×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Aicina atbalstīt vietējās un ekoloģiskās pārtikas ieviešanu skolās

Latv-darzen

Trešdien, 2. oktobrī, 15:30 Zemkopības ministrijas ēkā norisināsies Vides izglītības fonda un Ekoskolu organizēta akcija Veseli ēduši! Zaļas un veselīgas pusdienas Latvijas nākotnei. Akcijas mērķis – pievērst uzmanību vietējās un ekoloģiskās pārtikas nozīmei skolu ēdienkartēs un mudināt mainīt esošo likumdošanu, kas  rada ierobežojumus šādas pārtikas iegādei.

 

 

Akcija pulcēs vairāk kā 300 skolēnus un skolotājus, kuri kopīgi ar Latvijā pazīstamiem pavāriem pagatavos pusdienas no līdzpaņemtajiem sezonālajiem Latvijas dārzeņiem. Pusdienu gatavošanā kopā ar Ekoskolu jauniešiem piedalīsies Zemkopības ministre Laimdota Straujuma, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Eņģelis, aicināti arī  pārstāvji no Veselības, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām. Jauniešiem būs iespēja intervēt ministriju pārstāvjus un rast atbildes uz jautājumiem par veselīgas un ekoloģiskas pārtikas pieejamību skolās.

Lielpusdienu gatavošanu vadīs trīs Latvijā populāri pavāri – restorāna Monhe Negro šefpavārs Hose Havjers Monsurs Garsija – meksikānis, kurš jau 30 gadus strādā par pavāru, no tiem – 20 gadus Latvijā, jaunizveidotās kultūras telpas un ēdinātavas “371” un kafejnīcas “Tvaiks” šefpavārs Kārlis Celms – amerikāņu izcelsmes latvietis no Sietlas, kurš  ļoti augstu vērtē Latvijas pārtikas kvalitāti un daudzveidību un iespēju gatavot ēdienus no vietējiem produktiem, atrodot visdažādākos veidus, kā tos pagatavot. Kā arī “Eco Catering” galvenais šefpavārs un dibinātājs Rihards Frīdenbergs Kalniņš, kurš uzskata, ka ar ekoloģiski tīrajiem produktiem mēs vienlaicīgi mīlam gan dabu, gan sevi. “Eco Catering” pārsvarā lieto sezonālus produktus no vietējām, bioloģiskajām zemnieku saimniecībām un nodrošina ar pusdienām vairākus Rīgas bērnudārzus un privātās skolas.

Akcija norisinās Ekoskolu gadskārtējā apbalvošanas pasākuma ietvaros, kurš notiks Latviešu biedrības namā pulksten 11:00 un, kura laikā  skolām tiks piešķirti Ekoskolu Zaļie Karogi. Šogad 91 skola iegūs starptautisko Ekoskolu statusu un Zaļā Karoga balvu par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā, tostarp arī pirmā Eko augstskola – Vidzemes Augstskola. Kopumā Latvijā Ekoskolu programmā šobrīd darbojas vairāk nekā 140 izglītības iestādes – pirmsskolas izglītības iestādes, jauniešu centri, skolas un augstskolas

Ekoskolu programma pasaulē darbojas 55 valstīs un tajā iesaistījušās teju 45 tūkstoši skolas un 13 miljoni skolēnu.

Vairāk par Ekoskolu programmu: www.videsfonds.lv

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+