Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
29. marts, 2017
Drukāt

Aicina atdot izvestos dārgumus

Foto-EPA/LETAFoto-EPA/LETA

Aktīvistu grupas Beninā un Francijā parakstījušas atklātu vēstuli Francijas prezidentam Fransuā Olandam ar aicinājumu atdot Beninai aptuveni 6000 arheoloģijas dārgumus, kuri no šīs Rietumāfrikas republikas izvesti koloniālisma laikā un patlaban glabājas valsts muzejos un privātās kolekcijās.

Pirmo aicinājumu atgriezt senlietas Benina izteica 2016. gada jūlijā, oficiāls aicinājums iesniegts septembrī, bet šomēnes Beninas ārlietu un kultūras ministri ieradās Francijā uz pārrunām. Vēstule aicina Olandu veikt nepieciešamos priekšdarbus senlietu atdošanai pirms prezidenta vēlēšanām. Taču prasība nav vērtējama viennozīmīgi, jo UNESCO konvencija, kas paredz senlietu atdošanu to izcelsmes valstij, stājās spēkā 1970. gadā un tai nav atpakaļejoša spēka, turklāt Dahomejas karaļvalsts, no kuras izvesti patlaban Francijai piederošie dārgumi, ietver ne tikai pašreizējo Beninu, bet arī daļu Nigērijas.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+