Mobilā versija
+6.1°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
23. maijs, 2014
Drukāt

Sarkozī aicina atteikties no Šengenas līguma

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī komentārā, kas publicēts laikrakstos “Le Point” un “Die Welt”, mudinājis anulēt Šengenas vienošanos.

Konservatīvais politiķis paudis viedokli, ka ES iekšējo robežu sistēma jāaizstāj ar Šengenu II, kas darbotos vienīgi starp tām dalībvalstīm, kuras īsteno vienādu imigrācijas politiku. Francija līdz ar Beļģiju, Luksemburgu, Nīderlandi un Vāciju bija starp pirmajām valstīm, kas 1985. gadā sāka likvidēt robežkontroli uz Eiropas iekšējām robežām. Kopš tā laika Šengenas zona ir paplašinājusies, aptverot gandrīz visas ES dalībvalstis un ļaujot cilvēkiem ES iekšienē brīvi pārvietoties bez pārbaudēm uz robežas. Sarkozī uzskata, ka viņa piedāvātā sistēmas pārveide liegs cilvēkiem doties uz citu dalībvalsti ar vienīgo nolūku ļaunprātīgi izmantot tās labvēlīgāko sociālo pabalstu sistēmu.

Pievienot komentāru

"Biedējošo klaunu" uzbrukumi: Austrijā savainoti vairāki cilvēki Tuvojoties Helovīnam, vairāki cilvēki Austrijā guvuši savainojumus biedējošu klaunu tērpos ģērbušos cilvēku uzbrukumos.
Draugiem Facebook Twitter Google+