×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Aicina aizvākt padomju tankus no memoriāla Berlīnē (7)

Ekrānšāviņš no "Bild".Ekrānšāviņš no "Bild".

Vācijā populārie preses izdevumi “Bild” un “Berliner Zeitung”‘ Ukrainas notikumu iespaidā nosūtījuši valsts parlamentam – Bundestāgam – petīciju, aicinot aizvākt divus padomju “T-34” tankus, kas rotā 1945. gadā kritušajiem padomju karavīriem veltīto memoriālu Tīrgartenes rajonā Berlīnē, netālu no Brandenburgas vārtiem.

Kā norādīts petīcijā: “laikā, kad krievu tanki apdraud brīvu un demokrātisku Eiropu, mēs nevēlamies redzēt nevienu krievu tanku memoriālā pie Brandenburgas vārtiem.”

Paziņojuma autori uzsver, ka negrasās apšaubīt nepieciešamību pieminēt “krievu tautas neskaitāmos upurus”, kas tika nesti, ieņemot Berlīni: “Postošā un asiņainā kara mācībai jānes tautām miera un savstarpējas cieņas idejas.” Tomēr žurnālistu ieskatā, ne tankiem, ne citiem militārisma simboliem (memoriālā uzstādīti arī divi padomju lielgabali) šobrīd Berlīnes centrā nav jāatrodas. “Mēs, petīciju parakstījušie, nevaram piekrist tam, ka 21. gadsimtā militārs spēks Eiropā no jauna kļūst par politikas līdzekli,” paziņojumu citē raidorganizācija “Deutsche Welle”.

Iniciatīvas autori mudina arī citus pilsoņus sūtīt pastkartes, vēstules vai faksus Bundestāgam ar atslēgvārdiem “Panzer am Brandenburger Tor” (“Tanki pie Brandenburgas vārtiem”).

Tīrgartenes memoriāls tika izbūvēts par godu ap 80 tūkstošiem padomju karavīru, kas 1945. gada aprīlī – maijā krita kaujās par nacistiskās Vācijas galvaspilsētas ieņemšanu. Monumenti uzcēla ļoti straujos tempos tajā pašā 1945. gadā. Konkrēti šajā vietā apbedīti ap 2000 karavīru. 2010. gada naktī uz 9. maiju nezināmi vandāļi apķēpāja pieminekli ar sarkanas krāsas grafiti uzrakstiem “zagļi, slepkavas, izvarotāji”. Krievijas vēstniecība pēc tam iesniedza Vācijas varasiestādēm protestu, apgalvojot, ka tās nepietiekoši uzrauga memoriālu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nez vai sagaidiishu laiku par kuru teica Finks. Tie pakjershot savus celja maisus un atstaashot Latviju.

  2. Briesm’ig’akais ir Brandenburgas v’artu otr’a pus’e notieko’s’a tirgo’san’as ar “”padomju laiku artib’utiku un simboliem”” un “”fotograf’e’san’as ar “‘sarkaniem karogiem uz V’artu fona ar ‘cetrj’ugu zirgu kaujas ratiem., bet ceru,ka ar’i v’acie’si ar to uteni tiks skaidr’ib’a-vajag vai nevajag?P.S Tanku “‘monument’a da’zi aknen’i iekaltie dati nav korekti.

  3. Vācieši ir atbrīvojušies no sava nacisma, tad kādēļ lai viņi paciestu krievu nacisma simbolus ?

  4. Bez sabiedroto palidzibas Atbildēt

    Stalins nekad nebutu ticis lidz Berlinei

  5. Arī Latvijā visi, kam ir bijuši (un izdzīvojuši) okupācijā kādi radi, tāpat zina Tos stāstus – par zagšanu, izvarošanu, pilnīgu necieņu un marodierismu…
    Sarkanā armija atstājusi nedzēšamas pēdas ļaužu atmiņā!

  6. Vācieši sāk nākt pie prāta,sen bija laiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+