×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. februāris, 2013
Drukāt

Ahmadinedžads: pirms tiešu sarunu uzsākšanas ASV ir jāmainās

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vašingtonai ir jāmaina sava attieksme, ja tā vēlas vest tiešas sarunas ar Teherānu par tās kodolprogrammu, svētdien, 10.februārī, sacīja Irānas prezidents Mahmuds Ahmadinedžads (attēlā), šādi paužot kritiku sankcijām, kuras ASV noteikusi viņa valstij.

“Ir nepieciešams mainīt toni, bet ar to vien nepietiek,” uzrunājot islāma revolūcijas 34.gadadienas mītiņa dalībniekus Teherānas Brīvības laukumā, sacīja prezidents. “Beidziet vērst savus ieročus pret Irānas tautu, un es pats ar jums sarunāšos”, vēršoties pie ASV, sacīja Ahmadinedžads. “Sarunām ir jānotiek, ievērojot cieņu, godīgumu un tās nedrīkst būt pakļautas spiedienam.”

“Jūs esat darījuši visu, lai nepieļautu, ka mēs kļūstam par kodolenerģijas valsti, un jūs esat cietuši neveiksmi. Labākais atrisinājums ir sadarbība un sapratne,” norādīja Ahmadinedžads.

Pagājušajā nedēļā ASV viceprezidents Džo Baidens Irānai izteica “nopietnu piedāvājumu” vest tiešas sarunas tā dēvētā P5+1 foruma ietvaros.

Irānas augstākais līderis ajatolla Ali Hamenei, kuram valsts lietās pieder galavārds, Baidena piedāvājumu uzreiz noraidīja.

“Es neesmu diplomāts, bet revolucionārs, un varu runāt atklāti,” savā oficiālajā mājaslapā norādīja ajatolla. “Jūs [amerikāņi] tēmējat ar ieroci uz Irānu un sakāt – vai nu sarunājaties, vai mēs šausim”.

Svētdien Ahmadinedžads aicināja irāņus vienoties ap Hamenei un no jauna uzstāja, ka “Irānas tauta ne par mata tiesu neatteiksies no savām leģitīmajām tiesībām”.

26.februārī Almati, Kazahstānā, paredzēts atsākt Irānas sarunas ar pasaules lielvarām par Teherānas kodolprogrammas jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+