×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

“Agrofirma Tērvete” plāno šogad sākt ražot kvasu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Miežu raža alus glāzē.

Daudznozaru kompānija “Agrofirma Tērvete” šogad investīciju projektos plāno ieguldīt četrus miljonus eiro, sacīja daudznozaru kompānijas “Agrofirma Tērvete” valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks.

“Šobrīd plānotais kopējais šā gada investīciju apmērs ir četri miljoni, bet kā iegrozīsies situācija, kā akcionāri lems, tas būs [zināms] marta sākumā,” sacīja “Agrofirma Tērvete” valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka investīciju apmēru vēl nav apstiprinājuši uzņēmuma akcionāri, tāpēc tas var mainīties.

Viņš pastāstīja, ka investīcijas paredzētas gatavās produkcijas noliktavas būvniecības pabeigšanai, kā arī notekūdeņu attīrīšanas iekārtu uzstādīšanai alus brūzī. “Tas ir pilnīgi jauns pasākums, projekta stadijā un līdz gada beigām mēs plānojam pabeigt būvniecību,” norādīja Dominieks. Tāpat šogad iecerēts pabeigt pērn aizsākto vienas jaunas un divu vecu piena liellopu fermu rekonstrukciju.

Dominieks arī pastāstīja, ka uzņēmuma plānos vēl joprojām ir arī iesala rūpnīcas būvniecība, taču nav zināms, kad to izdosies īstenot. “Tas ir projekts, kur mēs gribam startēt uz [Eiropas Savienības] fondiem. Tad jau redzēs, kā tur iznāks,” norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka pagaidām iecere ir projekta stadijā.

Viņš arī pastāstīja, ka uzņēmums šogad rudenī plāno laist apgrozībā vairākus jaunus produktus, tostarp kvasu. “Tas būs gada otrajā pusē, šobrīd notiek šo līniju montāža un būvniecība,” pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs.

Savukārt pērn uzņēmums rekonstruēja alus darītavu un šobrīd jau ir uzsākusi ražošanu pilnā apmērā, pastāstīja Dominieks. Pēc viņa teiktā, alus darītavā ražotie produkti Latvijas tirgū ir pieejami apmēram pusgadu un pagaidām tos nav iecerēts piedāvāt patērētājiem ārpus Latvijas teritorijas.

2013.gadā “Agrofirma Tērvete” strādāja ar 12,887 miljonu eiro apgrozījumu un 589,5 tūkstošu eiro peļņu.

“Agrofirmas Tērvete” darbības pamatvirzieni ir augkopība, piensaimniecība, lauksaimnieciskie un ar lopkopību saistītie pakalpojumi, gaļas un gaļas produktu ražošana un pārstrāde, piena produktu ražošana, alus ražošana, sabiedriskā ēdināšana, konditorejas un kulinārijas izstrādājumu ražošana un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kvass, tas labi, cerams ka būs tik pat labs kā alus. Katrā ziņā Bauskas alus ražotie bezalkoholiskie dzērieni manā mājā tika patērēti ieverojami vairāk kā alus. Vienīgi kaimiņtantēm bija ko šūmēties, kad bērni pagalmā izgāja ar Bauskas Alus pildītajām veselības dzēriena pudelēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+