×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. augusts, 2012
Drukāt

Aicina atvieglot piena mašīnu kustību pa lauku ceļiem

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) aicinās satiksmes ministru Aivi Roni atvieglot svaigpiena cisternu kustību pa lauku ceļiem pavasaros noteikto ierobežojumu laikā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja asociācijas izpilddirektore Linda Bille.

Patlaban saskaņā ar likumdošanu transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi, kas ir saistīti ar klimatiskajiem apstākļiem, neattiecas uz cisternām, kas ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutā pārvadā svaigpienu. Turklāt šādai svaigpiena cisternai jābūt reģistrētajai Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

LLKA uzskata, ka maršrutu saskaņošana ir lieka birokrātija, kas prasa no uzņēmumiem papildu administratīvos resursus, jo svaigpiens ir jāsavāc katru dienu, neskatoties uz Latvijas nesakārtotajiem lauku ceļiem. LLKA jau iepriekš mēģināja atrisināt šo jautājumu, taču bez sekmīgiem rezultātiem. Līdz ar to LLKA nolēma jautājumu aktualizēt, vēršoties pie satiksmes ministra.

LLKA dibināta 2002.gada 12.aprīlī. Patlaban tajā apvienojušies 59 dažādu nozaru lauksaimniecības kooperatīvi, tostarp “Latraps”, “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība”, “Piena ceļš” un “Trikāta KS”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+