×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Aicina apturēt “Dogo” suņu barības izplatīšanu (67)

Foto - LETAFoto - LETA

Aprīlī ar nāvējošo suņu barības vada slimību saslimuši vēl 20 suņi, no tiem četri miruši. Veterinārārsti bažījas, ka saslimušo skaits jau mērāms ne tikai simtos, bet, iespējams, tūkstošos, un aicina atturēties no a/s “Tukuma straume” ražotās barības “Dogo” lietošanas, jo tieši šo barību lietojuši vairāk nekā 90% no saslimušajiem suņiem.

Pētījuma laikā mēnesī vidēji diagnosticēti 8 – 9 suņi, taču šobrīd diagnosticēto skaits dubultojies un, kā pieļauj Latvijas Veterinār­ārstu biedrības (LVB) Mazo dzīvnieku sekcijas vadītāja vietniece Lita Konopore, tie varētu būt simti, nav izslēgts, ka tūkstoši, jo patiesie apjomi nav zināmi.

Tā kā LVB uzskata, ka valsts institūcijas nedara visu, kas nepieciešams, lai šo situāciju kontrolētu, uzraudzītu un regulētu, aprīlī LVB paspārnē izveidota pētnieku grupa. Tās pārstāvis Aleksandrs Ozols uzsvēra, ka slimības cēlonis ir jānoskaidro, un pašmāju speciālistiem jau piekritis palīdzēt viens no pasaules pazīstamākajiem patologiem Kaspars Matiašeks, tāpat plānota sadarbība ar neiroloģiskajām klīnikām Somijā. Pētnieki centīsies koncentrēties uz specifisku toksīnu atrašanu, kas liek ciest dzīvniekiem. Šobrīd nav pārliecības, ka nav apdraudēti arī cilvēki.

Laikā, kad Latvijā ir desmit reižu lielāka saslimšana ar bīstamo suņu slimību nekā citur pasaulē, sašutusi par valsts iestāžu bezdarbību ir LVB ētikas padomes locekle, veterinārārste mazo dzīvnieku praksē ASV Liene Dindone: “Tā ir cilvēku mānīšana. Mums ir suņi, kas slimo un mirst, bet PVD teic, ka viss ir kārtībā.” Arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece ir pārsteigta: “Mēs nevēlamies gremdēt, kā uzskata ministrijā, vietējo ražotāju. Mums ir slimi dzīvnieki, krājas līķi, bet jo­projām sakām, ka viss ir kārtībā.” Viņa uzdod jautājumu, vai ZM un PVD var, acīs skatoties suņu saimniekiem, teikt, ka barība ir droša?

Ja ir mazākās šaubas, nekavējoties jāaptur barības izplatīšana līdz saslimšanas cēloņu noskaidrošanai, uzskata Klučniece. Arī nesen dibinātās biedrības “Latvia Megaesophagus victims” pārstāve Irina Millere ir līdzīgās domās. Tāpat nodibinājuma “Dzīvnieku draugs” pārstāve Solvita Vība cilvēciski aicina “Tukuma Straumi” apturēt barības “Dogo” realizāciju, kamēr nav atrasts suņu saslimšanas cēlonis.

PVD otrdien saņēmis jaunākos uzņēmumā “Tukuma Straume” ražotās dzīvnieku barības laboratorisko izmeklējumu rezultātus. Paraugiem zinātniskajā institūtā “BIOR” tika izmeklēts mikotoksīnu un tehnoloģisko barības piedevu saturs, savukārt dzīvnieku barības ražošanā izmantotās augu izcelsmes izejvielās izmeklēts fosfororganisko pesticīdu saturs un glifosāta saturs. Visi iepriekš minētie rādītāji izmeklētajos barības un barības izejvielu paraugos atbilst normām, informē PVD, solot pastiprināti uzraudzīt uzņēmumu “Tukuma Straume”. Tiesa, Lita Konopore sacīja, ka pēdējās analīzes veiktas 2015. gada septembrī un tad nav bijuši vairāk par 10 paraugiem.

