Mobilā versija
+19.4°C
Cecīlija, Cilda
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

Aicina atvadīties no vasaras, rotaļājoties Brīvdabas muzejā

Foto: Uldis VeisbuksFoto: Uldis Veisbuks

Aizvadot vasaru, svētdien, 28. augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10 līdz plkst.16 ģimenes gaidīs Spēļu un rotaļu diena, LA.lv pavēstīja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Miklašēviča.

Aizvadot vasaras brīvlaiku un sagaidot skolas gaitu sākumu, muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus piedalīties dažādās seno laiku un mūsdienu spēlēs un rotaļās, līdzdarboties rotaļlietu tapšanā un izspēlēties pēc sirds patikas.

Kurzemes sētā pazīstamais koka rotaļlietu meistars Aldonis Baldiņš iepazīstinās apmeklētājus ar seno spēļu veidiem, to izgatavošanu un pielietojumu. Katrs varēs uzzināt un izmēģināt “Klimpiņu sišanu”, “Žvidzekli”, “Krupja ķeršanu” un daudzas citas senās spēles.

Bērnu folkloras kopas “Ciguzis”, “Krulla” un “Tarkšķi” aicinās dziedāt, dejot un iet rotaļās. No plkst. 13 līdz 14 ar somu tautas mūziku uzstāsies grupa “Margis”.

Kurzemes zvejniekciema pļavā būs lielā “Zīļuka” darbnīca sadarbībā LBN Folkloras komisijas “Sprīdīša skolu”: visiem, kas grib piedalīties, jāņem līdzi zīles, kastaņi un citi dabas materiāli, lai var darināt mīļmantiņas.

Notiks arī vēja dzirnaviņu, podnieka un svilpaunieku darbnīcas, kokamatnieka “beku” krāsošanas darbnīca, šaušana ar loku, būs iespēja vizināties zirga mugurā, lēkt pa koka cinīšiem, ripināties ar priedes bluķi, laipot.

Svarīgi: pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav! (1)No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+