, vilku un suņu krustojumi, retāk – lūši un lāči. Vieni no visneaizsargātajiem mājlopiem ir aitas un kazas, jo faktiski nespēj pretoties plēsēju uzbrukumiem.

Zemeņu audzēšana Beļģijā

Lai gan platības ziņā Beļģija ir viena no mazākajām Eiropas valstīm un galvenā tautsaimniecības nozare ir smagā metalurģija, Beļģija ir arī viena no nozīmīgākajām svaigu zemeņu produkcijas ražotājām un eksportētājām Eiropā.

Mēs nebijām gatavi šādai ražai

Līvānu novada Rožupes pagasta saimniecībā Zīlītes ābeļdārzs iekopts nepilnu 5 ha platībā. Dārzi sākuši intensīvi ražot, taču rūpju netrūkst – ir grūtības atrast cilvēkus ābolu novākšanai, glabātavas telpas izrādījušās pārāk mazas.

Ķiploku sagatavošana stādīšanai

Pēdējos gados ķiploku audzēšana ir kļuvusi ļoti populāra, jo daudzi sīkražotāji, nespējot konkurēt ar lielajiem citu dārzeņu audzēšanā, cer ar tiem nopelnīt.

Sīpolu žāvēšanas nianses

Aizvadītās divas sezonas sīpolu ilgstoša uzglabāšana bija nerentabla, kaut gan ražotāja cenas bija teju augstākās Eiropas Savienībā. Tas ir skaidrojams ne tikai ar to, ka ražotāja cena februārī, martā bija 1,5 reizes zemāka nekā decembrī, bet arī ar augstām uzglabāšanas un transporta izmaksām.

Poļi būvē stikla siltumnīcas un ievieš integrēto audzēšanu

Dārznieka dienas Goluhovā ir starptautiska dārzkopības tehnoloģiju izstāde, kas jau 15 gadu tradicionāli tiek rīkota septembrī nelielā Polijas pilsētiņā Goluhovā. Daudzi Latvijas siltumnīcu lielsaimniecību vadītāji un speciālisti regulāri apmeklē šo pasākumu, lai smeltos jaunāko informāciju un nodibinātu kontaktus ar nepieciešamā aprīkojuma piegādātājiem.

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/P_yR-OBjoPs” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

LASIET “AGRO TOPU” INTERNETĀ!

ABONĒT ŽURNĀLU IESPĒJAMS ŠEIT.

LASIET JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “AGRO TOPS” NUMURĀ!

.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+