“Iespējams, ka problēmas ir izejvielā, kas ir no ražotāja pilnīgi neatkarīga lieta, bet tas, ka ražotājs bruņojas ar visiem politiskajiem, finansiālajiem un citiem ieročiem un kavē cēloņu noskaidrošanu, ir nepieļaujami,” uzsvēra Konopore. Pētnieki gatavojas nosūtīt paraugus uz ārvalstu laboratorijām ar vislielāko pieredzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. IR JAPARTRAUC RAZOT DOGO BARIBU MANS SUNS DEL TA NOMIRA

 2. Manuprāt ir idiotisms savu suni barot ar vienveidīgu barību, lai vai kā to sauc. Es sunei dodu dažādu ražotāju barību, dodu pašas gatavotu barību, jo domāju,ka neviena dzīva būtne neēd tikai viena veida barību! Ja suņiem liek priekšā vienu un to pašu gadiem, tad nav jābrīnās, ka suns meklēs uzēst kaut ko citu- dažādus mēslus, nokritušus ” brīnumus” , jo sunim garšo pat citu kakas! Es dodu arī Dogo, un vienīgais ko esmu pamanījusi, ir tas, ka sune biežāk ” laiž vējiņu” no šīs barības. Sunei jau 10 gadi un pa šo laiku Dogo tika dots bieži. Man ir jautājums- kādu barību ēda tie 10% suņu, kas nomira ne no Dogo? Un vēl- vai ir izpētīts, kas vēl ir kopējs šiem mirušajiem suņiem- šķirne, ēšanas paradumi, vakcīnas, našķi? Nepārprotiet, es neesmu ne Dogo fane, ne Straumes aizstāve, man vienīgi nepatīk apgalvojumi un kāda izstumšana, ja nav pamatojuma -kas ir tā inde, kas ir barībā.

  • Izskatās, ka esi gan fane. Tev vienkārši ir paveicies. Dažam sunim ir pieticis tikai ar vienu maisu, lai netikai saslimtu, bet pat nomirt paspētu. Patiesībā tie ir 95%. Kas ir piecos procentos? Tajos ietilps cilvēki, kuri barojuši ar dogo + citu barību vai arī īsti neatceras, kāda zīmola barību tad īsti tam sunim ir devuši.

 3. Normāla kompānija jau sen pati apturētu barības izplatīšanu, tas jau vien liecina, ka viņiem nav nekas svēts.

 4. Lai izmeklētu un izpētītu situāciju, veiktu pētījumus naudas nav! Pats uzņēmums pārbaudes veikt vai par tām maksāt nedrīgst, tātad nekādi nevar pierādīt nedz šī uzņēmuma vainu, nedz arī nevainību. Tomēr atrodas iniciatīvas autori, kuri aicina boikotēt, vai izņemt no apgrozības konkrētā uzņēmuma produkciju! Nu gan ekonomiska domāšana Latvijā.

  Varbūt ir jāsaorganizē ziedojumu vākšana, lai beidzot atrastos līdzekļi, lai var veikt tās analīzes. Mūsu Latvijā jau citādi vairs naudas nav nekam. Par ziedošanu šim mērķim es domāju pavisam nopietni!

 5. Ja jau noteikta slimība,tad vajadzētu būt skaidriem arī vielām,kuras ierosina šo slimību.Neba jau šie suņi ēd tikai Dogo,gan jau arī saimnieki piepērk kādu našķi,košļājamos kaulus utt.Ja jau var nopirkt kucēnu par 1000euro tad jau sen vajadzētu būt ekspertīzei un sūdzība tiesā ,bet nez kāpēc viss notiek tikai baumu līmenī.Tas nozīmē tikai vienu,konkurenti grib likvidēt vietējo ražotāju.

