×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Aicina atsaukties “Krājbankas” klientus, kuriem bankā glabājas vērtspapīri

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Likvidējamās AS “Latvijas Krājbanka” administrators “KPMG Baltics” aicina atsaukties “Latvijas Krājbankas” klientus, kuriem bankā glabājas vērtspapīri.

Sākta “Latvijas Krājbankas” bankrota procedūra, tādējādi banka vairs nav tiesīga turpināt sniegt finanšu pakalpojumus, tai skaitā glabāt klientiem piederošos vērtspapīrus, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja bankas administratora “KPMG Baltics” sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

Aptuveni 12 000 personu bankā vēl glabājas dažādi vērtspapīri, tāpēc bankas administrators “KPMG Baltics” aicina tās līdz šī gada 30.oktobrim vērsties bankā ar lūgumu par viņu īpašumā esošo vērtspapīru pārvešanu uz citu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību.

Kopējā vērtspapīru portfeļa vērtība ir aptuveni 2,5 miljoni latu, informēja Fīrmanis.

Ja personas pēc noteiktā termiņa nebūs pārvedušas vērtspapīrus uz citu finanšu iestādi, atbilstoši Kredītiestāžu likumam tiks veikta “Latvijas Krājbankas” turējumā esošo trešajām personām piederošo vērtspapīru pārdošana atklātā izsolē. Izsoles rezultātā iegūtie naudas līdzekļi kopā ar dokumentiem par izsoles organizēšanu un norisi tiks nodoti glabājumā notāram, pie kura pēc tam būs jāvēršas, lai saņemtu naudu.

“KPMG Baltics” korporatīvo finanšu direktors Aivars Jurcāns domā, ka lielākā daļa personu, kurām bankā glabājas vērtspapīri, visticamāk, par to ir piemirsušas, jo darbības ar vērtspapīriem veiktas deviņdesmito gadu sākumā vai vidū par visai nelielām summām. Administrators nosūtījis atgādinājuma vēstules šīm personām ar lūgumu atsaukties, lai izbeigtu līgumattiecības ar “Latvijas Krājbanku” un pārvestu vērtspapīrus uz citu banku.

Neskaidrību gadījumā bankas klienti aicinātu sazināties ar administratoru pa tālruni 67 092 020.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 8.maijā nolēma sākt “Latvijas Krājbankas” bankrotu. Lēmums nav pārsūdzams. Bankrotu lūdza sākt “Latvijas Krājbankas” administrators – revīzijas kompāniju “KPMG Baltics”, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+