×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Žurnāls “Agro Tops” martā

AT_1_VAX-Marts

abonet_pogapirkt_poga

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU 

Agro Topā martā

Tā ir mūsu prioritāte!
Valsts vides inspektori intensīvi apmeklē saimniecības, lai pārliecinātos par kūtsmēslu krātuvju esamību un atbilstību Eiropas prasībām. Šā gada 28. jūlijā beigsies Latvijai piešķirtais desmit gadu pārejas periods.

Latvijai megafermas nevajag
Normunda Kalniņa un Klaidas Kolbergas zemnieku saimniecībā Robežnieki Sējas pagastā ir 180 Holšteinas melnraibās slaucamās govis un ap 350 teļu. Tikko ar ES atbalstu īstenots modernizācijas projekts – uzbūvēta jauna moderna ferma 300 slaucamajām govīm.

Aktuālākie jaunumi Latvijas augu šķirņu katalogā
Šogad Nacionālās augu šķirņu padomes sanāksmē izteikts priekšlikums Latvijas augu šķirņu katalogam virzīt 17 šķirnes.

Vasaras kviešu raža un kvalitāte Stendē
Vasaras kviešu sējplatības Latvijā ir atkarīgas no ziemas kviešu pārziemošanas. Gados, kad kviešu sējumi pēc ziemošanas ir izrētoti vai aiziet bojā, graudu audzētāji meklē aizstājējus – augstražīgus vasaras kviešus.

Miežu postīgo slimību avots – sēklas
Vidējā miežu raža no hektāra Latvijā ir samērā zema – mazāk par trim tonnām, tāpēc ir būtiski zināt ražas zudumus veicinošos faktorus un rast risinājumu to mazināšanai.

Kurš labāk der – agrais, vidējais vai vēlais?
Zemkopības zinātniskajā institūtā Skrīveros radītas divas jaunas sarkanā āboliņa šķirnes – agrīnā ‘Marita’ un vēlīnais ‘Sandis’.

Izplatītāko nezāļu TOP 7 aizvadītajā veģetācijas periodā
Nezāles ir lauksaimnieka mūžīgās pavadones. Šķiet, nav piedzīvota sezona, kad tās pēkšņi nesadīgtu. Aizvadītais gads nebija izņēmums, un ziemas periodā bija iespējams apkopot secinājumus par izplatītākajām nezālēm.

Precīzās lauksaimniecības iespējas
Jau gadus desmit Latvijā dzirdamas runas un redzami piemēri precīzās lauksaimniecības jomā, bet ne visiem ir vienādi skaidrs, kas tas ir, ko tas dod, kā tas strādā un kā tas varētu attiekties uz paša saimniecību.

Tehnikas sagatavošana pavasara darbiem
Aktīvā lauksaimniecības darbu sezona jau tikpat kā sākusies. Taču pirms tehnikas iedarbināšanas ir vērts pārliecināties par tās gatavību darbam, lai izvairītos no neparedzētām ķibelēm pašā saspringtākajā darba laikā.

Kopā viņiem ir 1507 slaucamās govis
LPKS Viļāni apvienojušies vairāk nekā trīs simti mazo un nelielo ganāmpulku īpašnieki. Aijas Kiserovskas vadībā viņi uzdrošinājušies sapņot ne tikai par regulāru piena naudu, kas atbilstu tirgus vidējai iepirkuma cenai, bet arī par savu pārstrādi.

Daži pieturas punkti teļu audzēšanā
Teļu audzēšanas sekas saimniecībās krasi atšķiras – gan dzīvnieku nobeigšanās daudzuma, gan augšanas ātruma ziņā. Katram saimniekam jāzina – teļu audzēšanas rezultāti ir izmērāmi un ekonomiskie zaudējumi vai ieguvumi ir aprēķināmi.

Pakaiši no presētiem kūtsmēsliem
Pēdējā laikā intensīvi tiek meklēti jauni, alternatīvi pakaišu veidi, kas būtu lētāki un fermu īpašniekiem vieglāk pieejami nekā tradicionāli izmantotie salmi un zāģskaidas. Viens no šādiem pakaišu materiāliem ir presēti kūtsmēsli.

Lielākie gaļas liellopu audzētāji Latvijā – dāņi
Aizvadītajā gadā Latvijā bija 3329 gaļas liellopu ganāmpulki, no tiem pārraudzībā 851, liecina Lauksaimniecības datu centra informācija.

Zvaigžņu aitas
Latvijas tumšgalves šķirnes audzētavas statuss pērn piešķirts Ogres novada Suntažu pagasta SIA StarSpace.

Kā pasargāt jērus un vistas no mazajiem plēsējiem
Saeima ar grozījumiem Medību likumā ir spērusi soli tuvāk zemniekiem, atļaujot uz savas zemes bez reģistrēšanas medību iecirknī medīt mazos plēsējus – caunas, seskus, lapsas.

Itāļu zemeņu šķirnes Latvijā
2012. gadā sadarbībā ar Itālijas firmu Mazzoni group Latvijā sākta jauno itāļu selekcijas zemeņu šķirņu izvērtēšana. Izmēģinājumi ierīkoti Pūres Dārzkopības pētījumu centrā un Latvijas Valsts augļkopības institūtā.

Kas nokaltē ķiršus un plūmes?
Latvijā jau vairākus gadus sēkleņkoku un kauleņkoku stādījumos vasaras periodā bez izsalušiem un slimību bojātiem augļu kokiem konstatēti lapu koku nevienādā mizgrauža bojāti augļu koki.

LED tomātiem patīk
Kaut gan Latgali ir pieņemts uzskatīt par ekonomiski atpalikušu reģionu, tieši tur atrodas šobrīd pati modernākā siltumnīca ne tikai Latvijā, bet visā Austrumeiropā. Tā pieder SIA Latgales dārzeņu loģistika un atrodas Kārsavas novadā Mežvidos II.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+