  • sagribēji ekspertīzi, un kas tad ziedojumus sametīs lai gadiem pētitu iemeslu? no valsts jau noslauca maksimumu, tā vairs nedeva, ari uzņemums piemeta, bet vienalga iemesls nav un ari nebūs pēc ziedotās naudas izterešanas. baumas ar to ari labas ka par saviem vārdiem nav jāatbild. viss ir orentēts tik uz peļņu, jo tirgojot dārgāku baribu ari peļņa lielāka, ir pasutijusm pētijumam, atiecigi “zinātniekiem”garantēti ienākumi vismaz 2 gadu garumā, kāds saņem par antireklāmas izplatišanu aploksnitē un vetārsti savu nezināšanu un nespēju var paslēpt aiz- bariba vainiga

   • Trollis nekad nevar būt reāls, jo tas ir izdomāts personāžs. Bet par slaukšanu.. Valsts pati deva, bet ai ai cik nelāgi sanāca, uzpeldēja fakts, 95 % suņu ir ēdoši viena palaukstoša, augoša, nodokļus maksājoša uzņēmuma DOGO barību. Valsts pati pateica, ka ar pētījumu neies sagraut ražotāju. Tātad: nam takoj hokej ņenužen. Beidziet vienreiz muldēt, sagrozīt faktus un cerēt uz tautas īso atmiņu. Gan pienāks laiks, un uzzinās visi, tai sakitā arī reālists, kurš pie kura braucis, kurš kuram kuram solījis, kurš kuram draudējis.

 6. Tā vietā lai pētītu beigto suņu visas iespējamās analīzes un paraugus, kas drīzāk novestu pie atrisinājuma, viss akcents tiek likts uz barību DOGO. Ja kāds vēlas slēgt vēl vienu rūpnīcu Latvijā, DOGO ražotāju, tad atliek tikai saindēt tos suņus, kuri tiek baroti ar DOGO. Manuprāt tas ir vienkārši, tikai nezin kāpēc krimināllieta vēl nav ierosināta par suņu noindēšanu, bet prasītos gan, jo TUKUMA STRAUMEI visas analīzes ir kārtībā.

  • vienkārši negods Atbildēt

   Ar šo lietu jau sen vajadzētu nodarboties Drošības policijai, jo izskatās, ka tā ir kārtējā diversija pret Latvijas ražotājiem.

   • Vajag savākt visus to “Straumes” apsūdzētāju un vēstļu rakstītāju vārdus un uzvārdus, jo domāju, ka tā izrādītos cilvēku grupa, kurai tā ir nodarbošanās un kura tiek vadīta, lai kaitētu Latvijas interesēm. To būtu viegli pārbaudīt, ja mums strādātu drošības policija.

    • Vari mani pierakstīt kā pirmo, Māris Leja. Mana nodarbošanās ir piena lopkopība un nav nemazākā prieka tērēt laiku, lai pierādītu troļļiem kā Tev, ka mani abi suņi ir saslimuši. Vari man ticēt, ka mūsu nodibinātā biedrība Megaesophagus Latvia upuri, kas šobrīd sastāv tikai no cilvēkiem, kam suņi ir saslimuši vai miruši no ME, nav nemazākā nodoma kaitēt Latvijas interesēm. Mūsu vienīgais mērķis ir informēt suņu saimniekus par iespējamajiem riskiem. Pagaidām matemātika, kas nemelo, ir sausa, pētījumā 95%, aprīļa mēnesī 100%, saslimušie suņi lietojošu šo viena zīmola barību. p.s. Un man nav jāslēpjas zem nika, kā tavā gadījumā-“mēsli”, lai pateiktu savu viedokli. Ja ražotājs varētu apgalvot, ka viņa barība ir droša un mēs viņu apmelojam, sen būtu ievedis tiesvedību….es to gaidu!!!!

