Kultūra
Kultūrpolitika

Aicina balsot par Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītajiem objektiem0


Aizvadītajā gadā balva “Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē” tika piešķirta viesnīcas “Pullman Riga Old Town” projekta autoriem.
Aizvadītajā gadā balva “Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē” tika piešķirta viesnīcas “Pullman Riga Old Town” projekta autoriem.
Foto: LETA

Žūrija beigusi darbu pie Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzīto objektu novērtēšanas, lemjot, ka šogad uz galveno balvu un atzinībām pretendēs kopumā desmit objekti, un aicina iesaistīties arhitektūras sasniegumu skates “2018. gada balva Rīgas arhitektūrā” balvu pretendentu vērtēšanā, ziņo Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Ar arhitektūras sasniegumu skates “2018. gada balva Rīgas arhitektūrā” finālistiem, to fotogrāfijām un žūrijas ekspertu vērtējumiem var iepazīties Rīgas pilsētas arhitekta biroja mājaslapā, savukārt nobalsot par sev tīkamāko objektu un paust savu vērtējumu vai viedokli iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

“Šī gada skatei sākotnēji izvirzīto objektu sarakstam raksturīga objektu un jomu dažādība. Lai arī starp finālistiem nav iekļuvuši vairāki liela apjoma sabiedriski nozīmīgi projekti, balvu pretendenti atspoguļo laikmetīgu līdzsvaru starp paša objekta ambīciju un kvalitātēm, kā arī tā pienesumu Rīgas arhitektūrai un pilsētvidei. Intriga par to, kurš no finālistiem saņems sabiedrības augstāko novērtējumu un kuram tiks galvenā – 2018. gada balva Rīgas arhitektūrā –, atrisināsies jau pavisam drīz – 1. oktobrī,” uzsver Gvido Princis.

Turpinot jau pirms pieciem gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad Gada balvai Rīgas arhitektūrā nominēto objektu vērtēšanā tiks iesaistīta plašāka sabiedrība, tādēļ ikviens interesents tiek aicināts iepazīties ar balvai izvirzītajiem objektiem un paust savu viedokli Rīgas arhitekta biroja Facebook kontā. Sabiedrības viedoklis ir nozīmīga pilsētas attīstības procesa sastāvdaļa, kā arī skates ietvaros tam ir sava atzinība un loma gala lēmuma pieņemšanā par būvi, kura pelnījusi saņemt 2018. gada balvu Rīgas arhitektūrā.

Atbilstoši tradīcijai Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā – Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 1. oktobrī. Plānots, ka tradicionāli balva tiks pasniegta iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē – “Pullman Riga Old Town” viesnīcā.

LA.lv