×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Aicina atmodināt kanonu (1)

RainisAspazija

Par godu Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienai ar mērķi aktualizēt dzejnieku garīgo mantojumu, ietērpjot to mūsdienīgā mūzikas valodā, radošā grupa no Latvijas Rakstnieku savienības sadarbībā ar Latvijas Komponistu savienību izsludinājusi kordziesmu konkursu jaunajiem komponistiem “Modini kanonu! Jaunās “Lauztās priedes””.

Jaunie komponisti tiek aicināti radīt kordziesmas ar Raiņa vai Aspazijas dzeju, domājot par Latvijas valsts simtgades dziesmu svētkiem, kā arī Raiņa un Aspazijas jubilejas gada noslēguma pasākumu. Piedalīties konkursā var komponisti, kuri dzimuši pēc 1980. gada 14. augusta. Viņiem Latvijas Komponistu savienībā laikā 10. līdz 14. augustam jāiesniedz viena iepriekš publiski neatskaņota dziesma (jauktajam korim “a cappella”) ar Raiņa vai Aspazijas tekstu negrozītā veidā no nolikumā nosauktajiem dzejoļu krājumiem.

Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti līdz 4. septembrim. Visus otrajai kārtai izvirzītos jaundarbus pirmatskaņos Rīgas labāko jaukto amatierkoru sniegumā konkursa noslēguma koncertā decembrī. Konkursa kopējais naudas balvu fonds ir 3300 eiro. Konkursu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kultūras ministrija. Konkursa nolikums pieejams vietnēs www.komponisti.lv, www.rakstnieciba.lv un www.aspazijarainis.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NEKO jūs neatjaunosiet.
    Ir jau meģināts.
    Jau radās jauniešu kanons,tad vajag senioru,lezbiešu,geju utt.
    Jo vairāk kanonu,jo lielāks haoss un visas vērtības ir sajuktas.
    Neviens neko nezin – kas ir kanons un kas nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+