     • nu gan laucinieks

      laucinieks, piena lopkopiba un suni ēd sauso baribu? tevi tad dzivniekiem tuvu nevar laist, kurš laucinieks sunim putru nespēj izvārit ka sausā bariba jāod. tas vien jau liecina ka tavi suņi bija slikta saimnieka rokās un viņu nāve ir uz tavas sirdsapziņas nevis baribas vaina

     • Nu gan lauciniek… Te vienos vārdos bučo Dogo, te otros vārdos iesaki putras vārīt, izlem, kā tad īsti ir, ēdams vai ne.

     • Nu gan lauciniek,nevienā brīdī neesmu noliedzis, ka pats esmu vainīgs. Piekrītu Tev, ka pats vainīgs pie tā, ka baroju savus suņus ar to mēslu. Tieši tāpēc dalos savā bedīgajā pieredzē.

  • Un starp citu, apzināta bezdarbība un nolaidība arī ir krimināli sodāma.

 7. Ja nu suņi turpinās saslimt arī kad nolikvidēs “Straumi”? Ko tad?

  • Var jau pagaidīt, kad visi suņi apmirst, tad pati par sevi nobeigsies. Tikai laika posms ilgāks.
   Un vispār, vai tad Straume tikai suņu barību vien ražo. Runa ir tikai par suņu barību un suņu barības ražošanas apturēšanu uz laiku, līdz noskaidrojas, kas tad tur ir nogājis greizi.

  • Tādā gadijumā, ši būs pirmā reize, kad matemātika melos. Kā jau iepriekš teicu, cipariem nav emociju, aprīļa mēnesī no 20 reģistrētajiem saslimušajiem suņiem 100% visi lietojuši slaveno barību. p.s. 4 no tiem ir miruši.

   • Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

    Lejas kgs, neviens mees ‘Pasauli neizmaaciisim’. Ja jau ir cilveecinji, kas veelas sho leeto Dogo pirkt, lai peerk. Apmeeram 90% no vinju sunjiem saslims ar ME. Varbuut ka tieshi tas shos cilveecinjus nedaudz apskaidros? Bet ne visus. Taadeelj galvenais ir informeet tos sunju iipashniekus. kurus tas interesee, un paliidzeet vinjiem izdariit pareizo izveeli. Cik saprotu, ME nav infekciozs, taadeelj saslimushie sunji nav biistami paareejiem veselajiem.
    P.S. Kakjiem ir fantastiska ozha un garsha. Principaa vienkaarsh eksperiments: pabadinaat kakji paaris dienas, un tad nolikt vinjam priekshaa mazas porcijinjas ar visaam pieejamaam sunju bariibaam, no visiem razhotaajiem. Kuras no taam kakjis eediis?

    • Jo no šīs mācības vislielākie cietēji būs suņi. Cik daudz vēl? Intersanti, cik liels saslimušo un mirušo skaits ir nepieciešams, lai ZM un PVD uzskatītu par pietiekami daudz, lai uzsāktu darbību. Pagaidām notiek tikai darbības imitācija.

   • skaitļiem ir ari tendence tavu apgalvojumu apgāzt, jo baribu noteikti lietoja tūkstošiem suņu kas nav saslimuši un nomiruši. vēl vairāk, varu apgalvot ka 100% visi suņi ūdeni dzēra, tad to ari aizliegsim? tā ka ar skaitļiem uzmanigi jo tevis piesauktie būs procentu tūkstošdaļās mērāmi. kas noteikti nav vērā ņemams lielums.

    • statistika ir sausa, no 20 saslimušajiem suņiem 100% ēduši DOGO. neparādās neviena cita barība. protams, ka visi dzēruši ūdeni. bet to jau dara arī visi citi suņi. ja ticam ražotāja informācijai, tad tirgus daļa ir 40%. tie sanāk 8 suņi. pārējiem 12 bija jābūt citu barību upuriem. statistika ir tāda, kāda ir. 100 % aprīlī!

 8. Dogo reklamētāji paši rok bedri Straumei. Problēma nav atrisināta, cilvēki pērk un saslimst arvien jauni suņi. Līdz ar to rodas jauni neapmierinātie. Straumi mierā neliks, kamēr nebeigs saslimt suņi.

