×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

AHHAA brauks ciemos uz Latviju


Foto: Viesturs SprūdeFoto: Viesturs Sprūde

No 10. līdz 16. maijam iepazīšanās turnejā pa Latviju dosies Baltijas tūristu vidū popularitāti jau iemantojušais AHHAA zinātnes centrs, kura pastāvīgā atrašanās vieta ir Tartu. AHHAA pārstāve Jeļena Barsukova uzsvēra: visi zinātniskie paraugdemonstrējumi būs bez maksas, jo pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). 


 

Septiņās dienās akcija ”AHHAA uz riteņiem” apceļos septiņas Latvijas pilsētas, sākot no 10. maija Alūksnē, nākamajās dienās turpinot Valmierā, Cēsīs, Rīgā, Salacgrīvā, Rūjienā un Valkā. Viesi no Igaunijas sola, ka programmā ir ne tikai interesantu zinātnisko ”lietiņu” izstāde, bet arī iespēja darboties vairākās darbnīcās – laboratorijās. To nosaukumi ir: ”Krāsu pasaule mums apkārt”, ”Skaņas spēks un dejojošā čūska”, ”Šokolādes laboratorija”, ”Izmēģinām savas sajūtas”. Tāpat skatītājus izklaidēs zinātniskās teātra izrādes ”Brīnumainā fizika”, ”Mūžīgā sasaluma karaļvalsts” un ”Ķīmija – zinātne vai maģija?”. Par AHHAA piedāvājumu jāsaka, ka tā ir lieta, kas jāredz pašam, jo to grūti izstāstīt. Galvenais mērķis ir radīt interesi par zinātni bērnos un jauniešos, pierādīt, ka zinātne spēj lietas, kurām acs pirmajā mirklī nespēj noticēt!

Rīgā AHHAA 13. maijā izvietosies ”Galleria Riga” telpās pirmajā stāvā, kur uzstādīs arī piepūšamo planetāriju zvaigžņu lūkošanai gaišā dienas laikā. Visi pasākumi notiks latviešu, angļu un krievu valodā. Populārās zinātnes centrs Tartu pastāv jau gadu, un Latvijas tūristi pa šo laiku to tā iecienījuši, ka AHHAA personāls sapratis – bez latviešu gidiem neiztikt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+