Mobilā versija
+7.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
23. maijs, 2014
Drukāt

Sarkozī aicina atteikties no Šengenas līguma

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī komentārā, kas publicēts laikrakstos “Le Point” un “Die Welt”, mudinājis anulēt Šengenas vienošanos.

Konservatīvais politiķis paudis viedokli, ka ES iekšējo robežu sistēma jāaizstāj ar Šengenu II, kas darbotos vienīgi starp tām dalībvalstīm, kuras īsteno vienādu imigrācijas politiku. Francija līdz ar Beļģiju, Luksemburgu, Nīderlandi un Vāciju bija starp pirmajām valstīm, kas 1985. gadā sāka likvidēt robežkontroli uz Eiropas iekšējām robežām. Kopš tā laika Šengenas zona ir paplašinājusies, aptverot gandrīz visas ES dalībvalstis un ļaujot cilvēkiem ES iekšienē brīvi pārvietoties bez pārbaudēm uz robežas. Sarkozī uzskata, ka viņa piedāvātā sistēmas pārveide liegs cilvēkiem doties uz citu dalībvalsti ar vienīgo nolūku ļaunprātīgi izmantot tās labvēlīgāko sociālo pabalstu sistēmu.

Pievienot komentāru

Itāļi restaurējuši džihādistu sapostītās skulptūrasItālija pēc rūpīgas restaurācijas nodevusi atpakaļ Sīrijas valdībai Senās Romas laiku krūšutēlus, kurus Palmīrā bija sapostījuši “Islāma valsts” džihādisti, otrdien pavēstīja Itālijas
Draugiem Facebook Twitter Google+