 9. Tik tie stūlbie suņi nesaprot, ka barībai analīzes visas kārtībā. Viņi tak ņem slimo un mirst vēl joprojām.

 10. Dogo barības piekritēja. Atbildēt

  Mana ome suņus baroja tikai ar dogo un dažadiem gardumiem kā pienākas.Suns saslima,bet parmainīja uz citu Dogo barību un izveseļojās.Spalva spīdēja un atkal ļoti aktīvs.

  • Kura tad ir tā dogo barība, kura ātrstē no megaesophagus? Tik daudz suņu saimnieki būtu laimīgi uzzināt par šīm brīnumzālēm

 11. Kāpēc tāda histērija?Ja bail ,nevajag pirkt to DOGO.Šai pārtikai nav nekādas vainas.Ja pārbaudītu ievestās barības tad gan parādītos visādi brīnumi.Bet ievestām barībām neviens neķeras klāt.Toties Tukuma Straumei jāaizliedz.Tā tak vienkāršāk.Man tagad uz e-pastu nepāŗtraukti nāk reklāmas kur tiek slavinātas un piedāvātas ārzemju suņu barības.Pirms ažiotāžas neviens man e-pastā neko nepiedāvāja.Domājat kā gribat.

  • Sunītei -treibergam Atbildēt

   Pats sev tās ārzemju reklāmas samet un tad, kā Bīns, velc ārā un visai pasaulei rādi, lai skatās, kāds tev pasts pienācis. Pats sev nesāc riebties? Kamēr ar putām uz lūpām glāb Dogo, pienkopība pa burbuli iet.

  • sunītei-vaukšķītei Atbildēt

   Paldies par atļauju, ko gribam, to arī domāsim

 12. Izskatās, ka Straume radījusi jaunas darba vietas – interneta troļļi. Viens pat nav jaudājis diviem dažādiem nikiem kaut nedaudz atšķirīgu tekstu piekombinēt :p Nožēlojami…

 13. ko katrs grib to pērk………..vakcīnas vajag pareizi dozēt…………..

 14. Pārbaudīt vajag,taču nevar slēgt ražotni ja nav pierādījumu ka Straumes suņu barība pie vainas.Daudzi mani paziņas un arī es ,barojam suņus ar Straumes suņu barību un suņi neslimo.Dēls savus suņus baro tikai ar čapi un viens no suņiem saslima,un lai cik tas būtu skumji-nomira.Saslimst un mirst arī suņi kurus baro ar darling un arī profesionālajām barībām.Tas nu tā-pārdomām…Pirms vairāk nekā diviem gadiem bija pieejama informācija ka parādījies vīruss ar kuru saslimušie suņi īsā laika posmā pēc saslimšanas nomirst…Varbūt tomēr jāmeklē vīruss…

  • bet ir jau pārbaudids. pvd publiceja labratorijas ziņojumu kur skaidri un gaiši rakstits ka baribā kaitigu vielu nav. tik tie “aģitētāji”kautkā aizmirst pieminēt šo faktu

