×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Eksperti: panākumi Ukrainā var iedrošināt Putinu vērsties pret Baltiju (15)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pieaugošā karadarbība Ukrainas austrumu apgabalos likusi rietumvalstu politiķiem aktīvāk meklēt iespējas palīdzēt Ukrainas bruņotajiem spēkiem, kuriem Doņeckas un Luhanskas apgabalos jācīnās pret Krievijas atbalstītajiem teroristu grupējumiem. ASV laikraksts “The New York Times”, atsaucoties uz avotiem Baltajā namā, raksta, ka arī prezidenta Baraka Obamas administrācijā tiek apsvērta iespējama ieroču piegāde Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Uz šādu soli ASV un citas NATO dalībvalstis mudinātas arī astoņu ekspertu un bijušo politiķu vakar publicētajā ziņojumā par stāvokli Ukrainā.

Brīdina par Kremļa “apetīti”

Situācija Ukrainā kļūst aizvien kritiskāka, pamiers neeksistē, kaujas turpinās visas frontes līnijas garumā, Ukrainas austrumos atrodas ievērojams skaits Krievijas armijas karavīru un bruņojuma – šādi situāciju Ukrainā raksturo astoņas ASV kādreizējās amatpersonas, tostarp bijušais NATO spēku virspavēlnieks Eiropā admirālis Džeimss Stavridis, ASV bijušais vēstnieks NATO Ivo Dālders, kā arī Savienoto Valstu bijušie vēstnieki Ukrainā Džons Hērbsts ­
un Stīvens Paifers. Viņi ir līdzautori ziņojumam “Sargājot Ukrainas neatkarību”. Tajā gan ASV, gan citas NATO dalībvalstis aicinātas piegādāt Ukrainai bruņojumu un aizsardzībai paredzētos ieročus.

“Krievijas panākums apdraudēs Ukrainas stabilitāti un iedrošinās Kremli tālāk vērsties pret Eiropas drošības sistēmu. Tas varētu vilināt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu izmantot savu dogmu par etnisko krievu un krievu valodā runājošo cilvēku aizsardzību, lai veiktu teritoriālos pārkārtojumus citās kaimiņvalstīs, tostarp Baltijas valstīs, tādējādi tieši izaicinot NATO,” raksta ASV eksperti, piebilstot, ka ekonomiskās sankcijas vien nav iedarbīgas. “Rietumiem ir jāstiprina Ukrainas aizsardzības spējas, apzinoties riskus, ko radītu Krievijas atjaunota ofensīva,” teikts ziņojumā.

Turklāt sagaidāms, ka Krievijas atbalstīto Doņeckas un Luhanskas teroristu grupējumu ofensīva pret Ukrainas armijas vienībām valsts austrumos pastiprināsies jau tuvākajā laikā. Vakar viens no teroristu vadoņiem Aleksandrs Zaharčenko sarunā ar ziņu aģentūru “RIA Novosti” paziņoja, ka Doņeckas apgabalā sākta vispārējā mobilizācija. “Tuvākajās dienās mobilizēsim vismaz desmit tūkstošus cilvēku,” apstiprināja Zaharčenko, apgalvojot, ka tādējādi “pret Ukrainas armiju karos simt tūkstoši cilvēku”.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Un vēl. Latvijā pilnīgi legāli darbojas bruņotas krievu bandas, sauktas par apsardzes firmām, kamēr zemessardze, kurā ir gandrīz vienīgi latvieši, ir praktiski atbruņotas un krīzes situācijā pirmās saņems bruņotu krievu bandītu triecienu. Zemessardze ir reāls spēks, atcerieties, kā deviņdesmitajos gados tā varēja nodibināt kārtību vietās, kuras toreiz kontrolēja krievu bandīti.

 2. Tā tas varētu notikt. Krievi ir aziātiska fašistu tauta un pārāk ilgi nav karojusi. Kā krievs apdzeras, tā uzreiz dzied dziesmas par karu, viņiem pat normālas folkloras nav. Un baltiešu atdalīšanās no aziātiskās krievijas impērijas netiks aizmirsta, tas šitai bandītu tautai ir kā dadzis acī. Krievs pēc savas būtības ir gļēvs, tāpēc vienmēr uzbrūk un apspiež vājākos un mazskaitlīgākos kaimiņus. Lai pamēģina pieteikt karu ASV, uzreiz saņems pēc nopelniem! Kāpēc krievam jāiekaro citas tautas – tāpēc, ka paši slinki un stulbi, strādāt neprot un negrib, grib lai kāds cits to dara viņu vietā. Ne velti krievu valodā darbs=rabota un cēlies no vārda rab=vergs. tātad, jāstrādā vergam, kamēr krievs dzers vodku un nodarbosies ar iekarošanu. Cilvēki, esiet modri – fašisma nezvērs atkal ceļ galvu!

  • Bez sabiedroto palidzibas Atbildēt

   Bez ASV lidmasinam, tankiem, kara materialu, bez Enigma Britu atslepenotiem zinojumiem, krievs to karu butu zaudejis un smagi. Tikai lai hitleriesi neuzvaretu sabiedrotie palidzeja Stalinam… Nekada cita iemesla nebija.

 3. Tāpēc NATO valstīm jāapgādā Ukraiņus ar modernām raķetēm.

 4. Kuj vam putler,nekas nesanāks.

 5. esi gan tu naivs puika, vai tiešām tu domā ka krievijai nav ar ko atbildet latvijai, nato vai asv?Ir tai ļoti spēcīgi argumenti,pietiks visiem.

 6. Beigsim te bezdēt, tikko kaimiņos izdzird kādu šāvienu. Krēķis jau sen varēja pārcelties uz kādu drošāku valsti, nevis celt te paniku iedzīvotājos. Ar savu panisko rakstu viņš tikai lej ūdeni uz Putina dzirnavām!

 7. Pievērsim actiņas un smaidisim!Vai pietiekami neesam izsmaidijušies par simtiem tūkstošiem aizbraucējiem?

 8. Nevajag sēt paniku.Pputinam Baltija ir pie vienas vietas.

 9. Baltkomā jau publiski tiek apspriesta Latgales tēma un radio klausītāji jau izsaka vēlēšanos atdalīties.Iespējams ka materiālā bāze šādam variantam jau ir sagatavota vai tiek gatavota,tāpēc ir sākusies ideoloģiskā apstrāde.Daļu jau atdeva un devēji.ir dāsni apbalvoti un var būt gatavi nākošajam solim.Dod dievs ka kļūdos!

  • Vaņka,paprasi latgaliešiem,nevis krieviem,ko viņi vēlas.Tad dzirdēsi patiesību,lūk tā.

  • Nav nekāds brīnums. Baltkoms pieder ārzemniekiem un no tā jau ilgāku laika posmu izmet no darba latviešu darbiniekus. ko gan citu no šī krievu rupora gaidīt.

 10. veel jau ciinja Ukrainaa ne tuvu nav nobeigta.Amerikaanji apsver iespeeju piegadaat Poroshenko bezpilota lidmashiinas (Drohnen) . Ar taadaam Ukraina vareetu apdraudeet pat Kremli, taas Lido ljoti zemu, nav radaraa saskataamas.Un ja Putins uzbruktu Baltijas valstiim, vinjsh vareetu ieiet veesturee kaa Krievijas boja ejas ievadiitaajs, jo NATO ir ljoti speeciiga.

Draugiem Facebook Twitter Google+