×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

Aicina atkārtot “Grāmatu ķēdes” posmu

Edgara Kalmēna fotoEdgara Kalmēna foto

Trešdien, 18. janvārī, plkst. 16, atzīmējot Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un nodibinājuma “Rīga 2014” rīkotās akcijas “Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde” trešo gadskārtu, LNB aicina ikvienu piedalīties “Grāmatu draugu ķēdes” zibakcijā un dāvināt bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam vienu sev īpašu grāmatu, LA.lv pavēstīja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Katram zibakcijas dalībniekam jādodas uz LNB un jāņem līdzi viena sev īpaša grāmata ar tās priekšlapā pašrocīgu ierakstītu vēstījumu, kas pamato, kādēļ konkrētais izdevums personai ir nozīmīgs. Varbūt grāmatā ir iespiests zīmogs vai palicis kafijas traips, atzīmēti mīļākie citāti? Taču varbūt tā iegādāta par pirmo algu vai apceļojusi pasauli? Tautas grāmatu plauktā nokļuvušie vēstījumi tiks glabāti mūžīgi!

Plkst. 16 vēlreiz sastāsimies simboliskā grāmatu ķēdē LNB 1. stāvā un padosim bibliotēkai uzdāvinātās grāmatas no rokas rokā līdz pat 2. stāvam, kamēr tās sasniegs Tautas grāmatu plauktu.

“Grāmatu draugu ķēde”, kas 2014. gadā, atklājot Rīgas-Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, ievadīja pirmās grāmatas ienākšanu Gaismas pilī un kurā stindzinošā aukstumā piedalījās aptuveni 15 000 cilvēku, dažu dienu laikā apceļoja pasaules laikrakstus, ziņu lentes, televīzijas un radiofonus. “Mēs vēlamies šī notikuma vērtību nostiprināt kā jaunu tradīciju, ik gadu 18. janvārī pulcējoties bibliotēkā un veidojot simbolisko “Grāmatu draugu ķēdi”. Un mums ir vajadzīga jūsu palīdzība tāpat kā toreiz,” pauda Zilberts

Šobrīd Tautas grāmatu plauktā mājvietu raduši jau vairāk nekā 5000 dāvinājumu no dažādām pasaules valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+