   • PVD var publiskot ko grib. Kad viss tikai sākās, tad es pati zvanīju uz PVD un interesējos, jo vienā veterinārajā klīnikā man pateica, ka esot veiktas analīzes un vainīga tieši Dogo barība. Man tas bija aktuāls jautājums, jo tieši tobrīd ģimenē bija ienācis suns un bija jādomā, kādu barību izvēlēties. Tā kā pēc dabas neesmu lētticīga un gribu par visu pārliecināties (lai negodīgi tirgotāji man nemēģinātu iesmērēt neko no sava klāsta ar nepamatotiem meliem par kādu konkrētu zīmolu), tad meklēju informāciju internetā. Loģiska pirmā rīcība, jo, ja jau virtuālajā vidē tā ažiotāža aizgāja, tad arī būtu jābūt aktuālajai informācijai par pārbaužu rezultātiem. Nekur tās nebija. Ne profesionāļiem paredzētajās vietnēs, ne paša PVD lapā… Tad nu zvanīju PVD. Un sāka mani kā futbola bumbiņu piespēlēt viens otram. Ilgi zvanījos un taujāju, kamēr visbeidzot tomēr nonācu līdz darbiniecei, kura esot bijusi atbildīga par visu analīžu veikšanu un secinājumiem pēc rezultātiem, balstoties uz saņemto iesniegumu. Tajā reizē secināju, ka Latvijas “burta kalpu” loģika un darbības normālam cilvēkam nav saprotamas. Uzzināju, ka, tā kā iesniegumā bija minēts tikai zīmols, bet nebija norādīts, kāda tieši sausā barība esot raisījusi aizdomas, tad pieņemts lēmums, ka jāpārbauda TIKAI VIENS no Dogo sausās barības veidiem (parastais, ar gaļu), jo tam esot vislielākais apgrozījums (hmmm, bet varbūt pie vainas tieši sausā barība ar mājputnu gaļu, varbūt ProLine, varbūt Senior???? Tas nevienam “burta kalpam” prātā neienāca, ka jāpārbauda tad ir VISAS, ja reiz minēts tikai zīmols???). Labi, nu, ko pārbaudīja, to pārbaudīja…. Jautāju, kā ar rezultātiem. Vai barība droša. Atbilde bija negribīga – bija sajuta, ka man vēl jājūtas vainīgai, ka vēlos rūpēties par sava mīluļa veselību un dzīvību…. Kad nu tomēr izskaidroju, kāpēc to gribu zināt, tad atbilde mani nošokēja – nu, konstatēts, ka viss atbilst normām, bet PVD laboratorijās jau neveicot nekādu dižo izpēti – pārbaudot konkrētu vielu atbilstību normai un viss. Teica vēl, ka specifiskākas pārbaudes pat viņiem nav iespējams veikt. Tad man rodas jautājums – KĀDA JĒGA NO PVD KĀ TĀDA??? Tas, ka aiziet uz uzņēmumu un pārbauda, vai ievērotas minimālās sanitārās prasības? Vai attiecīgajiem darbiniekiem ir sanitārās grāmatiņas? Vai pavāriem ir cepures galvās, bārdām speciālie aizsegi? Vai, atvainojiet, tajā vietā, uz kuru padomāt iet, apkopēja punktuāli atzīmējusi telpu uzkopšanas laikus??? Jēga kāda no šīs iestādes, ja reāli pārbaudīt pārtikas drošību nespēj? Tad ko tirgo Latvijas veikalos? Un ne tikai dzīvniekiem, bet arī cilvēkiem? Varbūt arī no kādas itkā atbilstošas pārtikas sāksim mirt kā mušas drīz arī mēs, vai bērni? Bet formāli viss būs: “Dokumenti u menja vsjo v porjadke!” Tas tā – maza liriska atkāpe sašutumā par nenormālo situāciju. Protams, ka paši šo barību savam sunim pat nepamēģinājām dot. Paldies par kūkām – es neriskēšu ar nu jau ģimenes locekļa veselību un dzīvību, lai kāds uzņēmējs, kuru uzskatāmi glābj situācijā, kad būtu aiz restēm jāsēž, varētu tik rullēt tālāk! ņemot vērā situāciju, ka 90% no saslimušajiem un mirušajiem suņiem bija lietojuši konkrētā zīmola barību, PVD NEKAVĒJOTIES bija jāaptur visa konkrētā zīmola barība, protams, vienlaikus neļaujot reģistrēt “jauna zīmola” barību (jaunu – kā tad, piemēram, GoDo – tie paši vēži, tikai citā kulītē), līdz nebūs pārliecinoši pārbaužu rezultāti, pieaicinot starptautiskus speciālistus. Un atbildīgajai ministrijai NEKAVĒJOTIES bija jāpiešķir līdzekļi šim mērķim. KAUNS, ka dzīvnieku sāpes, mokas un nāve ir VIENALDZĪGA Latvijas amatpersonu un ierēdnīšu skatījumā!

