Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
24. novembris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Ai, zaļais Līdaciņa (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Ingmārs Līdaka.

Misters Tramps ir aiz Lielā dīķa un mākoņu ieskauta persona. Tomēr ņujorkieša panākumi augstākā līgā vieniem liek raizēties, bet citiem modri vērot, vai iespējams, ka arī Latvijā tāds trumpis parādās uz politiskās skatuves.

Bet nevajag amerikanizēties. Latvieši var jautāt vienkārši – vai mums izaudzis otrs Kārlis Ulmanis, kurš startētu ar spēcīgu valstsgribu, ko drīkst saukt par nacionālismu, un atbilstīgu politiku? Nav izaudzis? Tad partiju kazragiem nav ko uztraukties! Latviešiem – agrāriešiem, arāju tautai – jāgaida, kad otrajā valsts pastāvēšanas simtgadē modīsies spilgts līderis. Šī simtgade nav aiz kalniem, bet Kārļa cienīgais atnācējs lai rēķinās, ka zināma ļaužu kategorija momentā metīsies dēmonizēt un no visām pusēm sist autoritāti.

Saeimā ir deputāti, kuri paceļas pāri mazvērtības līmenim. Jurists Balodis, jaunais Kols, režisors Šnore, vēl kādi desmit augsti sagatavoti speciālisti ir izglītoti, patstāvīgi Eiropas klases politiķi. Diemžēl parlamenta purvainē mīt bentoss, ūdenskrātuves dibenā nosēdies mikroorganismu kopojums, barības bāze partiju īstajiem saimniekiem un šeftētājiem. Balasts, no kura neizaug garīgā attīstībā progresējuši vīri. Starp ievēlētajiem ir akordeonisti, Kremļa ietekmes aģenti, Sorosa kalpones, publika, kam maz saprašanas un daļas gar nācijas interesēm.

Bet Trampa uzvara esot bijusi mācība sistēmas politiķiem konsultēties ar neapmierinātiem iedzīvotājiem, lielu sabiedrības slāni. Kad “Tiešas runas” TV pārraide kārtējoreiz mēģināja skaidrot, kā aizbērt plaisu starp varu un tautu, pozīcija bija atsūtījusi komunicēt, var teikt, deputātus – leģendas, debatēs ar eirokomisāru rūdīto Smiltēnu un populāro Līdaku no Vecumniekiem. Skatītāji gaidīja, ka šamējie taisnosies, ka domā par valsti, rūp cilvēku grūtumi. Bet diktors Bojārs uzdod tik sensitīvus jautājumus, ko viņi darījuši Latvijas labā, ka apjūk pat pieredzes bagātie (varbūt deputāti neaptvēra, ka tiek filmēti). Abi kungi pārakmeņojās, izskatījās bezpalīdzīgi, nevarīgi, ka atkal jāatrunājas. Ko darīju? – tā Līdaka. Nu, kūkojis frakcijas saimē, komisiju istabās. Iedresēts cēlis roku, kad jāceļ, pievienojis balstiņu. Pat ar āķi no zaļā Līdakas neizvilka, ka cīnījies pret PET pudelēm un dabas piesārņošanu! Ingmārs, bij. zoodārza preses sekretārs, labāk jūtas starp mīlīgiem lopiņiem, nevis aci pret aci ar bezkaunīgiem prašņātājiem un pretimsēdošu, hipnotizējošu ar dzalkstīgu briļļu skatu prof. Kreitusi.

Studijā ienesta lāpsta prastu vairāk pastāstīt par darba dzīvi nekā deputāti. Piebaldzēns Smiltēns ir jauns cilvēks, vēl glabā komjaunieša degsmi, kamēr zaļsvārcim laikam jākrāmē mantiņas, jāatgriežas zvērudārzā. Čalim Saeimā redzami apnicis uzturēties, un kur viņu pārcelt – uz Lordu palātu?

Ko mokāt Līdaku ar likumdošanas grūti sagremojamiem paragrāfiem un pantiem! Ja nākamreiz balsosiet, strīpojiet ārā veco zēnu no listes, laidiet Līdaku atpakaļ upē, viņa elementā, kur dzīvnieciņi ēd no rokas, gādīgam kopējam luncina ar asti un priecīgi sprauslo.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. un nevajadzeetu gulet uz galda saeimas seedees!

  2. un vel,svarigs noteikums,lai neguleetu uz galda saeimas sedes!

  3. Viens no lielakiem jefiniem,visas LV zarazas vinam draugi,roni,bebri un juras kraukli.Sanak,ka azis par darznieku un vel juru komande.Pats juru redzejis,cik kajas acbloda mazgajis,galva,mencu leveri ar zagu skaidam.Man ,ka zvejniekam kauns par vinu,vins japatriec un jurai vajag savs mikistrs,Duklavu ar savam auzam kopa ar sarkano lIDAKU,abiem lapstas roka un gravjus rakt.Man kauns ,ka tadi dikdieni pie valsts stures.

  4. Slimu ir cerība izārstēt,bet muļķis-tas jau uz mūžu.

  5. Ko nu par biofaka alkoholiķiem vesels raksts? Vispār mazā Latvija nav pelnījuši tik daudz ( 100) ” stipendiātu”

    • Pēdējais laiks rediģēt Saeimas skaitlisko, kā arī kvalitatīvo sastāvu-skaitlisko proporcionāli no Latvijas aizbraukušo tautiešu skaitam, piem.,uz 1000 aizbraucēju 1 deputātu, bet kvalitatīvo sastāvu,piem., pēc vecuma no 25-55 g.,tikai ar augstāko izglītību un,augstākais, uz 2 sasaukumiem(nav ko tur aizsēdēties!), iepriekš nokārtojot pārbaudījumu ētikā (uzstāšanās, uzvedības un apģērba kultūrā).

Juris Lorencs: Mazā valsts un lielā bumba (3)Sodot Ziemeļkoreju ar militāru spēku, sekas var būt neprognozējamas un traģiskas, bet arī piekāpšanās šim režīmam var novest pie slikta gala.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Uzmanību! Nikns ražotājs!

“Dogo” ražotājs nikns

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) paziņojis, ka uzņēmuma “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu jeb urīnvielu. Taču “Tukuma straumes” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks aģentūrai LETA teicis, ka šāda viela nav atrodama un nevarot būt pieejama uzņēmuma ražotajā suņu un kaķu barībā. Podnieks izteicis pieļāvumu, ka PVD rezultāti neatbilst patiesībai un ka laboratorisko analīžu rezultātus varētu būt viltojušas tās pašas personas, kas īstenojot nomelnojošo kampaņu pret “Tukuma straumi”. Starp “Tukuma straumi” un veterinārārstiem 2015. gada martā pēc suņu slimības – barības vada sašaurinājuma – uzliesmojuma sākās konflikts. Saslimšanas cēloņu izpētē ieguldīti lieli resursi, taču analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt šīs slimības izraisītājas. Novembrī paredzēta tiesas sēde, kurā skatīs pēc suņu barības “Dogo” ražotāja prasības ierosināto civillietu par neslavas celšanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ierosināja lietu pēc “Tukuma straume” pieteikuma pret 17 fiziskām un juridiskām personām – veterinārārstiem – par 458 411 eiro solidāru piedziņu.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Draugiem Facebook Twitter Google+