    • naivajai zosij karīnai Atbildēt

     tev klaji sameloja tani vetklīnikā. nav pat aktivo protestētāju rīcibā tādas analizes kas rāditu ka dotā bariba pie vainas. tur jau tā problēma, ir tikai pliki apgalvojumi. tāpec jau tiek vākti ziedojumi pētijumam kas ir slimibas izraisitājs…..nu kaut mazdrusciņ smadzenes pieslēdz un izanalizē faktus neviss viena tante teica informāciju. ja tavam sunim butu tādas analizes ka var dogo izsludināt par vainigu, tad tās analizes visiem tiktu pa kopijai izsniegtas

     • Tu taču esi aprobežots, stāsts ir par PVD nevarību, jeb iespēju ierobežotību. Lai risinātu problēmu, nepieiešams turpināt pētījumus, laboratorijās kur ir lielākas iespējas kā PVD, pētījumi, kas tika apturēti, līdzko izskanēja konkrēta uzņēmuma vārds. Sākumā nauda tika solīta visam pētījumam, bet līdzko ir runa par konkrētu ražotāju, viss kā pret sienu, naudas nav.

     • pats aprobežots, ir oficiāls slēdziens ko tu ignorē, jo tev viena tante teica ir ticamāks. tad jau tu nevaresi ticet ari tādam slēdzienam kas apgalvos ka bariba vainiga ja jau tu tici tikai centrāltirgus sievu teiktajam. ir jau izteret desmitiem tūkstoši absaluti tukšos mēģinājumos pievilkt šo slimibu pie barības. un nekā, kā nevar piesaistit tā nevar, vairāk par mutiskiem un nepamatotiem apgalvojumiem nekā nav

     • Stubeņpašaprobežotajam

      Putas no lūpām noslauki, pirms nākošās lospa komandas izpildi. Vari uzkost ar pa veselīgajam dogo graudam, lai zobi balti un spalva spīdētu.

  • Zinam zinam gan tavu ciemu gan radus Kandavā, visiem spalva un zobi spīd, un skrien, ka putekļus vien spēj rīt ….. Būtu tiešām gajis labāk pudeles pa savu teritoriju lasīt, vismaz kāds labums.

  • Interesanti zināt, kāpēc šo citu barību upuri neparādās anketās un nav pieteikušies LV ME upuri biedrībā, jo biedrībā tiek uzņemti visi, kas saslimuši vai miruši no ME. Iespējams, ka Jūsu gadījumi neeksistē!?

 15. taisniba,nevajag pirkt nebus problemu.

 16. Ko baurojat atkal komisijas,nez kādi aizliegumi…apnicis!!!!!
  NEPĒRKAT šo barību un viss

  • nepirktšu es,nopirks kaimiņtante kādam sunim,kura neklausās ziņas …tamdēļ arī jāaptur,kamēr nav 100% skaidrības

   • Nu nevajag aģitēt tik traki.To vien zin kā apturēt,aizliegt uttt
    Varbūt kāds arī nopirks,slikti protams,kaut tantuki zin vairāk kā spēj iedomāties.
    Bet ne jau milzīgas komisijas un nez kādus līdzekļus izdot pētījumiem

 17. Noskatoties raidījumu “Ķepa uz sirds” likās dīvaini, ka Milleres kundze savus abus suņus baroja katru ar savu barību… un nomira, protams, “Dogo” ēdušais… Ko tad nedeva abiem vienu?

  • un visi noticeja ka stāveja klat lai katrs ēstu tikai to ko viņam nolika, un laukā neveda un tur no zemes nekādus mēslus neēda….. pasaku stāsti bet ir taču kas tic

  • Nu ne kā dīvaina tur nav!Man arī ir divi suņi,un katrs ēda savu barībi-viens ir alerģisks!

 18. Taisnība,Sanita,ārsti izraksta zāles,kuras ir uz pusi dārgākas,kā cita ražotāja analoģiska sastāva zāles,un mēs piemaksājam savas nezināšanas un neinformētības dēļ.Kāpēc pārmaksāt?Kāpēc man jāmaksā dārgajām firmām par to,kas saņemot kompensējamos medikamentus,man pienākas par brīvu?Cik daudz pa šiem gadiem esmu pārmaksājusi?

 19. Ja jau kāds domā ka barība ir pie vainas tad nepērciet,tā ir tikai jūsu izvēle ko dodad savam sunītim.

 20. Ko var muldēt! Suņu laukumi pilni ar parazītiem ! Tur nekad nekāda dezinfekcija netiek veikta, tikai nauda rausta! Ārzemju bandītisms ar suņu barību!

 21. Ko var muldēt! Suņu laukumi pilni ar parazītiem ! Tur nekad nekāda dezinfekcija netiek veikta, tikai nauda rausta! Ārzemju bandītisms ar suņu barību!

 22. Barība,salīdzinoši lēta,suņiem spalva spīd.Lauku reģionos šī barība iet uz “urrā’, kaudze suņu ir apmiruši.Tas viss sākās jau gadu atpakaļ,nekas nav mainījies,barība nav izpētīta,suņi ēd tālāk.Aizveram acis?!.Neko neredzam un nedzirdam.Cik gadus vēl?

  • bariba jau ir izpētita un ir pvd labratorijas rezultāti ka baribā kaitigu vielu nav. punkts. tik apmaksātās kampaņas rīkotāji un ziedojumu vāceji nez kāpec ignorē šo faktu

   • Ignorē un ignorēs Atbildēt

    Jo suņi mirst vēl tagad un pat tiem, kuri pirms mēneša lielījās, ka suņi veseli un barība super..

 23. nu tak nepērciet, un viss!

 24. knabs varetu izmeklet šo aicinātāju finanses un vienreiz noskaidrot kas apmaksā šo antireklāmas kampaņu.

  • Mans sunītis šo barību ēd trešo gadu un viss ir vislabākajā kārtībā. Es arī uzskatu, ka tā ir antireklāma. Satrakojušies ir dārgās ārzemju suņu barības izplatītāji, kuriem gar degunu iet liela nauda. Malači ”Tukuma straume” – pašmāju ražotāji, kuri ir ieviesuši ražošanā labu suņu pārtiku ar patīkamu cenu. Iesaku noalgot spēcīgus juristus un iet cīņā pret ”kampējiem”, jo vetārsti, tāpat kā daļa ģimenes ārstu ir uzpirkti no visādām ”kompānijām”, kas par lielu naudu caur šiem ”labdariem”, cenšas cilvēkiem iesmērēt dārgus sū…, ko patiesībā var nopirkt par lētu naudu. Šeit es runāju arī par medikamentiem..

   • Vārds vietā.
    Jeb iesaku vārīt suņiem ēdamo kā agrāk,jo sausā barība kā čipsi un kola bērniem,nekā laba tur nav

   • Piekrītu šim viedoklim. Pēc vetārsta ieteikuma mani suņi DOGO ēd 9 gadus. Nekāda vaina. Suņi priecīgi, spalva spīd.
    Šādu komentāru ieliku arī internetā pie kādas izdilušas kucītes bildes, kas esot barota ar DOGO. Mans komentārs tika izdzēsts. Domāju, ka tā varētu būt negodīga komercprakse.

    • Cik jābūt lielam idiotam, lai savu suni baroto ar šo barību un vēl ar to lielītos.

    • Negodīga gan, negodīga gan…..tā tava dejošana pie cietuša sunīša ķermeņa un plātīšanās ar to, ka tev viss ir ok. iespējams, ka ir OK. Ja tev tiešām ir suns. Un ja ir, tad ar garantiju, to tu tiešām vēl nevari nezināt. Bet galvā gan noteikti nav, tur ir pilnīgs tukšpadsmit.

Draugiem Facebook Twitter Google+